10 PRZYDATNYCH MĄDROŚCI OD ECKHARTA TOLLE

Odkąd zacząłem czytać różne książki, co raz częściej odnosiłem wrażenie, że dana książka trafia w moje ręce we właściwym okresie życia. Dziś jestem już tego pewien, że tak się właśnie sprawa ma z książkami, które goszczą w naszym życiu. Gdy jesteśmy gotowi na dany tytuł, sam do nas trafia. Nie inaczej miała się sytuacja z twórczością Eckharta Tolle. Dla większości z Was postać absolutnie znana i mająca ogromny wpływ na zrozumienie potęgi jaką jest tu i teraz. W jego książkach znajdziemy naprawdę wiele mądrości, które powinniśmy mieć zawsze z tyłu głowy. Poznaj dziesięć z nich.

Tych mądrości jest całe mnóstwo, dlatego warto zapoznać się z twórczością tej osoby. Dla mnie osobiście książka – Potęga Teraźniejszości wywarła mega wpływ. Pozwoliła mi zrozumieć bardzo ważny aspekt naszego życia i podejścia do niego. Mowa tu o akceptacji. To za sprawą tej niepozornej czynności możemy zmienić myślenie, perspektywę i naprawdę zacząć działać.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie WDZIECZNOPIS-Facebook-Cover-Banner_10052021c-1-1024x390.jpg

Ból, wynikający z buntu wobec tego co jest potrafi być paraliżujący. Akceptacja danej sytuacji, może nam pomóc zażegnać wojnę jaką toczymy w swojej głowie. Pozwala spojrzeć na daną sytuację w zupełnie inny sposób. To tyle z mojej strony. Pozostawiam Was z mądrościami jakie płyną z przekazu Eckharta Tolle.

„Ból, który kreujesz obecnie pochodzi zawsze z braku akceptacji. Jest formą nieświadomego oporu wobec tego, co jest.”

„Mniejsza o to, czy twoje myśli i emocje związane z daną sytuacją są uzasadnione, czy nie. Wszystko to nie ma znaczenia. Ważne, że stawiasz opór temu, co jest. Z obecnej chwili robisz sobie wroga.”

„Kiedy powiesz „tak” temu, co życie przynosi, kiedy zaakceptujesz tę chwilę taką, jaka jest, poczujesz w sobie rodzaj przestrzeni, gdzie panuje głęboki spokój.

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.”

„Porażka tkwi utajona w każdym sukcesie, a w każdej porażce kryje się sukces.”

„Nie przejmuj się więc owocami swoich działań, skup się tylko na działaniu. Owoc sam się pojawi.”

„Przeszłość nie dała Ci spełnienia. Nie znajdziesz go też w przyszłości. Jedynym miejscem w którym odnajdziesz siebie jest chwila obecna.”

„Twoja miłość nie mieszka gdzieś na zewnątrz ciebie, lecz tkwi głęboko w tobie. Nie możesz jej utracić i ona nie może cię opuścić. Nie jest zależna od żadnego innego ciała, zewnętrznej formy.”

„Nie jestem moimi myślami, emocjami i postrzeganiem zmysłowym ani doświadczeniami. Nie jestem treścią mojego życia. Jestem życiem. Jestem przestrzenią, w której wszystko się wydarza. Jestem świadomością. Jestem TERAZ. Jestem.

„Poczucie jedności ze wszystkim, co Cię otacza jest prawdziwą miłością.”


Podaj dalej!
komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *