ŚWIADOMY PORANEK – ZAPROGRAMUJ POZYTYWNIE SWÓJ DZIEŃ

Każdy dzień jest jak nowa przygoda, każdy z nich zaczyna się od poranka, który może okazać się zmorą bądź darem życia. Wszystko jest w twoich rękach. Więc jak, co zamierzasz zrobić z jutrzejszym porankiem?

 – Pięknie dziś wyglądasz. Wypowiedziała Małgosia ze szczerym uśmiechem spoglądając rano w lustro.

– Masz takie piękne oczy, takie piękne usta,

– no sama zobacz, te dołeczki na policzkach są takie wyjątkowe. W skazując na swoje odbicie wskazywała swoje atuty.

– A pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno miałam ze sobą takie problemy, naprawdę wiele się zmieniło. Teraz wydaje się to takie banalne, jednak w tamtym czasie było nie do sforsowania. Ale co było to było, przejęłam kontrolę mam życie w swoich rękach. Nikt już mi nie wmówi, że czegoś nie mogę, nie potrafię. Jestem silną, piękną i wartościową kobietą, mogę wszystko.

Z myśli wybił ją budzik, który ustawiała sobie co dzień na godzinę 05:30. Pewnie ze względu na stare nawyki i zapewne jeszcze, tak dla poczucia komfortu aby przypadkiem nie zaspać. Jednak co dzień rano budził ją zegar podświadomy, który jako zegar atomowy skutecznie podpowiadał w jej głowie „już czas, wstawaj, przed tobą nowy wspaniały dzień życia”. Dlatego też co dzień rano jak w zegarku Małgosia budziła się z uśmiechem na twarzy o godz. 05:00, znacznie wcześniej niż budzik który ustawiała. Po czym nie ociągając się wstawała właśnie po to aby bez zbędnej zwłoki przywitać się ze swoim odbiciem w lustrze. Jak sama mawiała to taka poranna pogawędka z mądrą osobą w sam raz przed zimnym prysznicem na dobry początek dnia.

A ty mój drogi czytelniku jak zaczynasz swój dzień? Jeśli jeszcze nie przykładałeś do tego szczególnej uwagi. To właśnie teraz przyszedł czas aby to zmienić. Zastanów się jak wygląda twój poranek. Jeśli nie bardzo pamiętasz przeprowadź test swojego zachowania zaraz po przebudzeniu.

Jak każdy, zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jest pozytywnie szczególnie jeśli wstajemy wcześnie rano do tego kładąc się późno spać. Można by tak jeszcze mnożyć przyczyny np. zmęczenie, praca którą niezbyt lubimy, pogoda za oknem, itp. Itd… Niech każdy odnajdzie swoje przyczyny niechęci do wstawania. Możesz je spisać będzie ci łatwiej je identyfikować kiedy się w nie zapędzisz.

No ale do czego ja tutaj zmierzam? A właśnie do tego, żebyś przejął kontrolę nad swoim porankiem, żebyś pozytywnie zaprogramował swój dzień. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak twoje poranne nastawienie wpływa na twoją resztę dnia? Bo jeśli nie to dobrze ci radzę, zacznij zwracać na to uwagę ponieważ może to zmienić twoje życie.

Każdy poranek był jak nowy początek: zapomnij o wczoraj i nawet nie myśl o jutrze. Po prostu żyj tym, co dzieje się dziś.

Regina Brett

Na początku może nie być łatwo ale jeśli już zacząłeś zwracać uwagę na swoje zachowanie to możesz je zacząć zmieniać. Zacznij od prostych rzeczy np. od uśmiechu, pozytywnej myśli, wyraź wdzięczność za przespaną noc oraz za przygodę, która cię czeka dzisiejszego dnia. Pomyśl pozytywnie o relacjach w pracy o doświadczeniu jakie dziś zdobędziesz. W stań rozruszaj się przywitaj się ze samym sobą, następnie jeśli jeszcze tego nie robiłeś wejdź pod prysznic i zakończ go spłukując się zimna wodą, co najmniej przez minutę. Nic nie dodaje takiej mocy z rana jak dobre nastawienie i zimny prysznic.

Jeśli powtarzasz co dzień rano jakąś rutynę rozpoznaj ją i zacznij zmieniać jej elementy. Po prostu na początek zamieniaj kolejność. Np. uśmiech do swojego odbicia w lustrze, toaleta, prysznic a następnego dnia toaleta, uśmiech do odbicia w lustrze, prysznic itd. Możesz pokombinować. Pomoże ci to wybić się z automatu.

I co ty na to?

Ktoś może pomyśleć „co za farmazony”. Jednak pamiętaj twoje myśli, słowa i uczynki mają niesamowitą moc. Jeśli zaczniesz już z samego rana zmianę pewnych przyzwyczajeń. Zaczniesz „Świadome Poranki” już po tygodniu przyniesie ci to pozytywne efekty. Nie wierzysz? Po prostu sprawdź. Jednak na początku może nie być to takie łatwe. Zaczniesz gadać sam do siebie, twoje Ego podpowie – czy ty w ogóle jesteś normalny? Gadasz sam do siebie! Ale nie przejmuj się tym lepsza będzie reakcja twojego partnera lub innej osoby która to usłyszy. Ale co z tego przecież ważne jest żebyś coś w swoim życiu zmienił.

Za pozytywną zmianą pójdą tłumy, być może niebawem twój partner zacznie ze sobą rozmawiać – taka pozytywna wibracja. Bawcie się tym i odkrywajcie samych siebie. Czasem w lustrze trzeba przekonać się do samego siebie tylko po to, że by przekonać do siebie innych.

I jak? Jeśli jeszcze masz mieszane uczucia. To może potraktuj to jak wyzwanie. Po tygodniu napisz mi w komentarzu, jak to na ciebie wpłynęło.

Pamiętaj, każdy dzień jest jak nowa przygoda życia, którą zaczynasz każdego poranka. Tylko od ciebie zależy jak go przeżyjesz.

Powodzenia.

Kocham cię Człowieku, Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *