POWIEDZ MI, CO CIĘ BOLI POWIEM CI, DLACZEGO – MICHEL ODOUL

Pragniemy polecić Wam to wspaniałe dzieło, które rzuca nowe światło na nasze podejście do zdrowia. Współczesna medycyna, skupiająca się na mechanicznym leczeniu wybranych organów i objawów ustępuję miejsca nowej, holistycznej, całościowej doktrynie, którą oferują nam autor. Uwzględnienie istnienia duszy jako naszego Wewnętrznego Mistrza, jego świętego połączenia z ciałem daje nam pełniejszy wgląd w procesy organizmu. Choroby i urazy, do tej pory postrzegane jako fatum, w rzeczywistości są cennymi lekcjami oraz ostrzeżeniami, na które powinniśmy zwracać uwagę na naszej drodze życia.

„Żaden człowiek nie zdoła nam odkryć nic ponad to, co już w nas żyje, na wpół uśpione w brzasku naszego poznania.”

„Po wielu latach praktykowania technik energetycznych, a zwłaszcza Shiatsu, mogę stwierdzić, w jakim stopniu ciało każdego z nas mówi nam (a nawet krzyczy) o tym, na co cierpimy naprawdę w głębi nas samych. Nasza psyche, nasza dusza przemawiają do nas, informując nas ciągle o tym, co jest nie tak. Ale my nie słuchamy i nie słyszymy. Dlaczego?

Powody naszej 'głuchoty’ są dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, nie jesteśmy zdolni lub też nie mamy ochoty słuchać wysyłanych do nas „naturalnych” wiadomości (sny, przeczucia, wrażenia fizyczne). Muszą one zatem stać się silniejsze (m.in choroby, wypadki, konflikty, śmierć), aby być dla nas słyszalnymi lub zmusić nas siłą do zatrzymania. Po drugie, ból stanowi nieodłączną część naszego życia, ale w większości przypadków nie potrafimy odczytać jego znaczenia, skupiając się jedynie na tym, jak się go pozbyć. Może on wówczas służyć jedynie do chwilowego zahamowania niewłaściwego procesu, ale nie do jego zrozumienia ani do radykalnej zmiany. Nikt nas w rzeczy samej nie nauczył, jak to wszystko tłumaczyć.”

– Fragment książki

OD WYDAWCY

Według medycyny wschodniej, u podstaw każdej choroby leżą zaburzenia energetyczne. Świadczą one o przeszkodach w naszej samorealizacji. W „Powiedz mi, co cię boli, powiem ci dlaczego” Michel Odoul, wprowadza nas w podstawy filozofii i medycyny Wschodu i tworzy swego rodzaju symboliczną mapę naszego ciała, wpisaną w holistyczną wizję świata i człowieka. Dostarcza nam tym sposobem narzędzie do lepszego zrozumienia płynących z naszego ciała komunikatów.

POWIEDZ MI, CO CIĘ BOLI POWIEM CI, DLACZEGO – MOŻESZ KUPIĆ TUTAJ


Książka ta pozwoli nam zrozumieć głębszy sens tego, co nam się przydarza, popatrzeć inaczej na swoje życie i wziąć za nie odpowiedzialność, nie czując się ani winnym, ani ofiarą. Bowiem, jak mówi Dalajlama, nie ma ludzi urodzonych pod złą gwiazdą, są tylko ludzie nieumiejący odczytywać nieba. W oparciu o swe wieloletnie doświadczenie terapeuty, Michel Odoul przekazuje nam w tej książce oryginalne spojrzenie na związek ciała, umysłu i duszy, a jednocześnie uczy nas zaufania do życia.

O autorze

Michel Odoul – jest nauczycielem i terapeutą, łączącym techniki uzdrawiania inspirowane medycyną Wschodu z psychologią zachodnią, zwłaszcza jungowską. Absolwent prestiżowej Wyższej Szkoły Handlowej (HEC) w Paryżu, porzucił karierę w biznesie, aby zagłębiać tajniki Shiatsu i tradycyjnej medycyny chińskiej. W połowie lat 90-tych XX wieku założył w Paryżu Francuski Instytut Shiatsu, pierwszą we Francji szkołę, która stała się europejskim wzorcem profesjonalnego kształcenia terapeutów shiatsu.

POWIEDZ MI, CO CIĘ BOLI POWIEM CI, DLACZEGO – MOŻESZ KUPIĆ TUTAJ

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.