THE GAME CHANGERS

Game Changers to film dokumentalny z 2018 roku, który przedstawia wpływ diety wegańskiej na sportowców wyczynowych. Obnaża również konsekwencje związane z przemysłem mięsnym. Przedstawiając pewne zagrożenia np. klimatyczne, zdrowotne, czy też moralne. Zaangażowanie twórców może naprawdę wiele wnieść w nasze postrzeganie. Film przełamuje stereotypy, daje szersze spojrzenie w odniesieniu do diety jako stylu życia.

Pomimo wszelkich oporów warto czasem otworzyć się na dawkę pewnej wiedzy, która może dać szersze spojrzenie na problemy sprzyjające obecnemu systemowi żywieniowemu. Oczywiście wiem, że tkwimy w mocnych uwarunkowaniach, stereotypach, tradycjach wielopokoleniowych itp…itd…. I tak jak ja, kiedyś nie potrafiłem się przełamać, tak teraz liczę na to, że choć na chwilę podejdziesz do tematu z otwartością. Uważam, że warto ponieważ nie chodzi tylko o nasze otoczenie, w szczególności chodzi o twoje zdrowie, twoje życie. Podstawą jest tu świadomość, gdyż tylko wtedy możemy odnieść się obiektywnie do danego tematu.

Polecam ci ten dokument, oczywiście nic na siłę. Tak jak te zmiany nic pozytywnego by w moje życie nie wniosły, wtedy nic bym ci nie podsuwał, nie podpowiadał. Przypuszczam, że w tej przestrzeni bym nie istniał, tak jak kiedyś nie istniałem, byłem zupełnie gdzie indziej. I nie wiem gdzie znajdę się za kilka lat, ale to już nie jest istotne. Istotne jest to gdzie jestem teraz. I tak jak kiedyś pewne bodźce przyczyniły się do mojej zmiany, być może teraz ja przyczynię się do twojego zrozumienia własnego ciała, własnej siły, świadomości gdyż daje to niesamowitego kopa do życia. I nie mówię tu o egzystencji nadanej z naturalnych procesów, które dają bazę do przetrwania. Mówię o czerpaniu pełnią siebie, pełną świadomością, miłością, ponieważ tylko tak możesz wzrastać, właśnie po to by wznieść się ponad podziały, które ktoś zaszczepił w twoim umyśle. Bo przecież pomyśl przez chwile, których wyborów dokonałeś a które zostały nadane ci w paczce z pakietem tradycji wielopokoleniowej.

Nie mówię żebyś się zmieniał tylko dlatego, że w moim życiu wiele się  zmieniło. Mówię tylko żebyś otworzył się na pewne bodźce, które prowadzą do przebudzenia świadomości a wtedy zmiana sama przyjdzie i nie będzie już wymagała żadnego wysiłku, ponieważ przemówi twoje prawdziwe Ja.

Wszystkiego dobrego i miłego oglądania: Na YouTube w wersji Angielskiej. w wersji Polskiej dostępny na Netflixie.

Kocham Cię Człowieku, Raffi

Podaj dalej!
komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.