NIE DAJ ZROBIĆ SIĘ W CHU.. RAZ JESZCZE

Gdy zaczynasz dowiadywać się przykładowo o tym ile chemii jest w dzisiejszym jedzeniu. O tym, co to takiego są te linie na niebie… albo jak sprytnie ma działać na Ciebie reklama, to nie sposób odnieść wrażenia, że dostałeś wała od tego świata. Wkurzenie to chyba taka pierwsza reakcja która jest jak najbardziej zrozumiała. 

„Jesteśmy niewolnikami w białych kołnierzykach. Reklamy zmuszają nas do pogoni za samochodami i ciuchami. Wykonujemy pracę, których nienawidzimy, aby kupić niepotrzebne nam gówno. Jesteśmy średnimi dziećmi historii. Nie mamy celu ani miejsca. Nie mamy wielkiej wojny, ani wielkiego kryzysu. Naszą wielką wojną jest to wojna duchowa.
Nasz wielki kryzys to całe nasze życie. Zostaliśmy wychowani w duchu telewizji, wierząc, że pewnego dnia będziemy milionerami, bogami ekranu, ale tak się nie stanie. Powoli to sobie uświadamiamy i jesteśmy bardzo, bardzo wkurzeni.”


Podziemny krąg (1999)

Wszystko w głowie

Jeśli możesz podpisać się pod tymi słowami, myślę, że jesteś na dobrej drodze aby uzyskać spokój… spokój na głowie, który w tych czasach jest tak porządany.

Gdy skumasz, że od Twojego stanu umysłu bardzo dużo zależy, pozostanie Ci tylko podjąć decyzję…

Decyzję, o tym jakie rzeczy chcesz aby chłoneła Twa głowa. Jakimi rzeczami chcesz ją zajmować przez większość swego czasu.

Zachowaj dystans

Pozostajesz bardzo, bardzo wkurzony, albo przeciwnie, zaczynasz podchodzić do tego wszystkiego z dystansem.

Ogarniasz, że to jest, aczkolwiek nie wczuwasz się już w to tak emocjonlanie. Chodzi o to aby być świadomym tego jak ten świat jest stworzony lecz nie tkwić dalej w strachu. Bowiem to może okazać się Twoim kolejnym gwoździem do trumny.

Czytaj, ucz się, bierz z tego to co jest przydatne dla Ciebie. Przy czym staraj się nie oddawać negatywnym emocjom i nie bierz wszystkiego za prawdę.

ucz sie rozwijaj

Na tą chwilę istnieje całe mnóstwo różnych teorii. Masz naprawdę dużą ilość rzeczy którymi można poryć sobie głowę. Tak więc nie daj się zniewolić po raz drugi, tym razem poprzez szereg teorii spiskowych. 

Nie po to wychodzisz z ciągłych obaw o rozwój kariery, finansów i tego co ludzie powiedzą, aby nagle tkwić w strachu, że przykładowo dusze są przechwytywane na księżycu a niszczące nanocząsteczki są już w każdym ludzkim organizmie.. Prawda?

Zadbaj o siebie

Zamiast tego możesz postarać się zadbać o siebie wybierając możliwie najzdrowsze jedzenie. Nie zbomabardowane przez tablicę Mendelejewa. 

Możesz spojrzeć na reklamy, bardziej się z nich śmiejąc niż w nie wkrecając.

Odkryć, lub powrócić do zajawek sprzed lat, zajawek które cieszyły Cię za dzieciaka.

Na nowo zdefiniować swoje cele.

Z czasem może i zamienić mocno zakrapiane weekendy na te spod szyldu – na spokojnie. Dobre nastawienie robi naprawde mega robotę i wtedy nawet nowa fura somsiada może nie wywoływać juz w Tobie ataku zazdrości.

I tak wiem… To wszystko nie jest takie hop siup, ale zawsze warto jest próbować, aby każdy kolejny dzień był lepszy od dnia poprzedniego. Zobaczysz jak Twoja dusza zacznie szybko doceniać to co dla niej robisz. Nagrody w postaci dobrego sampoczucia będziesz dostawał od niej co chwilę.


Podaj dalej!
komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.