KRYZYS OKAZJĄ PRZEMIANY! PROJEKT ,,PRZEBUDZENIE’’ ODWIEDZI 6 MIAST W POLSCE

Rok 2020 zaczął się… kryzysem. Na skalę globalną! Kryzys okazją przemiany. Takim hasłem rozpoczyna się trasa eventów w ramach projektu ,,Przebudzenie’’.  To coś dla miłośników sztuki, teatru i mistycyzmu. 4 dniowy proces, w trakcie którego zostaną dotknięte cienie. Kolektywne i indywidualne. 

Jak stać się pełnią? Człowiekiem w całej swej okazałości? Co skrywa mrok naszej duszy i umysłu? Jaki potencjał się za tym kryje?

Okazją na przyjrzenie się tym kwestią będzie projekt ,,Przebudzenie’’, w ramach którego odbędą się wykłady, warsztaty i pokaz interaktywnego spektaklu w 6 miastach w Polsce. 

Poprzez wykład, spektakl i weekendowe warsztaty skonfrontujemy iluzje, maski, mentalne warstwy. Wyruszymy na spotkanie z podświadomym, by dotknąć źródła kreacji w nas, doświadczyć esencji ludzkiej wędrówki, tego kim jest człowiek,

(linki do eventów w poszczególnych miastach)

W każdym z miast w czwartek odbędzie się wykład ,,Szaleństwo czy Świętość – Przebudzenie Kiedyś i Dziś’’. W piątkowy wieczór odbędzie się pokaz spektaklu ,,Przebudzenie” (zobacz trailer tu: https://preview.mailerlite.com/w2n4e2) oraz praca grupowa. 

Weekend to czas intensywnych, kilkugodzinnych warsztatów z wykorzystaniem arteterapi (terapia sztuką) oraz elementów psychologii procesu, tradycji szamańskich naszego kontynentu, technik oddechowych i intuitywnego ruchu.

Stary system zrównany z ziemią

O idei projektu opowiada autor, Dawid Okoński: 

Stary System żyje w młodych ludziach i życzę sobie i wszystkim, aby został zrównany z ziemią. Nie odbędzie się to buntem, przemocą, tak jak dotychczas, ale niepokonaną, niezniszczalną i wszystko przyjmującą, bezinteresowną miłością. 

To jedyny sposób abyśmy żyli w prawdzie.

Co to znaczy żyć w prawdzie?

Żyć w zgodzie z procesem naszego ducha,

który to ścieżkę wyznacza poprzez zdrowie, 

połączenie z wyższą mocą, intuicją, wsparciem przodków,

radością istnienia, czystym sumieniem, otwartym sercem.

Chęcią pomagania co jest źródłem wszelkiego szczęścia.

Gdy kochasz siebie z całych sił, wiesz kim jesteś, znasz prawdę.

Droga do światła wiedzie przez ciemność

Niestety stety tak jest, że droga do ukochania siebie wiedzie poprzez przyjęcie swojej brzydoty, gniewu, śmiertelności, smutku… 

Światła się nie osiąga, zagląda się w ciemność jako światło. Uwagą rozświetla się te części nas, które nie mogą już dłużej czekać; wyparte, odepchnięte, zignorowane proszą się o wyjście na jaw, przychodzą w snach pod postacią koszmarów; poprzez konflikty w relacjach; gubienie rzeczy; budzenie się w stresie; nagłe zmiany samopoczucia. Czas najwyższy.

Fragment spektaklu

Spektakl, który prezentowany będzie w piątkowe wieczory jest zbiorem wszystkiego co ciemne i pokierowaniem widza przez tą jaskinię. Długo myślałem jak wyprowadzić to cierpienie i traumy, które przyszły do mnie; nie moje, wyjątkowe, ale uniwersalne, wspólne.

Jako oczywiste przyszło do mnie, że tak jak porzucone dziecko woła o pomoc, tak ja jako Twój największy koszmar w bezpiecznej atmosferze chwycę, dosłownie, wezmę Cię za dłoń, granica między widzem, a aktorem opadnie i rozpocznie się rytuał przyjmowania, pozwalania sobie, ryzykowania byciem sobą maksymalnie, zapraszanie wypartych części i wołanie wyższego ja do przemówienia.

Trauma to naturalne mechanizmy. Ale… ilu z nas, gdy źle się czujemy, siada w medytacji, wysyła uwagę, skupia się na tym, aby życzliwie popatrzeć na swoją historię żyjącą w nieskończonym teraz, a ilu chwyci za batona, przełączy kanał albo po prostu powie „don’t worry be happy”. I tak temat można odłożyć na później, później, później…

Trasa to okazja do zrobienia tego INACZEJ. Z odwagą, akceptacją, głębokim zrozumieniem, zobaczyć to co skrywane, wypierane. Sięgnąć po MOC zawartą w tym.

Wierzę w moc Teatru.

W moc zaglądania do wewnątrz.

W moc spotkania z drugim człowiekiem

W moc miłości…

w Kochanie Siebie!

___________________________________

Dołącz do głównego wydarzenia na FB 

  • Kryzys Okazją Przemiany || Spektakl interaktywny + Proces Terapeutyczny TRASA

https://www.facebook.com/events/691429408118423

  • lub zdobądź bilety już TERAZ 

https://preview.mailerlite.com/w2n4e2

O prowadzącym: 

Dawid Okoński – Student Psychologii Procesu, Artysta Teatru i Filmu. Pasjonat natury, szamanizmu i holistycznego podejścia do ludzkiego zdrowia.

W badaniach poświęca szczególną uwagę na wnikanie w przestrzeń śnienia. Pracuje technikami dramowymi z dziećmi, uczę mindfulness oraz realizuje autorskie eksperymenty artystyczne zaangażowane społecznie.

Dawid Okoński w NTV:

Szaleniec czy Święty? – portret człowieka poszukującego prawdy – rozmowa z Dawidem Okońskim

Wykład: TRAUMA – moja historia uzdrowienia

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.