PIELGRZYM – PAULO COELHO
|Wyjątkowa przygoda, z wyjątkowym przewodnikiem duchowym. Podróż ku zakamarkom niesfornego umysłu, w konfrontacji ze słabościami, wątpliwościami oraz przeciwnościami losu. I każdą z nich możemy przekuć w moc kreacji wielkiej przygody, jaką jest nasze życie.

Wprawdzie nie każdy może pozwolić sobie na kilkutygodniową przeprawę w ramach doświadczenia ekstremalnej przygody. Jednak każdy w zaciszu domowym, może wybrać się na pielgrzymkę, wraz z Paulo Coelho. Wyjątkowym, doświadczonym człowiekiem, który już nie raz swą mądrością, prostotą i ciepłem przekazu wskazywał nam kierunki rozwoju i zrozumienia.
Tak jak Każdy z nas jest w trakcie w podróży życia, tak każdy z nas toczy swoją wyjątkową wewnętrzną walkę. Ale czy każdy z nas toczy „Dobrą Walkę”? Walkę, która płynie prosto z potrzeby serca?
„Dziś świat bardzo się zmienił, a Dobra Walka przeniosła się z pól bitewnych do wnętrza nas samych. Dobra walka to ta, którą podejmujemy w imię naszych marzeń. Kiedy wybucha w nas z pełną mocą – w młodości – mamy wielka odwagę, ale nie potrafimy jeszcze walczyć. Gdy po licznych wysiłkach zdołamy posiąść tę umiejętność, nie mamy już tyle odwagi w walce. Wówczas zwracamy się przeciwko sobie, by w końcu stać się swym najgorszym wrogiem. Uważamy własne marzenia za infantylne, nieziszczalne, za owoc nieznajomości realiów życia. Zabijamy nasze marzenia, bojąc się podjąć Dobrą Walkę. Pierwszym symptomem, który ujawnia, że zabijamy marzenia, jest brak czasu. Najbardziej zajęci ludzie, jakich zdarzyło mi się spotkać, zawsze mieli czas na wszystko. Ci, którzy nic nie robili, byli wciąż zmęczeni, nie zdawali sobie sprawy, jak mało pracują, i stale narzekali, że dzień jest za krótki. W rzeczywistości bali się podjąć Dobrą Walkę. Drugim objawem śmierci naszych marzeń jest pewność przekonań. Ponieważ nie chcemy spoglądać na życie jak na wielką przygodę do przeżycia, zaczynamy uważać się za rozważnych, sprawiedliwych i przykładnych, ale naprawdę wymagamy od siebie równie mało jak od życia. Zerkamy poza mury dnia codziennego i odkrywamy szczęk kruszonych kopii, odór potu i kurzu, wielkie klęski i spojrzenia żądnych zdobyczy wojowników. Nigdy jednak nie odczuwamy radości, niewypowiedzianej radości, która przepełnia serce walczącego, dla niego bowiem nie ma znaczenia ani zwycięstwo ani klęska, ważna jest tylko Dobra Walka”.
– Fragment książki
Uważam, że w tej wyjątkowej podróży, nie sposób przejść obojętnie obok tak wzniosłej przygody, jaką jest „Pielgrzym” – Paulo Coelho. W tej podróży, każdy z nas może doświadczyć wewnętrznej przemiany. A wtedy nic już nie będzie takie samo.
Sam autor twierdzi, że:
„Zawsze widzimy tę najlepszą z dróg, wybieramy jednak tę, do której przywykliśmy”.
Przygotuj się i idź na spotkanie ze swoim jedynym i prawdziwym istnieniem, jednak nie spiesz się, byś nic nie przeoczył. Na każdej z wybranych dróg jest wiele podpowiedzi. Dzięki Pielgrzymowi dowiesz się jak wędrować, by nic nie przeoczyć. Paulo ma dla ciebie wiele wskazówek oraz wiele medytacyjnych ćwiczeń. Dlatego życzę Ci wzniosłej podróży.
Ponieważ:
Statek jest bezpieczniejszy, gdy kotwiczy w porcie, nie po to jednak buduje się statki.
Paulo Coelho, Pielgrzym

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Od wydawcy:
W młodości Coelho poznał różne religie i praktyki duchowe. Był hippisem, podróżował, próbował wszystkiego i… głęboko w sercu pochował marzenia o pisaniu. Przełomem w jego życiu była odbyta w 1986 r. pielgrzymka do słynnego hiszpańskiego sanktuarium Santiago de Compostela. „Mistyka tego miejsca wywołała we mnie taki wstrząs, że musiałem to opisać”, wspomina pisarz. Tak powstał „Pielgrzym”.
Bohater książki również wyrusza w drogę, którą po śmierci Jezusa szła Maryja wraz ze św. Jakubem apostołem. Towarzyszy mu tajemniczy przewodnik. Pod jego okiem pielgrzym osiąga kolejne poziomy wtajemniczenia – wraz z nim i my rozpoznajemy swego anioła i demona, uczymy się uwalniać od cierpień miłosnych, przekonujemy się, że w praktyce „strome podejścia są łatwiejsze niż by się wydawało…”.
O AUTORZE:

Podstawowym źródłem inspiracji dla Paula Coelho jest jego własne życie, w którym zdarzało mu się igrać ze śmiercią, prawie popaść w szaleństwo, bawić się narkotykami, znosić tortury, eksperymentować z czarną magią i alchemią, studiować filozofię i religie, pochłaniać mnóstwo książek, tracić i odzyskiwać wiarę, doświadczać bólu i rozkoszy miłości. W poszukiwaniu własnego miejsca w świecie znajduje odpowiedzi na wyzwania, wobec których każdy z nas staje.
Wierzy, że każdy ma w sobie siłę potrzebną, by odnaleźć własną drogę. Powieść Alchemik rozeszła się w ponad 65 milionach egzemplarzy i jest wymieniana jako źródło inspiracji przez ludzi tak różnych jak Malala Yousafzai czy Pharrell Williams. Książki Paula Coelho ukazały się na całym świecie w nakładzie ogółem 210 milionów egzemplarzy. Publikowane są one w 81 językach, co czyni autora najczęściej tłumaczonym współczesnym pisarzem na świecie.