ROZWIJAJ SIĘ KAŻDEGO DNIA – 13 MĄDROŚCI, KTÓRE ZMOTYWUJĄ CIĘ DO DZIAŁANIA

Kto z nas nie potrzebuje czasem małego impulsu by zabrać się do pracy nad sobą? Strefa komfortu to piękne miejsce ale nic tam nie rośnie. Choć kilka słów nie przebuduje całego systemu wartości to z pewnością zapali w Was niewielką iskierkę. Czy ta iskierka zamieni się w ognisko motywacji, zależy już wyłącznie od Was. Oto 13 wspaniałych cytatów, które dodadzą Wam sił w codziennej pracy nad sobą.

Rozwój samego siebie, czy to osobisty czy duchowy  to najwspanialsza przygoda jaka może spotkać każdego z Nas. W tym właśnie celu napisano dziesiątki książek, nagrano setki filmów, przeprowadzono tysiące szkoleń i opublikowano miliony świetnych wypowiedzi. Gdyby jednak rozwój osobowości był taki łatwy i prosty, nasz świat miałby dużo mniej problemów niż obecnie. Choć ogromna ilość ludzi wyobraża sobie zmianę swojego życia poprzez robienie „pompek” i medytowanie w lesie to w rzeczywistości zdecydowanie bliżej prawdy są  przysłowiowe „krew, pot i łzy”. Zmiana, aby była trwała wymaga potężnych fundamentów, które muszą powstać głęboko w Nas samych. Choć pod spodem znajdziecie jedynie cytowane słowa mądrych ludzi to zapewniam Was, że mogą być bardzo pomocne w budowaniu wymienionych fundamentów. Przypominajcie je sobie regularnie a staną się potężnymi sprzymierzeńcami w tych codziennych zmaganiach o lepsze życie. Wytrwałości!

„Wobec wszystkiego, co Ci się przydarza, możesz albo sobie współczuć, albo traktować to, co się stało jako prezent. Wszystko jest albo okazją do rozwoju albo przeszkodą, która trzyma twój rozwój. Wybór należy do Ciebie.”

Wayne Dyer

„Samo osiągnięcie celów nie sprawi, że będziemy szczęśliwi na dłuższą metę; to, kim się stajesz, gdy pokonasz przeszkody niezbędne do osiągnięcia swoich celów, może dać ci najgłębsze i najtrwalsze poczucie spełnienia. Może więc kluczowe pytanie, które musisz sobie zadać, brzmi: „Jaką osobą muszę się stać, aby osiągnąć wszystko, czego chcę?”. To może być najważniejsze pytanie, które możesz sobie zadać w życiu, ponieważ jego odpowiedź określi kierunek, w którym musisz się udać.”

Anthony Robbins – Obudź w sobie olbrzyma
Anthony Robbins – Obudź w sobie olbrzyma – sprawdź gdzie najtaniej

„Nie patrz, jak inni ludzie podążają drogą do sukcesu, ani nie staraj się za nimi nadążyć. Nie poddawaj się instynktowi stadnemu. Masz swoje powołanie. Większość z nich kroczy po wydeptanych drogach, ale prawdziwy sukces osiągają nieliczni, którzy odmawiają przestrzegania zasady „rób to, co ja” i samodzielnie podążają własną ścieżką.”

Vadim Zeland – Transerfing rzeczywistości
Vadim Zeland – Transerfing rzeczywistości – sprawdź gdzie najtaniej

„Nie zmieniło się nic oprócz mojego nastawienia. Dlatego zmieniło się wszystko.”

Anthony de Mello – Przebudzenie
Anthony de Mello – Przebudzenie – sprawdź gdzie najtaniej

„Używaj wiedzy jakiej tylko chcesz, ale dostrzegaj jej ograniczenia. Sama wiedza nie wystarcza – nie ma w niej serca. Żadna ilość wiedzy nigdy nie nakarmi, nie nasyci twojego ducha. Nie przyniesie ci najwyższego szczęścia ani spokoju. Życie wymaga czegoś więcej niż tylko samej wiedzy – wymaga intensywnych uczuć i ciągłej energii.
By wiedza ożyła, trzeba właściwego działania.”

Dan Millman – Droga miłującego pokój wojownika
Dan Millman – Droga miłującego pokój wojownika – sprawdź gdzie najtaniej

„Budda nigdy nie próbował rozwiązywać problemów. Uważał bowiem, że one nigdy się nie kończą. Należy zająć się człowiekiem i pomóc wzrastać. W miarę wzrostu świadomości człowieka problemy same będą odpadać.”

Osho

„Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.”

Jack Canfield

„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia, będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól, by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą, kim tak naprawdę chcesz zostać.
Wszystko inne ma wartość drugorzędną!”

Steve Jobs

„Nie jesteśmy tutaj po to, by zwyczajnie egzystować i dostosowywać się do tego świata. Jesteśmy tutaj po to, by obudzić nasz prawdziwy potencjał i pomóc tworzyć nowy, lepszy świat.”

Gavin Nascimento

„W gruncie rzeczy, jeśli chcemy kierować naszym życiem, musimy przejąć kontrolę nad naszymi konsekwentnymi działaniami. To nie to, co robimy od czasu do czasu, kształtuje nasze życie, ale to, co robimy konsekwentnie”.

Anthony Robbins – Obudź w sobie olbrzyma

„Każdy wojownik światła bał się kiedyś podjąć walkę.
Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w przeszłości.
Każdy wojownik światła utracił choć raz wiarę w przyszłość.
Każdy wojownik światła cierpiał z powodu spraw,
które nie były tego warte.
Każdy wojownik światła wątpił w to,
że jest wojownikiem światła.
Każdy wojownik światła zaniedbywał swoje duchowe zobowiązania.
Każdy wojownik światła mówił „tak”,
kiedy chciał powiedzieć „nie”.
Każdy wojownik światła zranił kogoś, kogo kochał.
I dlatego jest wojownikiem światła.
Bowiem doświadczył tego wszystkiego i nie utracił nadziei, że stanie się lepszym człowiekiem.”

Paulo Coelho – Podręcznik wojownika światła
Paulo Coelho – Podręcznik wojownika światła – sprawdź gdzie najtaniej

„Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak , jakbyś miał żyć wiecznie.”

Mahatma Ghandi

I oczywiście najważniejsza motywacja♥♥♥

„Jeśli chcesz przebudzić całą ludzkość – przebudź całego siebie.
Jeśli chcesz wyeliminować całe cierpienie na świecie – wyeliminuj wszystko co ciemne i negatywne w Tobie.
Najlepszy prezent jaki możesz dać światu
to twoja wewnętrzna transformacja.”

Lao Tzu

Niech Światło Cię prowadzi. Gaja-San

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *