NOWA ERA W KILKU SŁOWACH – 10 NAJLEPSZYCH CYTATÓW O DUCHOWYM PRZEBUDZENIU LUDZKOŚCI

Czym jest duchowe przebudzenie ludzkości? Według licznych przekazów jest kosmicznym procesem w którym Ziemia zbliża się do centrum galaktyki (źródła) podnosząc tym samym swoje i jednocześnie nasze wibracje. To koniec starej ery i długo oczekiwany początek nowej, świadomej ery dla wszystkich istot planety. Wiedza o tym potężnym procesie nie jest czymś nowym, była tu z nami od zawsze.

Była za to dobrze ukrywana. Ale nie o tym dzisiaj. To jest temat na inny artykuł. Proces ten nie jest łatwy i wymaga od nas wiele pracy. Według starożytnych przekazów okres przejściowy za to może być bardzo ciężki i mroczny. Dzisiaj zacytujemy mistrzów oraz uczonych, którzy za sprawą długich lat doświadczeń dobrze rozumieją tą zmianę i potrafią w pięknych słowach przekazać o niej swoją wiedzę. Oto 10 najlepszych cytatów, fragmentów książek o duchowym przebudzeniu ludzkości, o etapie przejściowym oraz o problemach z którymi musimy najpierw zmierzyć jako jednostki oraz jako jedność.

Ostre kryzysy i dysfunkcje społeczne zawsze poprzedzają postęp ewolucyjny lub wzrost świadomości, albo są z nimi zbieżne. Wszystkie formy życia potrzebują przeszkód i wyzwań, aby mogły ewoluować.
W przypadku ego, większość wyzwań na jakie napotyka to stworzone przez siebie nieświadome wzorce zachowań. Ostatecznie ego sprowadza swój własny upadek.
W tym sensie może być uznawane za niezbędny zwiastun następnego etapu ewolucji człowieka, którym jest przebudzenie świadomości. Obecnie jesteśmy we wczesnym stadium tego procesu przebudzenia ale następuje jego przyspieszenie.
Jeśli czytasz te słowa już jesteś istotną częścią tego procesu.”

Eckhart Tolle – Nowa Ziemia

„Po to, żeby przygotować współczesną ludzkość do przyszłości, konieczny jest ciąg kataklizmów, w których ludzie będą ginąć i odczuwać śmiertelne zagrożenie. Wtedy ludzie będą troszczyć się o siebie nawzajem i pokonywać skutki kataklizmów. Wówczas każdy dzień wiele osób będzie postrzegać jako ostatni. To zerwie łańcuchy przykuwające ludzi do dobrobytu i stabilności. Ludzie znowu będą potrafili odczuwać miłość, zaś ona pomoże im pokonać wszystkie przywiązania.

Siergiej Łazariew – Człowiek przyszłości

„Potrzebujemy teraz bliższego kontaktu i lepszego zrozumienia między jednostkami i społecznościami na całej ziemi, a także wyeliminowania egoizmu i dumy, które są zawsze skłonne pogrążyć świat w pierwotnym barbarzyństwie i walkach.
Pokój może przyjść tylko naturalnie jako konsekwencja powszechnego oświecenia.”

Nikola Tesla

„Świat jaki dziś się nam jawi, jest w przeważającej mierze odzwierciedleniem umysłu egotycznego, że zaś egotyczne majaki nieuchronnie owocują lękiem, w świecie tym panuje właśnie lęk. Nasza wspólna rzeczywistość jest głównie symbolicznym odbiciem lęku oraz grubych pokładów negatywizmu, nagromadzonych w zbiorowej psychice ludzkiej.
Ponieważ stanowimy z naszym światem całość, gdy większość ludzi uwolni się od egotycznych urojeń umysłu, ta przemiana wewnętrzna odbije się na wszelkim stworzeniu. Staniesz się wtedy mieszkańcem świata, który będzie – dosłownie – nowy. Nastąpi skokowa zmiana w zbiorowej świadomości ziemskiej.”

Eckhart Tolle – Potęga Teraźniejszości

„Do 2020 roku ludzie się zasadniczo zmienią, zmieni się ich energetyka. Nowa energetyka przychodzi do nas, jeśli jednak jej nie przyjmiemy, to będziemy mieć problemy.
Ciało, dusza i przyszłość człowieka mają się poddać [zaakceptować, elastycznie dopasować] nowemu, nowym energiom, to wtedy taki człowiek przeżyje. To jest jak z mrozem – na ile człowiek jest w stanie przystosować do niego, do nowych warunków, na tyle ma możliwość przeżyć. Przystosowanie fizyczne jest w miarę proste. Zbudować dom, ogrzać go, ubrać się – i już można przeżyć.
Jednak przystosowanie duszy jest trudniejsze. Jeśli przyszłość legnie w gruzach, przyjąć to jest o wiele trudniej. Przyjąć ból duszy jest o wiele trudniej. Ludzie niewierzący praktycznie nie są w stanie tego dokonać.”

Siergiej Łazariew – Diagnostyka Karmy

„Jestem niezwykle podekscytowany będąc tutaj, w tym czasie, gdy zbliżamy się do przekroczenia horyzontu zdarzeń naszego ewolucyjnego rozwoju w erę galaktycznego związku, gdzie możemy urosnąć do naszego pełnego potencjału i stać się stworzeniami galaktycznymi, którymi przecież jesteśmy.”

Nassim Haramein

„Ludzie o niskim poziomie świadomości będą wciągać w swe życie innych ludzi o niskim poziomie świadomości, a więc podobnych sobie. W ten sam sposób, przebudzeni, świadomi ludzie będą przyciągać w swym życiu takich, jak oni. Stopniowo dojdzie do oddzielenia obu grup ludzi na tych, którzy dokonają wraz z Ziemią przejścia na wyższy poziom i na tych, którzy pozostaną w miejscu i nie będą chcieli się rozwijać.”

Jan van Helsing – Rozmowy ze śmiercią

„Zasadniczym elementem przebudzenia jest odkrycie w sobie części nieprzebudzonej, swojego ego, które myśli, mówi i działa, jak również zbadanie uwarunkowanych świadomością zbiorową procesów umysłowych, które przedłużają ów stan uśpienia.
Jest to istotne z dwóch związanych ze sobą powodów.
Po pierwsze, jeśli nie zna się podstawowych mechanizmów działania ego, nie można go rozpoznać. Wciąż będzie Cię podstępnie skłaniać, byś się z nim utożsamiał. Przejmie nad Tobą kontrolę jak uzurpator udający Ciebie.
Po drugie już samo rozpoznanie problemu jest jedną z dróg prowadzących do przebudzenia. Kiedy odkrywasz w sobie nieświadomość, czynnikiem umożliwiającym Ci rozpoznanie jest budząca się świadomość, jest budzenie się.
Nie można walczyć z ego i wygrać, tak jak nie można walczyć z ciemnością. Potrzebne jest tylko światło świadomości.
Ty nim jesteś.”

Eckhart Tolle – Nowa Ziemia

„Nasza cywilizacja znajduje się w fazie dezorganizacji i rozpadu. Ewolucyjny przeskok jest pilnie potrzebny i nie mamy już czasu na ewolucję powolną i stopniową. Nauczyciele duchowi od tysiącleci radzą nam kierować się w stronę miłości. Obecnie nauka potwierdza tę odwieczną wiedzę.
Wszyscy jesteśmy komórkami ewoluującego gigantycznego super-organizmu, który nazywamy ludzkością. Ponieważ każdy z nas ma wolną wolę, możemy wybierać, czy wzniesiemy się na nowy poziom, czy też odpadniemy z gry jak dinozaury.”

Bruce Lipton – Przeskok ewolucyjny

„Jeszcze nie wszyscy są gotowi ale wielu tak i z każdą przebudzoną osobą zbliża się przełomowy moment w rozwoju świadomości, co sprawia, że innym będzie już łatwiej.”

Eckhart Tolle – Potęga Teraźniejszości

Pozwolę sobie jeszcze na małego „bonusa”. Oto cytat jednego z „innego typu mistrzów”. Nie mniej jednak ich przekazy wcale nie ustępują do tych od autorów książek i są również bardzo cenne. Niekiedy docierając do milionów szukających sensu istnienia dusz. Ale o tym również niebawem…

„Wzrasta Ziemi wibracja, wchodzimy w coraz to wyższe wymiary. Kończy się etap niewoli, stagnacja. Jako gatunek się rozwijamy.”

Marcin Gutkowski (Kali) – Absolut (Album – Chakra)

Namaste. Gaja-San

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.