GDY BYŁEM KIMŚ INNYM – STÈPHANE ALLIX

Fantastyczna książka dla wszystkich, którzy interesują się tematami reinkarnacji, karmy i rozwoju duchowego. Przepiękna opowieść o uzdrawianiu własnej duszy na przestrzeni dwóch, całkowicie różnych epok, czasach współczesnych oraz pogrążonej w mroku Europie w czasach II Wojny Światowej. Podróż autora w przeszłość i jednocześnie w głąb siebie daje niesamowity efekt, przez który ciężko będzie Wam się oderwać się od lektury.

„Za długo już cofałem się przed tą konfrontacją, postanowiłem więc zrobić ten krok, bez względu na koszty. Wyjechałem, aby stanąć oko w oko ze sobą, w samotności i w medytacji, bez klapek, jakie na oczy nakłada codzienne życie. Wybieram się zatem na odosobnienie z dala od świata, pragnąc spotkać się sam ze sobą. Nawet nie wyobrażam sobie, jak bardzo dosłowne okaże się to doświadczenie.”

Stephane Allix

Aby zrobić bilans swego życia, Stéphane Allix, francuski dziennikarz śledczy, udaje się do amazońskiej dżungli na medytacyjne odosobnienie. Nie przypuszcza nawet, co go tam spotka. W czasie jednej z medytacji ma wizję, niczym sen na jawie: widzi żołnierza II wojny światowej, esesmana, który umiera, trafiony w gardło odłamkiem pocisku. Jednocześnie w jego umyśle pojawiają się inne obrazy i informacje: imię, nazwisko, stopień wojskowy. Doświadczenie to bardzo go porusza, czuje bowiem dziwne pokrewieństwo z tym żołnierzem. Gdy po powrocie do kraju, odkrywa, że ten człowiek rzeczywiście istniał, rozpoczyna swe prywatne, emocjonujące śledztwo. Czy znajdzie wreszcie odpowiedź na egzystencjalne pytania, które się w nim kotłują od zawsze?

TUTAJ MOŻESZ KUPIĆ KSIĄŻKĘ – „GDY BYŁEM KIMŚ INNYM”

O autorze

Stephane Allix – dziennikarz śledczy oraz reporter wojenny z powołania. Zafascynowany naukowym badaniem zjawisk nadprzyrodzonych. Twórca Instytutu Badań nad Zjawiskami Nadzwyczajnymi. Specjalista od „zjawisk niezwykłych”.

Stéphane Allix rozpoczyna swą przygodę z dziennikarstwem, przyłączając się w wieku 19 lat do afgańskiej partyzantki w czasie sowieckiej okupacji Afganistanu.

W kolejnych latach, wyrusza w podróż na Daleki Wschód, tym razem do Indii, Tybetu i Nepalu, koncentrując się na protestach Tybetańczyków wobec chińskiej inwazji. W listopadzie 1989 roku przeprowadza w Daramsali wywiad z Dalajlamą. Jest to pierwsze z serii spotkań z tym wyjątkowym człowiekiem.

Na przestrzeni lat przybywa nowych destynacji: Róg Afryki, Madagaskar, Iran, Pakistan, Azja Środkowa, Kaukaz, Europa, Stany Zjednoczone Ameryki. Od 1995 roku Stéphane pracuje nad tematem produkcji opium i przemytem heroiny z Afganistanu, kraju, który stał się jej największym producentem w świecie. Opisuje to w 1988 w swojej pierwszej książce: La Petite Cuillère de Schéhérazade (Łyżeczka Szeherezady). Stéphane współpracuje z wieloma mediami, m.in. z miesięcznikiem Le Monde diplomatique oraz z kanałami telewizyjnymi: Arte, Canal+, France 2.

Po 15 latach pracy reportera wojennego i dziennikarza śledczego, Allix postanawia radykalnie zmienić swoje życie po szokującym doświadczeniu, jakim była śmierć brata w Afganistanie, w 2001 roku.

Od tego dnia czuje, że egzystencjalne pytania, które targały nim do tej pory, teraz muszą znaleźć odpowiedź: Co się dzieje po śmierci? i dalej: Po co żyjemy?

Przez dwa lata dokonuje się metamorfoza i w 2003 roku Stéphane zamyka ostatecznie rozdział wojennego reportażu, aby się poświęcić zgłębianiu tajemnic świadomości, zachowując jednakże i w tej tematyce dyscyplinę, metodykę i wymóg racjonalności dziennikarza śledczego.

Odkrywa wówczas, że nauka nie jest cytadelą ustalonych pewników, a wręcz przeciwnie: wstrząsa nią głęboko kolosalna rewolucja podająca w wątpliwość same podstawy naszej wizji świata. Oto prawie wiek temu, fizyka kwantowa wykazała paradoksy naszej definicji rzeczywistości, a dziś dołączają się do niej kolejne dyscypliny.

Badanie konsekwencji tej naukowej rewolucji daje Stéphane’owi możność spotkania się z wieloma naukowcami z całego świata: fizykami, biologami, lekarzami, astrofizykami, itd. Dzięki rozmowom z nimi stwierdza, że różne niewyjaśnione ludzkie doświadczenia nie są halucynacjami czy przywidzeniami, ale wręcz przeciwnie są licznymi wyrazami tego, co zaczyna być uznawane w jak najbardziej racjonalnych środowiskach: nasza rzeczywistość ma wymiar niematerialny, energetyczny – innymi słowy – duchowy. Świadomość nie jest produktem naszego materialnego mózgu. Jest wręcz z pewnością tym, co daje początek materii.

Ponieważ ta idea jest obecna w wielu duchowych tradycjach, od buddyzmu tybetańskiego po szamanizm, Stéphane Allix postanawia zająć się badaniem podobieństw między tzw. Nauką twardą (fizyka kwantowa, biologia, astrofizyka, itp.) i naukami humanistycznymi (psychologia, antropologia, psychiatria, itd.), mając z jednej strony zjawiska „nadprzyrodzone”, z drugiej zaś tysiąclecia tradycyjnej wiedzy.

W 2007 roku Stéphane Allix zakłada INREES – Instytut badań nad zjawiskami nadzwyczajnymi. Celem tej instytucji jest naukowe badanie zjawisk, które nazywamy nadzwyczajnymi, czy wręcz nadprzyrodzonymi. INREES jest miejscem, gdzie można mówić o nauce i duchowości, o najnowszych badaniach nad świadomością, o życiu, śmierci i przybliżyć w sposób naukowy i metodyczny świat widzialny do świata niewidzialnego. Bez tematów tabu, bez uprzedzeń,  z otwartą głową, racjonalnie.

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

W czerwcu 2013 roku w dniu śmierci ojca Stéphane Allix postanawia przeprowadzić eksperyment sprawdzający możliwości komunikowania się z zaświatami. W tym celu, nie mówiąc o tym nikomu, chowa do trumny ojca parę przedmiotów. Kilka miesięcy później udaje się do różnych mediów – osób, które twierdzą, że mogą się komunikować ze zmarłymi. Wyniki tego testu są zadziwiające. Allix opowiada o nich w swej książce Test, która staje się we Francji bestsellerem i zostaje przetłumaczona na wiele języków. W nowej powieści Gdy byłem kimś innym Stéphane Allix posuwa się jeszcze dalej w badaniu relacji między żywymi a umarłymi.

TUTAJ MOŻESZ KUPIĆ KSIĄŻKĘ – „GDY BYŁEM KIMŚ INNYM”

Podaj dalej!
komentarzy 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.