PRAWO PRZYCIĄGANIA W ODNIESIENIU DO NIEPRZYJEMNYCH SYTUACJI

Notoryczne narzekanie – jak taka postawa ma wpływ na moje otoczenie oraz na sytuacje w jakich się znajduje, w rezultacie co dzieję się z moim samopoczuciem. W artykule postaram się obnażyć mechanizm który odpowiada za to dlaczego przyciągamy takie a nie inne sytuacje. Otaczamy się konkretnymi osobami, czy mamy na to wpływ, czy też jesteśmy skazani na pewne sytuacje, które nazywamy zbiegiem okoliczności.

Czy nie masz czasem wrażenia, że otaczają cię osoby które ciągną cię w dół? Że masz do czynienia z otoczeniem, które odbiera ci mnóstwo radości? Że znajdujesz się na co dzień w sytuacjach ,które mają tak negatywny wpływ na twoją codzienność? Wszystko Cię przytłacza, przez co ciężko jest Ci przełamać się do działania.

Jeśli tak to ten artykuł pomoże Ci spojrzeć na tą sytuację z perspektywy osoby która jest inicjatorem tych okoliczności. Pewnie zastanawiałeś się czasem skąd dookoła Ciebie tyle niezadowolonych osób, które tyle energii poświęcają na narzekanie.

Czy jestem Ofiarą własnego nastawienia ?

dzien swira

 Foto: kadr z filmu „Dzień Świra”

A czy Ty też sobie czasem ponarzekałeś? Bo ja tak i coś Ci teraz o tym powiem.

Ja to mam w życiu ciężko, ale jestem zmęczony, nie lubię tej roboty, moje życie jest takie nudne, kurde ale się nie wyspałem, w ogóle nic mi się dzisiaj nie chcę, okropna jest dzisiaj pogoda, za mokro za zimno, za gorąco….. hmm…. i jak? skądś to znasz? No właśnie i tak na co dzień potęgujemy smutek, który jest reakcją naszego organizmu na falę uderzeniową którą tak naprawdę sami wysyłamy. Musisz zrozumieć, że twoje zachowanie wpływa na twoje otocznie i odbijając się wraca do ciebie spotęgowane o sumę reakcji twojego otoczenia co wpływa na twoje samopoczucie.

Akcja i reakcja takie prawa fizyki

Akcja i reakcja takie prawa fizyki

Świat w którym funkcjonujesz, tworzy zasada przyczynowo skutkowa. Przeprowadź prosty test, stań w pustym pomieszczeniu i wykrzycz głośno kilka słów a zapewne usłyszysz pogłos. Zasada jest prosta, wysyłasz falę dźwiękową, która jeśli nie zostanie pochłonięta, odbiję się od ściany i powróci stopniowo wytracając swoją energię.

Podobnie jest w gronie osób w którym następuję interakcja, wysłana wibracja rezonuje z odbiorcą który ją wzmacnia dokładając elementy reakcji i wysyła ją z powrotem do Ciebie, no i wkręciłeś się w tą nieprzyjemną sytuację myśląc że nie ma w tym twojego większego udziału. Podsumowując jeśli wysyłasz negatywną wibrację reakcja też będzie negatywna.

Zacytuję tu w wspaniałego wynalazcę:

„Gdybyś chciał zrozumieć wszechświat,

Pomyśl o energii, częstotliwości i wibracji.”

Nikola tesla

Pamiętaj, wszystko jest wibracją, naucz się w takich kategoriach postrzegać świat, wtedy zrozumiesz, że rzeczywistość która Cię otacza jest tylko albo aż twoim odbiciem. Wszystkie sytuacje, osoby w których cię coś drażni są niczym innym jak elementami które masz w sobie zauważyć i przepracować.

Zmień swoją wibrację zmienisz wibrację dookoła siebie

Zastanów się przez chwilę i zauważ, że przestrzeń tworzy grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach. Tzw. maruderzy zawszę będą przeciągać do siebie maruderów, taka osoba nigdy nie będzie się dobrze czuła w towarzystwie ludzi, którzy nie są w stanie podzielić jego podejścia do życia. Natomiast jeśli jesteś aktywny, zadowolony zaczynasz „świecić”, otoczenie szybko reaguje na zmiany, każdy zacznie się zastanawiać, co się z tobą dzieję, stajesz się inspiracją dla innych.

I jak myślisz, to może być fajne? wierz mi jest takie 

Jeśli to zrozumiesz, dostrzeżesz jakie posiadasz potężne narzędzie do transformacji swojej rzeczywistości. Zastanów się teraz, co się będzie działo jeśli zaczniesz zmieniać swoje nawyki i będziesz wysyłać pozytywną wibrację. Możesz przeprowadzić taki eksperyment. Energię narzekania przekształć na energię zadowolenia. Przez tydzień zmień nastawienie, zacznij się uśmiechać, cieszyć się z życia. Jeśli jest gorąco chłoń słońce, jeśli jest za zimno wdychaj z uśmiechem chłodne powietrze, powtarzaj że twoje życie jest ciekawe, że jeszcze tyle masz do odkrycia, może się nie wyspałem ale przecież tyle ciekawych rzeczy może mnie dzisiaj spotkać.

Zobaczysz jaka będzie reakcja otoczenia, włączysz filtr zmian. Większość osób które przebywały z tobą  zapewne pomyśli że coś z tobą nie tak,  niektórych do siebie zrazisz, osoby z którymi łączyło cię coś więcej niż narzekanie, te które doceniają twoją wartość podążą za tobą, te które ciągnęły cię w dół stopniowo się wykruszą, ponieważ energia zawsze przyciąga jednolitą energię. Następnie zainteresują się tobą nowe osoby o podobnej wibracji zaczniesz zawierać nowe znajomości, zmienią się okoliczności.

Pamiętaj, że to Ty decydujesz jak zarządzać swoimi zasobami energii

I jak? Nadal uważasz, że życie to tylko zbiegi okoliczności? A może jednak masz na coś wpływ? Wdrażaj w życie zmiany, to taki trening osobowości.  Bądź zdeterminowany i nie przejmuj się opinią innych ludzi. Jeśli ktoś się z tego śmieje to tylko dlatego ze podświadomie czuje że idziesz do przodu,  a on nie może się przełamać i stoi w miejscu, ale widocznie to jeszcze nie jego czas. Dlatego nie przejmuj się, ćwicz zmiany i zarażaj nimi. Twoje życie jest w twoich rękach i nikt za ciebie go nie przeżyje. Już czas na zmiany. Czy jesteś gotowy. A więc let’s go. 

Kocham cię człowieku, Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Od autora

Powyższy art. stanowi polemikę nad ludzkim zachowaniem. Polemika oparta jest o zdobytą wiedzę, oraz o osobiste doświadczenia życiowe, jeśli ktoś po przeczytaniu art. czuję się urażony to trafił w sedno ma szanse odkryć w sobie coś co być może determinowało negatywnie jego życie.


Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.