COACHING TAO – MACIEJ BENNEWICZ

Jak się okazuje ćwiczenia nie są przeznaczone tylko dla ogólnej kondycji organizmu. Ćwiczymy na siłowni konkretne partie mięśni, możemy biegać, pływać wszystko dla ciała i dobrego samopoczucia, taki trening pojazdu dla duszy. Ale możemy też ćwiczyć umysł, taki kurs pilotażu własnym samolotem, nad którym myślałem, że mam kontrolę, a przez tyle lat leciałem na auto-pilocie.

„Prawie sto procent tego, co uważamy za nas samych, to wzorce, konserwatyzm, automatyzmy.
Bronimy tego zażarcie, bo wydaje się nam, że to jedyne, co mamy
.”

Maciej Bennewicz

Dzięki Coaching Tao uświadomiłem sobie, że mogę taż zadbać o siebie w zupełnie inny sposób, mogę zwrócić uwagę na siebie w odniesieniu do mojej świadomości. Przejąć ster a następnie wyłączyć autopilota. Dostrzegam teraz jak wiele jest mechanizmów, schematów, w których tkwiłem. Teraz wiem w jakim stopniu moje życie determinowane było przez nawyki, które tak głęboko zakorzenione w mojej podświadomości determinowały moje życie. Coaching Tao to taka siłownia dla umysłu, dzięki której mogę spojrzeć na samego siebie, po czym świadomie wpływać na moje życie.

„Ludzie sądzą, że został im dany pewien los. Tak nie jest. Nikt nie może za Ciebie nic zrobić z Twoim Życiem. Od początku do końca Ty jesteś jego producentem.”

Maciej Bennewicz

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniej

Maciej Bennewicz – Coaching Tao

Od Wydawcy

Coaching Tao to trzecia książka Macieja Bennewicza na temat coachingu, czyli niezwykle interesującej metody wszechstronnego rozwoju człowieka. Życie według Autora jest podróżą, która ma doprowadzić podróżnika-człowieka do szeroko pojętego oświecenia, tak by mógł świadomie doświadczyć własnego rozwoju i szczęścia. Jednak wspaniali uczeni i lektura ich dzieł nie dają tyle, ile nowe sytuacje, nowo poznani ludzie i historie ich życia. Zgodnie z tym przekonaniem Autor konstruuje przekaz, wprowadzając czytelnika w doświadczenia własnego życia, emocje wywołane przez spotkane osoby.

Autor opowiada się za aktywnym byciem tu i teraz, czerpaniem garściami z każdej chwili, która zostaje nam dana. Im więcej walki w różnych dziedzinach, tym większa groźba utknięcia w jałowym sporze, niezdrowej rywalizacji, i tym bardziej oddalamy się od szczęścia. Tekst czyta się jednym tchem, niemal jak powieść. Nie brak w nim zaskakujących puent, nieprzewidzianych zwrotów akcji. Podobnie jak w poprzednich książkach Autor proponuje ćwiczenia, które ułatwiają poznanie, rozwój postrzegania i oceniania siebie. Do każdego rozdziału wprowadzają starannie dobrane motta – między innymi wiersze księdza Twardowskiego, Szymborskiej, Kornhausera, Krynickiego. Bo według Macieja Bennewicza poeci to najprawdziwsi coache – jak nikt potrafią nazwać dylemat człowieka uwikłanego w rzeczywistość.

O Autorze

Maciej Bennewicz jest polskim socjologiem, dyrektorem Instytutu Kognitywistyki oraz pisarzem. Na co dzień autor zajmuje się kształceniem profesjonalnych coachów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką rozwoju osobistego. Zagadnienia, które są bliskie jego życiu zawodowemu, stały się także ważnym tematem napisanych przez niego publikacji, takich jak „Coaching, czyli restauracja osobowości”, „Coaching. Tajemniczy dar kosmitów dla ludzkości” czy „Coaching na Wyspach Szczęśliwych”.

Maciej Bennewicz urodził się w 1961 roku. Przez kilkanaście lat polski socjolog był związany z takimi firmami jak Norman Benett, Norman Benett Academy i Coachingtrave. W 2016 roku zrezygnował z dalszej współpracy z nimi, by rozwijać się jako członek nowego zespołu w Instytucie Kognitywistyki. Jak autor wyjaśnia, nauka kognitywistyki pozwala spojrzeć na człowieka jako na pewną całość oraz poznać i zrozumieć mechanizmy ludzkiego działania.

Koham cię człowieku: Raffi

Cytaty zaczerpnięte z książki, Coaching Tao – Maciej Bennewicz

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniej

Maciej Bennewicz – Coaching Tao

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.