ALCHEMIK – PAULO COELHO

„Każdy człowiek ma swoją własną legendę” ale żeby ją w sobie odkryć i zacząć ją wypełniać, trzeba coś w sobie zmienić, zaryzykować. Wyjść ze strefy komfortu, obszaru egzystencji, który tak naprawdę tworzy iluzję wygodnego i spokojnego życia. Szkoda tylko, że kosztem naszych marzeń. Dla perspektywy spokojnej egzystencji, porzucamy własne marzenia. Wpadamy w pułapkę utartych schematów dnia codziennego i tak z dnia na dzień wypalamy się żyjąc w strachu przed nieznanym.

Serce obawia się cierpień. Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia.”

Paulo Coelho

Oddaliśmy swoją przygodę życia za ułudę szczęścia, jakim jest realizacja narzuconego życiowego planu, realizacja utartego od pokoleń schematu, jakim jest prokreacja i życie rodzinne. I oczywiście jest to jak najbardziej naturalny proces, ale pod warunkiem że najpierw odkryjemy swój własny skarb. Swoje prawdziwe JA. Bo tylko wtedy będziesz mógł przekazać potomnym prawdziwego siebie, prawdziwą wiedzę popartą świadomym doświadczeniem. I tylko wtedy będziesz mógł poczuć prawdziwe szczęście. Będzie płynęło z twojego serca, ze źródła wszechświata. W innym wypadku przekażesz tylko schematy, które odcięły cię od prawdziwej rzeczywistości.

„Kiedy widzimy ciągle tych samych ludzi(…) stają się oni w końcu częścią naszego życia. A skoro są już częścią naszego życia, to chcą je zmieniać. Jeśli nie stajemy się tacy, jak tego oczekiwali, są niezadowoleni. Ponieważ ludziom wydaje się że wiedzą dokładnie jak powinno wyglądać nasze życie. Natomiast nikt nie wie w jaki sposób powinien przeżyć własne życie.”

Paulo Coelho

Życie na tej pięknej planecie miałoby prawdziwy sens, jak byśmy wszyscy posiedli umiejętność władania językiem wszechświata. I jest tylko jedna droga aby pojąć tą umiejętność. Musisz odrzucić to, co do tej pory poznałeś. Odrzuć to, ponieważ nie słuchałeś prawdziwego przekazu, przez co przyjąłeś błędne postrzeganie siebie i świata. Przyjąłeś tylko to co ktoś ci przekazał, on też nie znał mowy wszechświata. Chciał dobrze, ale brał iluzję za prawdę. Prawdziwy przekaz jest dla ciebie ukryty. Jest jeszcze szansa na to żebyś zaczął odkrywać. Podążając własną drogą, drogą przygody która wiedzie do sedna istnienia. I możesz ją odnaleźć ale musisz zakwestionować samego siebie i zacząć odkrywać na nowo, jak byś dopiero się narodził. I nie obawiaj się bo:

„kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to, że pragnienie owo zrodziło się w Duszy Wszechświata. I spełnienie tego pragnienia, to twoja misja na ziemi.
– Nawet jeśli chce się tylko podróżować? Albo poślubić córkę kupca?
– Albo znaleźć skarb. Dusza Wszechświata żywi się szczęściem ludzi. Albo ich nieszczęściem, zawiścią, zazdrością. Spełnianie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.”

Paulo Coelho

Od Wydawcy

„Alchemik” otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoło wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie.

Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba „Alchemika” i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

O Autorze

Paulo Coelho – uznany przez jednych za alchemika słów, przez innych za fenomen kultury masowej – jest jednym z najbardziej znanych pisarzy współczesnych. Dla czytelników z ponad 170 krajów, niezależnie od ich wyznania i kultury, stał się prawdziwym autorytetem.

Jego książki przetłumaczone na 81 języków nie tylko trafiły na czołówki list bestsellerów, ale stały się też przedmiotem socjologicznych i kulturoznawczych dyskusji.

Filozofia i tematyka książek Paula znajduje uznanie milionów czytelników, którzy poszukują swojej własnej drogi i nowych sposobów rozumienia świata.

Wycinek Biografi Paula Coelho autorstwa Fernanda Moraisa.

Kocham cię człowieku, Raffi

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniej

Alchemik – Paulo Coelho

Podaj dalej!
komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.