NIEZWYKŁY ŚWIAT GRZYBÓW

Piękno świata w którym żyję jest nieograniczone. Jest wiele zakamarków matki Ziemi, które są tajemnicą. Jednak nasza ludzka chęć połączona z determinacją, daje mam naprawdę nieograniczone możliwości. Tak jak niezbadani i tajemniczy jesteśmy my sami, tak piękna i cały czas nieodkryta jest nasza Matka Ziemia. Emanująca nieograniczoną różnorodnością, która w rezultacie razem z nami składa się na spójność wszechświata.

Fantastyczne Grzyby

Czy grzyby mogą odmienić nasze życie? Czy w ogóle wiedza o grzybach jest nam potrzebna? Myślę, że tak jak ja, większość ogranicza swoją wiedzę o grzybach, co najmniej do konsumpcji grzybów jadalnych, bądź też do przygód psychodelicznych. Ja swoje przygody miałem, jednak nie nazwałbym tego podróżą astralną, a tylko zwykłym ćpaniem w młodym, nieświadomym wieku. Po prostu, podążając za otoczeniem zażywałem to czy tamto, nie wyciągając z tego większej nauki. Teraz to już zupełnie inna para kaloszy. Jak wiedza, tak i doświadczenie, powoli zbliżają mnie do świadomej przygody z Psylocybiną.

Przejdźmy powoli poprzez świat grzybów, choćby po to by zaczerpnąć odrobinę wyjątkowej wiedzy. Jest wiele opracowań w odniesieniu do psychodelików jako pomocnego środka w psychoterapii, czy to w walce z depresją, nerwicą lękową, alkoholizmem…. Jak się okazuje, bazując na dotychczasowych doświadczeniach osiągamy spektakularną efektywność w transformacji zachowań czy też integracji z sobą samym.

Poprzez mistyczne, duchowe doświadczenia często uwalniamy się od lęku przed śmiercią, zaczynamy lepiej rozumieć integralność wszechświata, zaczynamy postrzegać siebie, już nie jako odrębny element ale jako niezbędną całość złożoności życia, jaką jest otaczające nas piękno wszechświata.

Niestety przykrym elementem tej skuteczności jest to, że koncerny farmaceutyczne nastawione są na zyski, dlatego też skuteczne środki nie są przez nie pożądane. Przykład jest prosty. Dajmy na to „prozak” lek antydepresyjny łagodzący objawy, znacząco ułatwia funkcjonowanie. Jednak musi być używany stale, nawet po odstawieniu często wracamy do innych leków i biznes się kręci. Za to środek, który mógłby skutecznie wyleczyć jednostkę, nie ma biznesowej racji bytu, ponieważ może wyprzeć przykładowy „prozak” i do tego grozi to utratą pacjenta. W myśl „pacjent wyleczony to klient stracony”. Tak ten świat się kręci. Potęga biznesowa nie zamierza dopuścić nas do świadomego funkcjonowania, choćby dlatego, że jako społeczna masa stawalibyśmy się bogatsi, zdrowsi oraz samowystarczalni.

Przykre, jednak plusem jest to, że natura jest bardzo szczodra i wiele może wnieść w nasze życie, jeśli tylko podejdziemy do tego dojrzale i świadomie. Osobiście nie czuję się w tej dziedzinie fachowcem, dlatego podsunę Ci kilka źródeł wiedzy. Wiedzy, która może przygotować cię do życiowych zmian.

Wiodącym są artykuły Michała Pasterskiego, którego wiedzę bardzo sobie cenię, na której polegam. Autentyczność Michała powoduje we mnie to, że mam do niego dużą dozę zaufania. Potrafi też doskonale przygotować do zmian związanych z podróżami psychodelicznymi. Tutaj masz dokładny opis. Terapia Psychodeliczna.

Aby zgłębić temat, warto oddać się tym wpisom. U Michała znajdziesz również wiele innych cennych informacji.

Inspiracją do napisania tekstu był obejrzany przeze mnie film, który zaprosił mnie do fantastycznego świata grzybów, jakiego dotąd nie znałem. Pozycja obowiązkowa do obejrzenia. Jak się okazuje po grzybach można spodziewać się znacznie więcej. Począwszy od mądrości, której początki sięgają zarania dziejów. Poprzez naukę, która dowodzi nam, że grzyby są nieodzownym uczestnikiem naszej ziemskiej podróży i nie tylko. Pełnią również funkcję połączeń neuronalnych ziemi, przez które mogą komunikować się np. drzewa i wiele, wiele innych. Mają doskonałe zdolności utylizacyjne, tak naprawdę sprzątają naszą planetę i ją regenerują, odnawiając na niej cykle życia. Są niesamowitą inspiracją w kulturze i sztuce. Już Ci nie będę więcej zdradzał sam zobacz.

Kiedy tak wielu walczy o połączenie, inspirację i nadzieję, Fantastyczne grzyby łączą nas jako twórców naszego świata”.

Film dostępny na Netfliksie. NIEZWYKŁY ŚWIAT GRZYBÓW

Od wydawców:

Obejrzyj film o fantastycznych grzybach

Fantastic Fungi to zmieniający świadomość film o sieci grzybni, który zabiera nas w wciągającą podróż w czasie i skaluje do magicznej ziemi pod naszymi stopami, podziemnej sieci, która może leczyć i ratować naszą planetę. Oczami uznanych naukowców i mikologów, takich jak Paul Stamets, autorów bestsellerów, takich jak Michael Pollan, Eugenia Bone, Andrew Weil i innych, uświadamiamy sobie piękno, inteligencję i rozwiązania, które oferuje królestwo grzybów w odpowiedzi na niektóre z naszych najbardziej naglących wyzwań medycznych, terapeutycznych i środowiskowych.

Rozwijaj się. Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

PS. Tekst nie jest receptą na problemy zdrowotne. Wszystko jest Twoim doświadczeniem. Jeśli masz problemy zdrowotne powinieneś skontaktować się z Lekarzem.

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.