KILKA RAD OD MIŁUJĄCEGO POKÓJ WOJOWNIKA – 16 NAJLEPSZYCH CYTATÓW DANA MILLMANA

Dan Millman – głównie znany jako autor „Drogi miłującego pokój wojownika”. Napisał też wiele innych książek, które zostały przetłumaczone na 29 języków. Mistrz świata w gimnastyce, trener uniwersytetu, instruktor sztuk walki, wykładowca i profesor koledżu. Bardziej znany z prelekcji na temat automotywacji oraz rozwoju osobistego i duchowego.

W wyniku 20-letnich, intensywnych poszukiwań i praktyk duchowych, jego przekaz przybrał formę znaną pod nazwą „Droga miłującego pokój wojownika” i stał się inspiracją dla milionów ludzi. Poruszając się w strefach rozwoju świadomości nie sposób nie trafić na świetne cytaty Dana Millmana z jego książek i wypowiedzi. Z pośród dziesiątek jeśli nie setek wszystkich postanowiłem wybrać te zasługujące na szczególne wyróżnienie.

Oto 16 najlepszych cytatów Dana Millmana:

„Na drodze, którą wybrałeś nie ma pochwały i nie ma nagany. Pochwały i nagany są formami manipulacji, których Ty już nie potrzebujesz.”

„Świat był zamieszkany przez umysły wirujące szybciej niż jakikolwiek wiatr, poszukujące rozrywki i ucieczki od kłopotów jakie niosły ze sobą zmiany i dylematy życia i śmierci – szukające celu, bezpieczeństwa i radości, próbujące zgłębić tajemnice. Wszyscy, wszędzie żyli w pomieszaniu, zawzięcie szukali. Rzeczywistość nigdy nie odpowiadała ich marzeniom. Szczęście było tuż za rogiem – za rogiem, za który nigdy nie skręcali. A źródłem tego wszystkiego był ludzki umysł.”

„Najtrudniej kochać jest tych, którzy najbardziej tego potrzebują.”

„Życie wojownika nie polega na doskonałości i zwycięstwach. Polega na miłości. Miłość jest mieczem wojownika. Gdziekolwiek on tnie, daje życie, nie śmierć.”

„Ludzie boją się tego co w środku ale tylko tam znajdą to, czego im potrzeba.”

„Kiedy siedzisz – siedź, kiedy stoisz – stój, cokolwiek robisz – nie wahaj się. Gdy już dokonasz wyboru, włóż w to, co robisz swoje serce.”

„Jestem wojownikiem. Moją drogą jest działanie. Jestem nauczycielem. Uczę dając  przykład. Może pewnego dnia ty również będziesz uczył innych, tak jak ci to pokazałem, wtedy zrozumiesz, że słowa nie wystarczą. Ty również  będziesz musiał uczyć dając przykład i opierając się jedynie na własnych odkryciach i własnym doświadczeniu.”

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

„Bądź szczęśliwy teraz, bez powodu, albo nie będziesz szczęśliwy nigdy.”

„Rozczarowanie jest największym darem jaki mogę ci ofiarować. Jednak z powodu swojego zamiłowania do iluzji, uważasz to określenie za negatywne. Gdy mówisz do przyjaciela: “Och, cóż za rozczarowanie musiałeś przeżyć” – współczujesz mu, podczas gdy powinieneś z nim świętować. Słowo roz–czarowanie znaczy dosłownie uwolnienie od zaczarowania, czyli iluzji.”

„Tajemnica zmiany nie tkwi w skoncentrowaniu całej energii na zwalczaniu starych nawyków, lecz na tworzeniu nowych.”

„Głupiec jest “szczęśliwy”, kiedy jego pragnienia zostaną zaspokojone. Wojownik jest szczęśliwy bez żadnego powodu. To właściwie czyni szczęście najwyższą dyscypliną –przewyższającą wszystko inne, czego cię uczyłem.”

„Nie mamy przyjaciół i nie mamy wrogów. Mamy jedynie nauczycieli”.

„Ziemia nie jest stała. Składa się z cząsteczek i atomów, maleńkich wszechświatów wypełnionych przestrzenią. Jest to miejsce tajemnicy, światła i magii, jeśli tylko otworzysz oczy.” 

„Nasze największe bitwy tkwią głęboko w naszej psychice, gdy stajemy w obliczu strachu, niepewności i zwątpienia w siebie. Ci wewnętrzni przeciwnicy stanowią o wiele większe zagrożenie dla naszego życia i naszego dobrobytu niż zewnętrzne trudności codziennego życia. Bądź miły, bo wszyscy, których spotykasz, walczą ciężko.”

„Nawet nie wiem, czy wzejdzie słońce, czy też obudzę się rano. Nie wiem, czy Bóg da mi mój następny oddech. Dlatego wybieram życie oparte na wierze, a nie wiedzy – i przyjmuję wszystko, co przychodzi, gorzkie lub słodkie – wszystko to, dar od Boga”. 

„Uczyńcie pokój wewnątrz was i nie będzie nikogo, kto mógłby was pokonać oraz nikogo, kogo chcielibyście pokonać.”

Źródła: wikipedia.org, www.goodreads.com

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.