POZORNY NIEŁAD Z KTÓREGO WYŁANIA SIĘ SPÓJNOŚĆ WSZECHŚWIATA – STRUKTURY FRAKTALNE

Jak długą drogę trzeba przebyć? Jak wiele kropek wiedzy trzeba połączyć aby dojść do prawdy wszech czasów? Jest ona tak odległa i tak bliska za razem. Gdyż jest nami a my nią jesteśmy. I nie ma tu indywiduum. Ponieważ:

„Podczas gdy wszystko jest we WSZYSTKIM, równie prawdziwym jest, że WSZYSTKO jest we wszystkim.Ten, kto prawdziwie rozumie tę prawdę, doszedł do wielkiej wiedzy”

– Kybalion

W artykule tym chciałbym ci coś uzmysłowić, coś co większość z nas w głębi siebie czuje ale często gubi się poprzez rozproszenie uwagi pod wpływem niekończących się bodźców, wynikających z biegu naszej codzienności.

Pewnie nie raz już zadawałeś sobie pytania typu; skąd się to wszystko wzięło? Czy jest jakaś wyższa kreacja? Czy w tym pozornym chaosie można wyłonić ład i porządek? I jeszcze wiele, wiele innych przemyśleń na temat naszego pochodzenia czy też struktury naszego istnienia.

Jak myślisz. Czy jest jakiś wzór bazowy na którym opiera się architektura naszej przestrzeni?

Jak to bywa przed każdym postawionym zagadnieniem, wyłoni się grupa postaw Za jak i Przeciw takiej teorii. Przecież wiąże się to z podporządkowaniem pewnej wyższej kreacji. Przecież jeśli założymy, że takowy wzorzec bazowy istnieje to zarazem przyznamy sens istnieniu twórcy wymienionemu wzorcowi. Jak i oczywiście grupa indywidualistów dla których taka koncepcja raczej nijak do niczego nie pasuje. Przecież to My jako nadrzędni jesteśmy najwyższą kreacją samą w sobie. Oczywiście jest jeszcze wiele innych postaw do których każdy ma prawo.

Jeśli chodzi o moją postawę wobec tego zagadnienia to myślę, że na tym etapie jest już mocno ułożona na podbudowie poczucia spójności z wszechświatem. Wynika to z lat moich doświadczeń, przemyśleń, popartych obserwacją przyrody oraz naszych zachowań. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy z nas ma szansę obcować na co dzień w przestrzeni natury, gdyż wielu urodziło się w zgiełku miast. Ciężko też nam dostrzec pewną spójność jaka wyłania się w pozornej przypadkowości.

Cieszę się że, została dana mi szansa na dorastanie w dosyć odizolowanym miejscu z dala od zgiełku aglomeracji miejskiej, gdzie przebywając na co dzień miałem okazję wczuć się bardziej w otaczające mnie piękno, o każdej porze roku pociągającej za sobą zmiany oraz odczucia poprzez zmiany przyrody.

I dzięki temu właśnie teraz mogę połączyć moje odczucia z szeroko już znanymi przemyślanymi badaczy naszej przestrzeni. Co daje mi możliwość opowiedzenia się po stronie zwolenników piękna i ładu w tym pozornie chaotycznym świecie. Który to oparty jest na mocnym fundamencie a nazwał bym go Boską Formacją.

Chciałbym się teraz odnieść do struktur fraktalnych z których dla mnie wyjawia się spójność, ład i porządek dążący w swojej hierarchii do nieskończoności. Tak jak dla kogoś ta struktura może pozostać zupełnie przypadkowa tak dla mnie jest potwierdzeniem moich obserwacji i przemyśleń jeszcze od najmłodszych lat, obcując na co dzień w tym przedziwnym różnorodnym świecie, który zdaje się posiadać jednolitą strukturę.

„Geometria fraktalna sprawi, że inaczej spojrzysz na świat. Ostrzegam – zgłębianie tej wiedzy wiąże się z niebezpieczeństwem. Ryzykujesz utratę części wyobrażeń z dzieciństwa – szczególnie tych dotyczących chmur, lasów, kwiatów, galaktyk, liści, piór, skał, gór, potoków, i wielu innych. Twoja interpretacja przyrody zmieni się całkowicie i na zawsze.”

Michael F. Barnsley

Chciałbym teraz zobrazować ci mój wstęp cudowną przestrzeń struktur fraktalnych.

Najprościej fraktal zobrazować można przedstawiając roślinę. Po czym jej gałąź w odpowiednim powiększeniu, i tak kolejno poszczególne przyrosty. Jak widać na zamieszczonej grafice każde kolejne powiększenie wygląda jak jego pierwowzór.

Następnie zdjęcia przedstawiają podobieństwa występujące w naszej przestrzeni i w nas samych.

Nieskończone struktury fraktalne

I jeszcze jedno porównanie

Jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości przyjrzyj się temu porównaniu

Masz jeszcze wątpliwości? Zobacz To

I jak, nadal myślisz że tak wiele różnisz się od świata w którym żyjesz?Ja zrozumiałem że jestem jego nieodłączną częścią.

A teraz zapraszam cię na projekcję filmu o fraktalach. Dzięki temu jeszcze bardziej uzmysłowisz sobie o co w tym wszystkim chodzi. Dowiesz się też, że tak naprawdę nic nowego jako ludzkość nie odkrywamy a jedynie wszystko jako wynalazcy odtwarzamy.

Ukryty wymiar Fraktale

Odkrywaj, szukaj, badaj. Ja przedstawiłem ci moją subiektywną ocenę popartą wieloma spostrzeżeniami. W sieci jest wiele badań i doświadczeń w temacie fraktali. Dlatego warto wejść w ten obszar choćby po to by lepiej zrozumieć przestrzeń w jakiej funkcjonujesz i po to by zrozumieć kim tak naprawdę jesteś.

Być może dzięki tym doświadczeniom poczujesz jedność z wszechświatem, jaką ja poczułem i nie zamienił bym jej za nic, gdyż daje mi to poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Ponieważ wiem, że Jestem wszechświatem a wszechświat jest Mną. Ty też jesteś, bo przecież niczym się nie różnimy.

Poczuj to, Tego Ci życzę, Raffi.

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *