10 PRZYDATNYCH MĄDROŚCI OD ECKHARTA TOLLE

Odkąd zacząłem czytać różne książki, co raz częściej odnosiłem wrażenie, że dana książka trafia w moje ręce we właściwym okresie życia. Dziś jestem już tego pewien, że tak się właśnie sprawa ma z książkami, które goszczą w naszym życiu. Gdy jesteśmy gotowi na dany tytuł, sam do nas trafia. Nie inaczej miała się sytuacja z twórczością Eckharta Tolle. Dla większości z Was postać absolutnie znana i mająca ogromny wpływ na zrozumienie potęgi jaką jest tu i teraz. W jego książkach znajdziemy naprawdę wiele mądrości, które powinniśmy mieć zawsze z tyłu głowy. Poznaj dziesięć z nich.

Tych mądrości jest całe mnóstwo, dlatego warto zapoznać się z twórczością tej osoby. Dla mnie osobiście książka – Potęga Teraźniejszości wywarła mega wpływ. Pozwoliła mi zrozumieć bardzo ważny aspekt naszego życia i podejścia do niego. Mowa tu o akceptacji. To za sprawą tej niepozornej czynności możemy zmienić myślenie, perspektywę i naprawdę zacząć działać.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie WDZIECZNOPIS-Facebook-Cover-Banner_10052021c-1-1024x390.jpg

Ból, wynikający z buntu wobec tego co jest potrafi być paraliżujący. Akceptacja danej sytuacji, może nam pomóc zażegnać wojnę jaką toczymy w swojej głowie. Pozwala spojrzeć na daną sytuację w zupełnie inny sposób. To tyle z mojej strony. Pozostawiam Was z mądrościami jakie płyną z przekazu Eckharta Tolle.

„Ból, który kreujesz obecnie pochodzi zawsze z braku akceptacji. Jest formą nieświadomego oporu wobec tego, co jest.”

„Mniejsza o to, czy twoje myśli i emocje związane z daną sytuacją są uzasadnione, czy nie. Wszystko to nie ma znaczenia. Ważne, że stawiasz opór temu, co jest. Z obecnej chwili robisz sobie wroga.”

„Kiedy powiesz „tak” temu, co życie przynosi, kiedy zaakceptujesz tę chwilę taką, jaka jest, poczujesz w sobie rodzaj przestrzeni, gdzie panuje głęboki spokój.

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.”

„Porażka tkwi utajona w każdym sukcesie, a w każdej porażce kryje się sukces.”

„Nie przejmuj się więc owocami swoich działań, skup się tylko na działaniu. Owoc sam się pojawi.”

„Przeszłość nie dała Ci spełnienia. Nie znajdziesz go też w przyszłości. Jedynym miejscem w którym odnajdziesz siebie jest chwila obecna.”

„Twoja miłość nie mieszka gdzieś na zewnątrz ciebie, lecz tkwi głęboko w tobie. Nie możesz jej utracić i ona nie może cię opuścić. Nie jest zależna od żadnego innego ciała, zewnętrznej formy.”

„Nie jestem moimi myślami, emocjami i postrzeganiem zmysłowym ani doświadczeniami. Nie jestem treścią mojego życia. Jestem życiem. Jestem przestrzenią, w której wszystko się wydarza. Jestem świadomością. Jestem TERAZ. Jestem.

„Poczucie jedności ze wszystkim, co Cię otacza jest prawdziwą miłością.”


Podaj dalej!
Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.