12 CYTATÓW O NASZYM NAJWIĘKSZYM BOGACTWIE – DUSZY

Bez względu na to czy ktoś wierzy w jej istnienie czy też nie, myślę, że każdy z nas ją posiada. Zazwyczaj gdy pędzimy z nurtem materialnego życia zapominamy o tym największym bogactwie jakie mamy w sobie – duszy. Dlatego warto czasem chociaż na chwilę wyrwać się z tego pędu i zajrzeć w głąb siebie, aby usłyszeć to co ma Ci do przekazania.

Gdy medytuję, poddaje się refleksji czy też po prostu zagłębiam się w ciszę, czuję, że dusza na pewno nie jest mitem. To zwłaszcza podczas tych czynności mam poczucie, że moje ciało zamieszkuje niesamowita energia; mądrość; świadomość która zawsze chce dla mnie jak najlepiej. Gdy się odpowiednio w nią wsłucham, potrafię wyciągnąć przydatny przekaz, który mogę wdrążyć w życie. Dla mnie to taki osobisty przewodnik w codziennej drodze ku lepszemu życiu. Domyślam się, że jeśli jesteś u nas na stronie… masz podobne odczucia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie WDZIECZNOPIS-Facebook-Cover-Banner_10052021c-1-1024x390.jpg

To tyle z mojej strony, zapraszam Cię do zapoznania się z dwunastoma cytatami odnośnie naszego największego bogactwa czyli duszy.

„Celem życia jest: w swojej małej jednostkowej duszy odbić jak najwięcej kosmosu.”

Henryk Elzenberg

„Czysta logika jest ruiną ducha.”

Antoine de Saint-Exupéry

„Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje.”

Paulo Coelho

„Każda dusza jest nieśmiertelna, bo to, co znajduje się w ciągłym ruchu, jest nieśmiertelne.”

Platon

„Oczy są zwierciadłem duszy.”

Przysłowie

„Przeczucia są nagłym skokiem duszy w ów kosmiczny nurt życia, w głębi którego dzieje wszystkich ludzi splatają się w jedno. I można tam dojrzeć wszystko, gdyż wszystko jest tam zapisane.”

Paulo Coelho

„To dusza czyni ludzi bogatymi.”

Seneka

„Wszystko co jest, posiada bowiem duszę, czy to kamień, czy roślina, czy zwierzę, czy nawet myśl. To, co znajduje się na ziemi i pod jej powierzchnią, ani przez chwilę nie przestaje się przeistaczać, bo ziemia jest również bytem żywym i posiada własną duszę. My stanowimy część tej duszy i rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że ona działa zawsze na naszą korzyść.”

Paulo Coelho

„Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.”

Oscar Wilde

„Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę.”

A.D. Williams

„Ziemia i ja – z jednego jesteśmy Ducha.”

Autor nieznany

„Życie nie kończy się na śmierci. Po niej jest po prostu inna forma życia.”

Pim van Lommel


Podaj dalej!
komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.