ODKRYJ SWOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO. KLUCZ DO ROZWIĄZANIA (PRAWIE) WSZYSTKICH PROBLEMÓW – STEFANIE STAHI

Wyjątkowa książka, w której przedstawiona wiedza daje szereg możliwości terapeutycznych. Moc zagadnień, przykładów sytuacyjnych z życia oraz ćwiczeń terapeutycznych,  przedstawionych w możliwie najdostępniejszy sposób. Cały ten pakiet składający się z 300 stronic  pomoże ułatwić każdej istocie pracę z własną zmianą. Zapoznając się z jej treścią, będziesz mógł zajrzeć wgłęb siebie, rozpoznać blokady, potrzeby, potencjały…. A to właśnie po to, by stać się lepszą wersją Siebie.

Czyż najpiękniejszym osiągnięciem nie jest poznanie własnego siebie? Tak sobie myślę, że jeśli większość ludzi na tej planecie skupiłaby się na pracy z własną osobowością, świat małymi kroczkami stawał by się lepszy. Przecież nie ma nic piękniejszego niż osiągnięcie pełni zdrowia psychicznego, pełnej równowagi. Prowadzi to do zoptymalizowania procesów życiowych, zrównoważenia zasobów energii oraz skutecznego osiągania pełni szczęścia i cieszenia się codziennością jakby wszystko było cudem.

Brzmi ciekawie, tylko jak tego dokonać? Tu nasuwa się odpowiedź, że należało by podjąć pracę z własną zmianą. Osobiście w 100% się pod tym podpisuję. Nie ma innej możliwości! Chcesz zmieniać świat, zacznij od zmiany Siebie. Nie ma nic bardziej wzniosłego niż wiedza, która daje zrozumienie mechanizmów jakie wpływają na nasze życie. Taka wiedza pozwala na świadome postrzeganie własnej rzeczywistości. Daje nam pewien dystans, dzięki któremu możemy znacznie lepiej ocenić sytuację w jakiej się znajdujemy. Pozwala nam odnieść się do faktów, ograniczając do minimum błędną interpretacją zdarzeń, która często zmącona jest potrzebami naszych nieprzepracowanych traum, jakie uwarunkowały nas w dzieciństwie i decydują za nas do dnia dzisiejszego.

„Schematy myślowe są okularami, przez które oglądamy rzeczywistość.”

– Stefanie Stahl

W rezultacie stajemy się z frustrowanymi, trudnymi do zadowolenia istotami, które dzień po dniu starają się osiągnąć upragnione szczęście, poświęcając na to wszelkie zasoby energii, zdobywając, zagarniając. A przecież szczęście nie jest istotą posiadania a zdecydowanie jest istotą postrzegania.

„Kto nie ma oparcia w samym sobie, nie znajdzie go też w świecie zewnętrznym.”

– Stefanie Stahl

Podsumowując. Jest to jedna z najbardziej przystępnych książek psychologicznych jaką w ostatnim czasie przeczytałem. Dzięki niej odkryjesz w sobie, być może zapomniane i od lat niezauważane wewnętrzne dziecko, które nieustannie domaga się twojej uwagi, miotając tobą emocjonalnie. Z pewnością nie odpuści dopóki z nim się nie pojednasz.

Po takim procesie staniesz się spójną jednostką, zaowocuje to życiem w pełni. Jednak trzeba się mocno zaangażować.

I tego Ci życzę. Raffi

PS. Książkę powinien przeczytać każdy, ponieważ w każdym z nas funkcjonuje wewnętrzne dziecko. Jednak najbardziej polecam ją Dorosłym dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych oraz alkoholickich. Hmm… W sumie to chyba jednak każdy, bo chyba mało kto posiadał w pełni dojrzałych emocjonalnie rodziców. A nawet jeśli, warto też nauczyć się rozpoznawać w sobie wewnętrzne dziecko słońca, choćby po to by uwolnić potencjały.

„To, w jaki sposób traktują nas rodzice. Jest swego rodzaju kalką dla wszystkich innych relacji w naszym życiu.”

– Stefanie Stahl

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ KUPIĆ NAJTANIEJ – ODKRYJ SWOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO. KLUCZ DO ROZWIĄZANIA (PRAWIE) WSZYSTKICH PROBLEMÓW – STEFANIE STAHI

Od Wydawcy:

Kolejna kłótnia, której powodu nie pamiętasz? Coś cię jednak rozzłościło. Brak zrozumienia z drugiej strony? Ogarnia cię bezsilność, bo nie wiesz, jak wytłumaczyć to, co czujesz? Zamiast zastanawiać się, co znowu poszło nie tak, skup się na sobie i znajdź powody złych emocji. Za twoje uczucia odpowiedzialne są Dziecko Cienia i Dziecko Słońca. Towarzyszą ci od dzieciństwa i mają wiele do powiedzenia, szczególnie teraz. Ważne, aby nie tylko nauczyć się ich słuchać, ale by one dogadały się ze sobą – a każde z nich jest tak samo ważne. Jak to zrobić?

Oto klucz do rozwiązania prawie wszystkich twoich problemów: przeczytaj książkę Stefanie Stahl, odkryj swoje wewnętrzne dziecko, zaprzyjaźnij się z nim, znajdź równowagę i żyj szczęśliwie. Do dzieła!

O Autorce:

Psycholog i terapeuta pochodząca z Niemiec. Autorka poczytnych poradników psychologicznych. Prowadzi Seminaria na temat miłości, poczucia własnej wartości oraz lęku przed związkami.

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.