ROZMOWY Z BOGIEM – NEALE DONALD WALSCH

Był ciepły, letni sobotni wieczór. Słońce po całodziennej wędrówce chowało się za linią horyzontu. Letni powiew wiatru niósł zapach kwitnących nieopodal krzewów.Jakie to wszystko piękne i ten wyjątkowy zapach,  właśnie dla takich chwil warto żyć, pomyślał Szymon wracając spokojnym krokiem ze spaceru, który odbywał każdego wieczoru. Tyle myśli krążyło mu po głowie. Spojrzał na zachodzące słońce zatapiając się na chwilę w pięknym widoku. Jednak jedna myśl nie dawała mu spokoju. Usiadł pod starym dębem, zadając sobie pytanie.

„Najwspanialszym przesłaniem Chrystusa jest nie to, że będziesz miał życie wieczne, ale że już je masz; nie to, że będziecie braćmi w Bogu, ale że już jesteście; nie to, że otrzymasz wszystko, o co prosisz, ale że już to masz. Trzeba tylko, abyś to wiedział. Gdyż ty jesteś twórcą swojej rzeczywistości, a życie nie ukaże ci się od innej strony, niż myślisz, że się ukaże. Myślą powołujesz ją do istnienia. Taki jest pierwszy etap tworzenia. Bóg Ojciec jest myślą. Twoja myśl to źródło, z którego wywodzą się wszystkie rzeczy.”

Neale Donald Walsch

„Jesteś u progu niecodziennego doświadczenia zaraz rozpoczniesz rozmowę z Bogiem.”

Neale Donald Walsch

– Ale czy można rozmawiać z Bogiem? Mamrotał pod nosem. – Rozmawiać  z samym Bogiem? Nieee… przecież to niemożliwe, wyszeptał. – Więc skąd te podpowiedzi, te znaki które tak dokładnie wskazują mi drogę, którą podążam? Skąd biorą się rozwiązania moich dylematów, skąd we mnie tyle pomysłów.  – A może ten głos wychodzi ze mnie? Zawahał się na chwilę, po czym kontynuował.

– Przecież Boże, skoro stworzyłeś mnie na swoje podobieństwo, to  czy nie jestem częścią Ciebie? Czy nie jestem elementem twojego doświadczenia? Już wiem! Krzyknął. Tak naprawdę, żeby odkryć Ciebie musiałem dotrzeć do samego siebie. Już rozumiem. Jestem Bogiem!!!  Jestem częścią ciebie a Ty jesteś częścią mnie! Jesteś wszędzie! Radośnie wypowiadał swoje myśli. – Patrząc na słońce spoglądam na Ciebie. Już wiem to twoja kreacja, twoje odbicie przejawiające się w pięknie stworzenia. To tak jak ja mogę dostrzec siebie w swoim otoczeniu.

 W tym momencie  Szymon poczuł jak ogarnia go radość płynąca ze zrozumienia, którego właśnie doświadczył. – Teraz już wiem,  pomyślał z radością. Zrozumiałem, wszystko czego szukałem miałem w zasięgu, miałem to w sobie. Jak mogłem przez tyle czasu tego nie widzieć. Byłem ślepcem ubranym w schematy, nawyki, uzależnienia.

Maski które skutecznie odcinały mnie od prawdziwej jaźni, przesłaniały to co w życiu najważniejsze. Przywdziewałem rolę otoczenia, którą sam nieświadomie kreowałem tkwiąc w błędnym postrzeganiu swojej rzeczywistości. Skoro moje myśli wyrażają mnie samego, i każda myśl płynie ze źródła stworzenia. Oznacza to, że wszyscy jako ludzie jesteśmy elementami pewnej całości, która dąży do nieskończonej harmonii. Teraz to rozumiem, uśmiechnął się ale zaraz posmutniał. – Ja zrozumiałem, ale co z resztą co mogę zrobić przecież jak im powiem nazwą mnie bluźniercą…..

Ps. Oczywiście, każdy ma swoją ścieżkę zrozumienia. Jednak zanim dotrzemy do samych siebie, możemy wcześniej posłuchać kogoś, kto już usłyszał ten głos. Podjął ten wyjątkowy dialog,  po czym zebrał wszystkie odpowiedzi i spisał. Właśnie dlatego byś mógł razem z nim doświadczyć tego dialogu i obrać pewien kierunek zrozumienia. To zrozumienie może pomóc ci w zmianie toku dotychczasowego myślenia, oraz pchnąć do uwolnienia się z pewnych schematów. Po to właśnie byś dotarł do samego siebie i usłyszał ten wyjątkowy głos jakim jest głos płynący od Boga.

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniejNeale Donald WalschRozmowy Z Bogiem

Od wydawcy

Książka „Rozmowy z Bogiem” przeznaczona jest dla każdego. A stanowi wspaniały dar dla tych, którzy prawdziwie łakną odpowiedzi i cenią pytania; którzy ze szczerym sercem, otwartym umysłem i tęsknotą w duszy poszukują prawdy. Książka ta porusza odwieczne zagadnienia życia i miłości, celu i funkcji, ludzi i związków, dobra i zła, grzechu i winy, prze-baczenia i odkupienia, ścieżki do Boga i drogi do piekła… słowem, wszystko. Bez osłonek omawia sprawy seksu, władzy, małżeństwa, dzieci, pracy, zdrowia, życia po życiu” i życia przed życiem”… wszystko. Zgłębia wojnę i pokój, wiedzę i ignorancję, ofiarowanie i branie, radość i smutek. Rozpatruje to co konkretne, i to co abstrakcyjne, widzialne i niewidzialne, prawdę i nieprawdę.

Wizerunek – Neale Donald Walsch

O Autorze

Neale Donald Walsch niesie duchowe przesłanie pokoju, które nie przestaje poruszać serc i umysłów niemal na całym świecie. Jego książki, przetłumaczone  na 37 języków, docierają do milionów ludzi, inspirując ich do dokonywania fundamentalnych zmian w postrzeganiu  świata oraz w swoim życiu.

Jego kroki wiodły od podnóży Macchu Picchu w Peru po podnóży sintoistycznych świątyń w Japonii, od Placu Czerwonego w Moskwie przez Plac św. Piotra w Watykanie do placu Tienanmen w Pekinie. Gdziekolwiek się znalazł – od RPA po Norwegię, od Chorwacji po Holandię, od ulic Zurichu po ulice Seulu – znajdował u ludzi pragnienie nowego sposobu życia, przenikniętego spokojem i harmonią, i starał się przybliżyć tym ludziom nowy sposób rozumienia wielopoziomowej rzeczywistości, który wiedzie od chaosu do porządku, od gniewu do miłości.

Kocham cię człowieku, Raffi

Informacje o autorze zaczerpnięte od wydawcy Ravi

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniejNeale Donald WalschRozmowy Z Bogiem

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.