Powrót z Bambuko – Katarzyna Nosowska

Czyli powrót skąd? Z miejsca w którym nigdy nie chcieliśmy się nigdy znaleźć, mimo to tkwiliśmy tam przez wiele długich lat, utwierdzeni w narzuconych nam przez innych przekonaniach, podsycanych naszymi lękami. Najnowsza książka Katarzyny Nosowskiej od razu stała się bestsellerem i wskoczyła na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się książek. Nie powinno nas to dziwić. Debiutancka powieść pani Katarzyny „A ja żem jej powiedziała” została wybrana przez Lubimy Czytać za książkę roku 2019 w kategorii literatura piękna. W kolejnej książce udowadnia, że nie jest gwiazdą jednego sezonu, ale oprócz bycia znakomitą piosenkarką i autorką tekstów jest również znakomitą pisarką trzymającą stały mocny poziom.

W drugiej pozycji swojego autorstwa Katarzyna kontempluje i rozprawia się z otaczającą nas polską rzeczywistością. Pisze z perspektywy dojrzałej kobiety, matki. żony, osoby która osiągnęła sukces zawodowy. Jednak droga do tego miejsca nie była usłana różami i wyłożona pluszem. Wręcz przeciwnie, była kręta i wyboista. Naznaczona piętnem dysfunkcyjnej rodziny, nieudanymi toksycznymi związkami powoli wydostaje się z tytułowego Bambuko. I o tym jest ta książka. O podróży od ciemności do światłości. O przemianie zachodzącej w człowieku doświadczonym różnymi życiowymi trudnościami.

POWRÓT Z BAMBUKO – KATARZYNA NOSOWSKA – SPRAWDŹ GDZIE NAJTANIEJ

Nosowska ze swoim bogatym życiowym doświadczeniem nie boi się przedstawiać swój pogląd na świat: „Od dawna dostrzegam precyzyjne powiązania tradycyjnego wychowania, religii i państwa. Wszystkie trzy sfery wspierają się i napędzają nawzajem w celu uzyskania perfekcyjnego, podatnego na manipulację, posłusznego NIEWOLNIKA, który pozyska kolejnych, a oni pozyskają kolejnych. Perpetuum mobile”.

Nie chcąc przestraszyć przyszłego czytelnika tylko i wyłącznie czarnowidztwem, muszę dodać iż książka jest pełna świetnego, sarkastycznego humoru pisanego przez autorkę z wielkim dystansem do samej siebie. Zbiór opublikowanych felietonów może być dla wielu drogowskazem, dającym wiele nadziei.

Od wydawcy

„Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba”.   

Katarzyna Nosowska
O autorce

Katarzyna Nosowska, wokalistka i autorka tekstów, pisze piosenki, które mają w sobie duże walory literackie. Wszyscy mamy w głowie takie jej frazy jak właśnie ta o trudach tworzenia: „Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst”. W tym roku wzięła udział w akcji #hot16challenge i poruszająco zaśpiewała o tym, jak nie zwariować w pandemii. 

Jednak Nosowska pisze nie tylko teksty muzyczne, ale także felietony. W 2018 roku wydała książkę „A ja żem ci powiedziała”, która okazała się literackim sukcesem i otrzymała tytuł Bestsellera Empiku w kategorii Literatura polska. Najnowsza książka  Nosowskiej to „Powrót z Bambuko”, dowcipny literacki poradnik, w którym zachęca czytelników, by powtarzali za nią: „W bogactwie i biedzie, w zdrowiu i chorobie ślubuję sobie miłość, wierność i uczciwość własną”.

P.D.B.

POWRÓT Z BAMBUKO – KATARZYNA NOSOWSKA – SPRAWDŹ GDZIE NAJTANIEJ
Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.