PRZEBUDZENIE DO JEDNOŚCI – ARDAGH ARJUNA

„Przebudzenie do jedności” wpadła mi w ręce na którymś z festiwali wiedzy alternatywnej. Coś na zasadzie, musisz mnie mieć i mnie przeczytać. Czasem tak jest, że coś w pada ci w ręce właśnie wtedy, gdy już jesteś na to gotowy. Wprawdzie chyba przy zakupie jeszcze do niej nie dojrzałem, ponieważ przeleżała w mojej biblioteczce prawie rok, praktycznie przeze mnie zapomniana. W trakcie wertowania i zastanawiania się za którą lekturę by się teraz wziąć, zawiązał się kontakt wzrokowy od którego już nie było odwrotu, ponieważ przyszedł właśnie czas na „Przebudzenie do jedności.”

Książkę czyta się łatwo i przyjemnie, chociaż z pewnością tak czysto hipotetycznie. Czytając tą książkę jeszcze jakieś dziesięć lat temu założyłbym, że wpadłem w sidła jakiegoś poglądu religijnego ze względu na odniesienia typu błogosławieństwo, jedność, zmiana umysłu, wspólnota itp. Ale spokojnie, nic z tych rzeczy.

Na szczęście mam już zupełnie inne podejście do tego typu spraw. Wiele już wiem i wiele tej wiedzy wdrożyłem w swoje życie. Dlatego też jeśli temat „Przebudzenia do jedności” podejmiesz z otwartym umysłem, możesz naprawdę wiele z tego wynieść, nie tylko dla siebie ale i dla swojego otoczenia, co następnie przyczynić się może do większych już globalnych zmian.

Przebudzenie do jedności daje mi pewne zrozumienie. Coś jakbym np.  stał się częścią Ciebie a Ty częścią mnie i dalej jakbyśmy razem byli pewną harmoniczną samej Ziemi. Co następnie  niesie za sobą poczucie jedności z wszechświatem, takie połączenie ze Źródłem. Pomyśl czy ta integracja nie daje poczucia pewnego bezpieczeństwa, nie napawa radością, czy nie mobilizuje nas do szacunku i dbałości o nasz dom – Naszą Matkę Ziemię.

Przecież niszcząc ją, to tak jakbyśmy niszczyli samych siebie. Czy to połączenie nie zmieniłoby  naszych codziennych reakcji np. w stosunku do innej osoby. Przecież atakując ją to tak jak byśmy atakowali samych siebie. Przecież niszcząc, plądrując, ingerując tak mocno w naszą piękną planetę, tak naprawdę okradamy i pozbawiamy tych wartości samych siebie.

Jak myślisz czy to poczucie jedności mogło by coś zmienić? Jak ta zmiana wpłynęła by na Ciebie, na Mnie, na Nasze otoczenie? Przecież Już wiemy do czego doprowadziło nas poczucie indywidualności, – odcięcie, zawiść, niedosyt, cierpienie, zniszczenie, smutek.

„ Istnieje tylko jedna przyczyna problemów ludzkich: Silne poczucie oddzielonego „Ja”, poczucie oddzielenia, odczuwanie „Ja” i „nie Ja”. Nie znamy żadnego innego odniesienia. Potrafimy odnieść się do rzeczywistości, tylko dzieląc ją na „Ja” i „nie Ja”. To właśnie powoduje problemy w domu i stosunkach międzyludzkich. I to także rodzi problemy między dwoma narodami, konflikty religijne i wszystko inne. Przyczyną jest poczucie oddzielenia czyli podział na „Ja” i „nie Ja”. Niezależnie od wyznawanej ideologii i pielęgnowanych cnót, dopóki odnosimy się do otoczenia w ten sposób, jako do „Ja” i „nie do Ja”, konflikty są nieuniknione. Nie osiągniemy wiele, zmieniając system, ponieważ to nie system jest źródłem problemów. Leczenie systemu to jak leczenie objawów, a nie choroby. Prawdziwą przyczyną źródłem jest poczucie oddzielonego „Ja”. We współczesnym społeczeństwie dominuje oddzielone „Ja”, jednostka jest tak silna, że musi dbać o własne bezpieczeństwo, nawet kosztem innych, gdyż taka jest natura „Ja”. Dopóki się tym nie zajmiemy, nie można się spodziewać zasadniczo innego świata”.

– Bhagawan

Obudź Się, już czas na zmiany ku lepszemu życiu, ku obfitości, szczęściu, witalności. Czy to nie piękna wizja? Tak naprawdę jest w twoim zasięgu. Ponieważ wszystko jest manifestacją naszej świadomości.

Zapraszam cię do lektury być może już czas na Przebudzenie do jedności. Przecież nie ma przypadków, jakoś tu trawiłeś. Obudźmy się! Tego Nam Życzę.

Od wydawcy:

W dzisiejszym świecie coraz częściej bije się na alarm z powodu zmian klimatycznych, zanieczyszczeń środowiska naturalnego, a także terroryzmu i wojen, głodu, chorób itp. Wszystko to zagraża naszej planecie i naszemu przetrwaniu na niej. I coraz częściej mówi się o tym, że zaradzić temu może przemiana świadomości – jednostkowej i globalnej.


Temu właśnie ma służyć stworzony w Indiach przez Śri Bhagawana i jego żonę Ammę Uniwersytet Jedności. Przyjeżdżają tam ludzie z całego świata – nauczyciele duchowi różnych tradycji, politycy, biznesmeni, studenci, pary małżeńskie – wszyscy, którzy czują potrzebę zmiany własnego życia i otoczenia.

Otrzymują tam Błogosławieństwo Jedności /znane na Wschodzie jako diksza/, które polega na potężnym przekazie energii – z wiarą, że wywoła to radykalne przebudzenie wspólnej świadomości, głębokie zrozumienie, że wszyscy jesteśmy Jednością. Uczą się również, jak dalej przekazywać Błogosławieństwo Jedności – i przekazują je innym po powrocie do swego normalnego życia.


Autor przytacza relacje wielu osób, które dzięki temu odzyskały wiarę w siebie, odnalazły sens istnienia i swoje miejsce w życiu, a także – w wymiarze materialnym – poprawiły swój status społeczny czy majątkowy. Takie jednostkowe zmiany są wstępem do nowej, pokojowej cywilizacji, pozostającej w harmonii z przyrodą, do świata, w którym każdy człowiek będzie czuł się szczęśliwy i bezpieczny.

Arjuna-Ardagh

O Autorze:

Arjuna Ardagh jest założycielem Living Essence Foundation w Nevada City w Kalifornii, organizacji non profit poświęconej budzeniu świadomości w warunkach zwykłego życia.

Jest autorem m.in. książek The Translucent Revolution, Relaxing into Clear Seeing, How About Now. Występuje w roli gospodarza w serii filmów DVD Awakening into Oneness i jest twórcą wielu płyt audio.

Przemawia na międzynarodowych konferencjach, jest zapraszany do telewizji i radia, a jego teksty wydawane są w dwunastu krajach. Razem ze swą żoną,Norweżką Chameli Gad Ardagh, prowadzi seminaria „Głębsza miłość”. Mieszka z żoną i dwoma synami w Nevada City.

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniej Przebudzenie Do Jedności – Arjuna Ardagh

Kocham cię Człowieku. Raffi

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.