5 RZECZY KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ JEŚLI CHCESZ ROZWIJAĆ SIĘ DUCHOWO

Rozwój duchowy to połączenie zdobytej wiedzy o własnej naturze, o wszechświecie oraz praktyka jak wiedzę tą wprowadzić do naszego życia aby wzrastać duchowo. Poniżej przedstawiam 5 najważniejszych rzeczy które powinniśmy wiedzieć zaczynając naszą przygodę na drodze duchowego rozwoju.

duchowy rozwoj jak to robic

1. Wszystko jest energią       

 
 „Jeśli chcesz zrozumieć wszechświat, zacznij myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji.”  

Nikola Tesla

Albo dla fanów świadomego kina: „łyżka nie istnieje”. Żyjemy w świecie energii. Nawet atomy z których rzekomo składa się nasza rzeczywistość w 99 % są próżnią. Wszystkie cząsteczki wirują z określoną częstotliwością i tworzą materię którą widzimy i czujemy. Sami jesteśmy istotami energetycznymi. Posiadamy centra energetyczne zwane czakrami oraz kanały którymi płynie energia zwane meridianami. Pobieramy ją z ziemi i kosmosu, nieustannie uczestniczymy w jej wymianie z ludźmi i otoczeniem nawet o tym nie wiedząc. Jeśli sobie tego nie uświadomisz, będziesz tylko małym człowieczkiem w wielkim świecie, nie będziesz miał podstaw by wierzyć, że jesteś czymś więcej.

2. Nasze myśli mają częstotliwość i tworzą rzeczywistość

Słynne Prawo Przyciągania przedstawione w głośnym filmie „Sekret”. Choć osobiście uważam, że niestety nie działa to tak prosto i pięknie jak w filmie. Nie wystarczy jedynie wystarczająco długo o czymś myśleć by się zmaterializowało i nagle spadło z nieba. Jestem jednak przekonany, że Prawo Przyciągania jest faktem gdyż jest to zjawisko energetyczne. Nasze myśli posiadają częstotliwość i gdy faktycznie na głębokim poziomie podświadomości dostroimy się do tego czego chcemy pojawią się pewne okoliczności w życiu które są drzwiami to osiągnięcia upragnionych celów. Siłą fizyki dostrajają się do nas i wzajemnie przyciągają się do siebie. Ale powtarzam: kilka suchych myśli dziennie nie wystarczy, trzeba zaangażować nasze emocje i podświadomość aby ładunek energetyczny naszych marzeń był wystarczający. Pomyślmy teraz co by było gdyby wszyscy ludzie na Ziemi próbowali przyciągać pokój i miłość na świecie?


3. Naszym życiem i zdrowiem kierują programy zakorzenione w naszej podświadomości

Na temat podświadomości można napisać osobną serię artykułów albo nawet książek. Często zastanawiamy się dlaczego w pewnych sytuacjach zachowujemy się w taki sam sposób. Dlaczego ciężko jest zmienić pewne nawyki albo pozbyć się nałogów? Dlaczego często towarzyszą nam negatywne myśli? To wszystko moi drodzy płynie właśnie z podświadomości, tam jest główna siedziba naszych zachowań i myśli. Wszystko co widzimy i odczuwamy jest przez nią odbierane mimo że na pierwszy rzut oka może umknąć naszej uwadze, podświadomość  wyłapuje wszystko, zbiera i przechowuje a następnie uwalnia do naszego życia. Dobrą wiadomością jest to, że możemy naszą uwagą i intencją  ją programować na naszą korzyść. Wymaga to oczywiście czasu, wysiłku i sumiennych ćwiczeń aby odnieść rezultaty ale dla zmiany naszego życia na lepsze myślę, że warto. Zmiana programów zakorzenionych w podświadomości i wiedza o nich jest podstawą w tym wszystkim bowiem ciężko nam będzie ruszyć z miejsca w stronę duchowości gdy wypełniają nas negatywne myśli i zachowania.


4. Nasze życie jest pewnym etapem w wędrówce duszy

Ciężko jest przystąpić do duchowego rozwoju z myślą, że z chwilą śmierci wszystko się po prostu skończy. Nasze ciała zgniją i przestaniemy istnieć. Ze wszystkich teorii dotyczących życia po śmierci myślę, że teoria reinkarnacji najbardziej trzyma się kupy.                                              

 

„Nie jesteśmy istotami ludzkimi
odbywającymi duchową podróż. 
Jesteśmy istotami duchowymi odbywającymi ludzką podróż.”   

Pierre de Chardin  

Według teorii „Wędrówki dusz” jesteśmy istotami wielowymiarowymi,  które same wybierają sobie wcielenia w oparciu o okoliczności i karmę. Wcielenia w których jest największa szansa na zebranie odpowiednich dla duszy doświadczeń. Doświadczenia te służą nam (jako duszom) do własnego rozwoju trwającego znacznie dłużej niż nasze ziemskie życie. Jeżeli w tym życiu zaznaliśmy cierpienia to znaczy, że dusza w naszym wcieleniu miała duże szanse tego doświadczyć i  dlatego je wybrała. Osobiście uważam, że nasze życie nie jest „z góry” ustalone bo to eliminowało by naszą wolną wolę. Oczywiście temat jest dużo bardziej skomplikowany niż jestem w stanie opisać w tym podpunkcie jednak sama wiedza, że istnieje „coś więcej” a nasz byt nie dobiega końca z chwilą śmierci fizycznej jest kluczowa dla rozumienia świata i rozwoju.


5. Wszyscy jesteśmy jednym organizmem

Zdaniem wielu uczonych i wielkich mistrzów to jest wiedza której najbardziej nam brakuje. Na iluzji separacji bazuje całe zło tego świata. Jeśli nie znikną podziały między nami trudno o pokój na świecie. Trudno o wspólne dobro, o miłość, o szacunek dla Ziemi, trudno o następny etap w naszej ewolucji. Ta planeta jest naszym wspólnym domem, tak jak niewielki staw jest dla stworzeń żyjących tylko w nim, jak mrowisko dla koloni mrówek, jak nasze ciało jest domem dla naszych komórek. Skala kosmosu jest tak ogromna, że możemy być właśnie taką kolonią dla jeszcze większych istot.

Wiemy już, że wszystko jest energią a zatem wszystko jest ze sobą połączone, energia płynie między wszystkim co widzimy. Tak samo jest między nami. Jeżeli świadomie się oczyszczasz i podnosisz swoje wibracje to nie tylko wpływa to na twoją osobistą przestrzeń ale w pewnym stopniu na przestrzeń całej planety. Elity tego świata doskonale o tym wiedzą, więc robią wszystko żeby za pomocą strachu trzymać nas na niskich wibracjach. Dlatego mamy tak ważną pracę do wykonania.

Oczywiście w tym artykule powinno być co najmniej 100 punktów gdyż zakres wiedzy którą odkrywamy jest ogromny. Wtedy jednak przestałby być artykułem tylko książką albo kilkoma jej tomami. Podsumowując wszystko to dzięki energii którą posiadasz masz moc kreowania świata na lepszy zaczynając od siebie i własnej przestrzeni, swoich nawyków, swoich marzeń aby powoli stopniowo energia przechodziła na innych i mam nadzieję, że pewnego dnia liczba świadomych osób przekroczy pewną barierę i reszcie ludzi będzie już łatwiej. A więc zacznij działać, podnoś swoje wibracje, zmieniaj woje życie, zmieniaj swój świat, zmieniaj nasz świat.

Gaja-San


Podaj dalej!
komentarzy 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.