ANASTAZJA – WŁADIMIR MEGRE

Anastazja – Inspirująca i piękna kobieta, której postawa i styl życia skłania czytelnika do głębokich refleksji. Po przeczytaniu I tomu Anastazji zastanawiam się w jakim miejscu się znajduję. Na jakim jestem etapie. Co się z nami jako ludzkością dzieję. Co i w którym momencie poszło nie tak. Na myśl przychodzi mi pytanie. Jak mogliśmy się tak oddalić od źródła naszego istnienia?

„- Cóż jest dobrego w piciu, paleniu, bezsensownym i zgubnym trawieniu takiej ogromnej ilości mięsa zwierząt, skoro tyle rosnących wspaniałości stworzono specjalnie jako pożywienie człowieka?
– Sama jedz to swoje roślinne pożywienie, jeżeli ci smakuje. A w moje życie się nie mieszaj. Nam przyjemność sprawia palenie, picie i siedzenie za suto zastawionym stołem. U nas jest tak przyjęte, rozumiesz? Przyjęte!
– Ale wszystko, co wymieniłeś jest złe i zgubne.
– Złe? Zgubne? Ale większość moich przyjaciół i znajomych tak właśnie żyje. Jeżeli goście przyjdą do mnie na przyjęcie, usiądą do stołu, a ja do nich: „Oto orzeszków przegryźcie, jabłuszko zjedzcie, wodusi łyknijcie i nie palcie” – wtedy to dopiero będzie źle.
– Czy najważniejsze, gdy z przyjaciółmi się gromadzisz to od razu usiąść za stołem, pić, jeść i palić?
– Najważniejsze czy nie, to nieistotne. Tak jest przyjęte na całym świecie przez wszystkich ludzi. W niektórych krajach są nawet dania jakby rytualne, na przykład indyk pieczony.
– Nie wszyscy ludzie w waszym świecie to akceptują.
– Wprawdzie nie wszyscy, ale ja żyję wśród normalnych.
– Dlaczego uważasz otaczających cię za najbardziej normalnych?
– Dlatego, że jest ich większość.
– To niewystarczający argument.

Anastazja – Władimir Megre

Przekaz Anastazji wydaje się być bardzo logiczny, obnaża ciemną stronę naszej błędnie przyjętej tożsamości. Takiej postawy władcy, który podporządkował i zdominował sobie świat w którym żyje. Przy okazji niszcząc wszystko, co tak naprawdę powinien zasilać, kochać i szanować. I tak krocząc w tym błędnie przyjętym schemacie stopniowo zabija samego siebie tworząc oddzielenie od źródła, które jest dla niego życiodajną energią.

A powinien odnosić się z wdzięcznością do świata z którego się wywodzi. Piękna postawa Anastazji i nauka, która pomaga w zrozumieniu prawdziwego sensu życia. Sensu, który dawno już jako ludzkość zatraciliśmy. Ale nie jest jeszcze za późno, bo właśnie  przyszedł czas na zmianę świadomości. Transformację energii zdominowania i zniszczenia na energię pełni życia, we wdzięczności do otaczającej nas przyrody. Przyrody z której się wywodzimy, którą sami jesteśmy. Pełnia życia w zgodzie z samym sobą i resztą świata taka symbioza z samym źródłem. Bo przecież każda zmiana zaczyna się w nas samych.

Od wydawcy

„Anastazja”, jest to pierwsza książka z serii „Dzwoniące Cedry Rosji”, opowiada o tym, jaka przygoda spotkała Władimira Megre podczas jego podróży handlowej w 1995 roku po rzece Ob, po tajdze Syberyjskiej, gdzie spotkał się z fenomenalnym zjawiskiem, jak dzwoniące drzewa cedrowe.

Spędził ON trzy dni z kobietą o imieniu Anastazja, która, opowiedziała mu prawdę o wychowywaniu dzieci, seksualności ludzkiej, jego zachowaniach, religii i wielu innych rzeczach istotnych dla życia ludzkości. Jej słowa tak bardzo wpłynęły na Władimira i zmusiły go do tak głębokich refleksji, że po powrocie do Moskwy napisał książkę w której opisał to, co mu się przydarzyło.

Zaczął tym samym początek serii książek „Dzwoniące Cedry Rosji”, do których lektury serdecznie zapraszam Ciebie, czytelniku w celu poznania odwiecznych tajemnic natury i świata żywego, które przez lata przekazywali nam nasi przodkowie, a skrywane są przed ludźmi przez wszelkie systemy władzy nad nimi, aby nad nami panować i wykorzystać

Wizerunek – Władimir Megre

O Autorze

Władimir Megre – dawniej znany Syberyjski przedsiębiorca. Obecnie uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy. W 2011 roku laureat prestiżowej, międzynarodowej Pokojowej Nagrody Gusiego – Azjatyckiego odpowiednik pokojowej nagrody nobla. Autor 10 książek z serii „ Dzwoniące Cedry Rosji” Powstałych z inspiracji Anastazji – kobiety mieszkającej w głębi syberyjskiej tajgi, którą poznał w latach 90 XX wieku. Organizując ekspedycje handlowe po rzece Ob.

Kocham cię człowieku, Raffi

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniej

Władimir Megre – Anastazja

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.