ODNALEŹĆ SIĘ W MROKU – 10 POTĘŻNYCH CYTATÓW, KTÓRE POMOGĄ CI W WALCE Z CIERPIENIEM

Uświadom to sobie, że jeśli poznałeś co to prawdziwy mrok to nie jesteś jedyny. Uświadom też sobie, że przydarza się to bardzo mądrym ludziom, którzy poznali cierpienie na najgłębszych poziomach i spędzili lata na szukaniu odpowiedzi czym to jest i czemu im się przydarzyło. Uświadom  sobie, że takie odpowiedzi istnieją.

Znajdziesz tutaj jedynie słowa, nic więcej. Przemyślenia pewnych ludzi ubrane w cudzysłów. Nie ma słów na stronach internetowych, które leczą duszę, usuwają traumy czy uwalniają emocje. Ale są słowa, które potrafią zasiać ziarno nadziei, zapalić małą iskierkę. Nad każdym z poniższych cytatów należy na chwilę przystanąć, poddać się refleksji, przemyśleć je najlepiej jak potrafimy… a może mała iskierka z czasem rzuci potężne światło.  Czytajcie je z otwartymi sercami. Zaczynamy.

„Jeśli choroba jest częścią twojej duchowej ścieżki, nie uleczy Cię żadna interwencja medyczna, dopóki dusza nie zacznie realizować zmian, które choroba miała za zadanie inspirować.”  

Caroline Myss

„Rana jest miejscem przez które wnika do Ciebie światło.”

Rumi

„Ktokolwiek postanowił zbudować swoje własne niebo, odnalazł swoją siłę w swoim własnym piekle.”

Friedrich Nietzsche

„Są ludzie, którzy doznali duchowego przebudzenia bez użycia technik medytacyjnych lub duchowych. Obudzili się ponieważ nie mogli już dłużej znieść swojego cierpienia.”

Eckhart Tolle

„Człowieka, który zabił w sobie miłość, nie można wyleczyć tabletkami.”

Siergiej Łazariew

„Smutek przygotowuje do radości. Gwałtownie wymiata wszystko z twojego domu – więc nowa radość może znaleźć przestrzeń i wejść. Smutek strąca żółte liście z gałęzi twojego serca – więc świeże, zielone liście mogą rosnąć w miejscu starych.
Smutek wyrywa gnijące korzenie – więc nowe korzenie ukryte głębiej mają miejsce na to, by rosnąć. Cokolwiek smutek wyrzuca z twojego serca, znacznie lepsze rzeczy zajmą ich miejsce”.

Rumi

„Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba jeśli jego korzenie nie sięgają piekła.”

Carl Gustav Jung

„Wielu ludzi miało okazję się przekonać, że ograniczenia, porażka, strata, choroba czy ból to najlepszy mistrz. Nauczyli się w ten sposób rozstawać z fałszywymi wyobrażeniami o sobie i z powierzchownymi, narzuconymi przez ego dążeniami i pragnieniami. Nabrali dzięki temu głębi, pokory i współczucia.
Stali się prawdziwsi.”

Eckhart Tolle

„Nie szukaj zdrowia psychicznego, szukaj rozwoju a znajdziesz jedno i drugie.”

Kazimierz Dąbrowski

„Choroba jest sygnałem, że człowiek podąża niewłaściwą drogą. Zawsze rozpatrywaliśmy chorobę jako katastrofę i próbowaliśmy ją usunąć, a ona jest przecież ostrzeżeniem przed błędami i pracuje na nasze ocalenie. Człowiek chorując, męcząc się powinien uświadomić sobie popełnione naruszenia, doskonalić się duchowo oraz szukać nowych dróg rozwoju.”

Siergiej Łazariew (Diagnostyka Karmy 1)

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

W tych wszystkich pięknych sentencjach zawarta jest jedna i ta sama prawda. Myślę, że choroby i cierpienia w większości przypadków przychodzą gdy podążamy właśnie niewłaściwą drogą. Próbują nas naprowadzić, podpowiadają nam na co powinniśmy zwrócić uwagę. Może zatruwamy ciało niewłaściwą dietą i używkami? Może zaśmiecamy duszę złymi zachowaniami? Czy potrafimy się naprawdę zmienić mając cały czas sielankę? Czy jednak potrzebny jest często zimny prysznic, który rozrywa struktury ego i zmusza nas do opuszczenia ukochanej strefy komfortu? Mam dla Was jeszcze jeden „bonusowy” cytat na zakończenie.

„Dopiero gdy stracimy wszystko, stajemy się zdolni do wszystkiego.”

Podziemny Krąg 1999

Namaste 🙏

Gaja-San

Podaj dalej!
komentarzy 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *