TO JUŻ NIE JEST HIP-HOP. TO JUŻ JEST COŚ WIĘCEJ. TOP 10 NUMERÓW Z MEGA ŚWIADOMYM PRZEKAZEM.

Czy trzeba być Dalajlamą, Krishnamurtim czy Teslą żeby przekazywać ponadczasowe mądrości? Czy trzeba mieć kilka tytułów przed nazwiskiem żeby nasze słowa wzbudzały zainteresowanie? Czy potrzebujemy promocji w głównych mediach żeby ktoś nas kiedyś zacytował? Odpowiedź brzmi NIE i dokładnie pokazała to grupka prostych ludzi, którzy pokazali światu jak można podnosić świadomość za pomocą słów i rapowych bitów.

Idea powstania Hip-Hopu zrodziła się z poczucia misji. Od samego początku miał on być rzeczywistym głosem ulicy i tak właśnie było. Głośny sprzeciw wobec opresji systemu, jego prześladowaniom ubrany w rytmiczną muzykę porwał za sobą miliony ludzi na całym świecie rodząc potężną subkulturę. Sam będąc małolatem utożsamiałem się z przekazem Kalibra, Liroya, Wzgórza czy Paktofoniki. To była dla mnie prawdziwa petarda. Od samego początku pokochałem Hip-Hop.

Z czasem ewoluował mój światopogląd. Zmieniły się wzorce, priorytety. Pojawiło się szukanie prawdy, przez pewien czas intrygowały mnie teorie spiskowe. Następnie rosło zainteresowanie rozwojem duchowym, energiami, medytacjami, podnoszeniem wibracji, zdrowe odżywianie, spacery po lesie itd… I z czasem moja kochana muzyka zaczęła ewoluować razem ze mną. Świadome przekazy zacząłem słyszeć nie tylko z internetu, książek, wykładów ale właśnie od moich ulubionych artystów z których przekazem utożsamiałem się dużo wcześniej. To było niesamowite.

Stworzyłem dla Was kochani listę moich 10 ulubionych, świadomych numerów w polskim rapie. By oddać moje najgłębsze uznanie dla artystów umieściłem na liście po jednym utworze każdego z nich. Nie było to łatwe zadanie gdyż musiało zabraknąć na niej kilkadziesiąt fantastycznych, świadomych piosenek. Pragnę zaznaczyć, że słucham również ogromnych ilości innej muzy więc duża część świadomego rapu jest mi jeszcze nieznana. Liczę, że mi pomożecie i będzie wysyłać swoje propozycje. Zaczynamy.

Nr. 10 – Arab – Księżycowa piosenka
„Zahipnotyzowany dawno już. W ciszy przebywam z swoją aurą, mam to. Czuję, nie umiem nazwać. Znów intryguje mnie ukryta prawda.”

Nostalgiczny jest klimat Księżycowej Piosenki ale zapewniam, że Arab w w swoich numerach niesie wiele świadomego przekazu. Warto posłuchać, pozdrawiamy!

Nr. 9 – ZEUS – Siewca
„Bardzo długo do mnie szło zrozumienie, a potem parę razy je mijałem o włos. Aż pewnego dnia wreszcie pierwszy element trafił na swoje miejsce i zbudził to coś – świadomość.”

Nie mogło tu zabraknąć tego numeru. Każdy wers „Siewcy” jest niesamowity. Zeus przypomina nam kim naprawdę jesteśmy i jaką mam moc. Zalecamy sobie włączać ten kawałek każdego dnia a nasze życie stanie się lepsze. Arcydzieło! ♥

Nr.8 – Kleszcz – Ciało to narzędzie
„Zamknij oczy, leć, niech Cię nie ogranicza Suma molekuł, atomów, które tworzą klatkę życia. To twój pojazd przecież, powłoka w tym świecie. Sam jesteś energią, która może lecieć.”

Prawda o energetycznej rzeczywistości i reinkarnacji zawarta w hip-hopowej piosence nie mogła przejść nam obojętnie. Świetny przekaz od bardzo świadomego artysty. Obowiązkowo posłuchajcie innych numerów Kleszcza, nie będziecie zawiedzeni.

Nr. 7 – FONOS – REM
„Chciałbym widzieć całą prawdę. Pozwól tylko mi otworzyć oczy zanim zasnę. Na wieki pochłonie to co w mroku jest naprawdę. Śnić można na wieki, nieświadomie. Tylko w sobie mam odpowiedź. Która powie co na świecie jest naprawdę”

Mega-świadomy przekaz na mega-świadomej płycie. Cała Lidokaina to odpowiedź na niemal wszystkie pytanie, które dręczą ludzkość. Dotknięta magiczną ręką Gibbsa to w dodatku poezja dla uszu. Polecamy twórczość Fonosa z czystym sercem. Musicie tego posłuchać. ♥♥

Nr. 6 – Hemp Gru – Obudź Się feat. Junior Stress
„Masz MTV, masz wódkę, tak ogłupiają naród. W ten oto sposób milionami, steruje paru.”

Kto, jak nie ekipa z Mokotowa mogłaby stworzyć tak legendarny numer jak „Obudź Się”. Pozycja obowiązkowa dla ludzi, którzy przełamali systemowy światopogląd i zobaczyli co się tak naprawdę dzieje na tym świecie. Jeśli natomiast dalej wierzysz w to, co mówią TV to włącz sobie, posłuchaj i OBUDŹ SIĘ. 🙂

Nr. 5 – Polska Wersja – Bonsai
„Łapiesz człowieku? Umysł formą leku. Zapuszcza korzenie, wzbija Cię ku niebu.”

Na tej liście oczywiście nie mogło zabraknąć przekazu Polskiej Wersji. Jano i Hinol na kawałku „Bonsai” dają nam niesamowity przekaz o potędze, którą każdy z nas nosi w sobie. Przypominają kim naprawdę jesteśmy w tym z pozoru materialistycznym świecie. „Właśnie dlatego, rozwijaj siłę ducha.” ♥♥♥

Nr. 4 – donGURALesko – Poczekaj moment
„Chleb i igrzyska, wszyscy ponad wszystkimi, wszyscy ponad wszystkimi, skupiwszy się na oddechu łatwiej to rozkmninić, łatwiej to zobaczyć, łatwiej to ocenić, myślą podzielić, że przyszliśmy by coś zmienić.”

Gwarantuje Wam, że jeśli spróbujecie wybrać najbardziej świadomy numer donGURALesko to nie będziecie mogli spać w nocy. Cała bowiem twórczość Gurala to jeden wielki świadomy przekaz. Męczyłem się godzinami zanim zdecydowałem się na „Poczekaj moment”, chyba dlatego, że tym razem bez ironii i przenośni powiedział wprost co jest grane. Nad innymi kawałkami trzeba naprawdę czasem dużo pomyśleć. Kto słucha Gurala ten mnie dobrze rozumie. Wielki koleś z wielkim talentem. Oby nagrywał jak najdłużej. Dziękujemy ♥♥♥♥

Nr. 3 Donatan ft. Sokół – Z samym sobą
„Walczysz od zawsze tutaj tylko z samym sobą. Stajesz po stronie złej albo idziesz dobrą drogą”

Gdybym nie umieścił tutaj tego kawałka, chyba posypałaby się fala hejtu 🙂 Ten numer to sama PRAWDA. Fantastyczna „narracja” Sokoła na fenomenalnym, słowiańskim bicie Donatana. Numer, który zmusił do myślenia setki tysięcy fanów rapu. Arcydzieło w tworzeniu. Czekamy na więcej i dziękujemy ♥♥♥♥♥.

Nr. 2 – Kali & Pawbeats – Absolut
„Rośnie Ziemi wibracja, wkraczamy w coraz to wyższe wymiary. Kończy się etap niewoli, stagnacja. Jako gatunek się rozwijamy.”

Może to będzie dla Was zaskoczenie, że spośród dziesiątek świadomych przekazów Kaliego wybrałem właśnie „Absolut”. To była piekielnie ciężka decyzja gdyż podobnie jak pisałem wyżej, całą twórczość tego pana to jeden wielki fantastyczny przekaz dla ludzi. Ale bądźmy szczerzy. Kto z wszystkich znanych artystów zdecydowałby się na stworzenie w swojej karierze albumu, który jest analogią do ludzkiego systemu energetycznego jakim jest właśnie album „Chakra”. Gdy usłyszałem o jego premierze to aż ciarki mnie przeszły z zachwytu, nie inaczej było po premierze. W środowisku ludzi, którzy rozwijają się duchowo to było coś niesamowitego. Znam osoby, które nigdy nie słuchając Hip-Hopu zakochały się w tym albumie. Wybrałem z niego „Absolut” bo jest mi po prostu najbliższy jak również jest zwieńczeniem wymienianych czakr właśnie na czakrze korony. Turbo-galaktyczny, świadomy przekaz. Dziękujemy Kali za wszystko co robisz. ♥♥♥♥♥

Nr. 1 – AK-47 – Jeden Krok
Więc i urodziło się w Tobie boskie dziecię, dając wielką ilość wartości na tej planecie, i w innym wymiarze, lecz do tego dotrzecie, jeśli w zamiarze będziesz miał zrozumienie, los Ci pokaże na co stać Ciebie, da Ci w ofierze Co tylko przyjdzie Ci na myśl. Dla Ciebie zawiść nie istnieje”

Chyba nie sądziliście, że zapomniałbym o artyście, który oddał całego siebie swojej duchowej podróży i chęci przekazywania jej światu. Na liście najbardziej świadomych kawałków hip-hopowych numer jeden z czystym sercem zdobywa AK-47 – Jeden Krok. Jeśli naprawdę rozumiecie ten przekaz to gratuluję, jesteście na właściwej drodze do czystej świadomości, prawdziwej wolności i bezwarunkowej miłości. Nic dodać, nic ująć. Ze zniecierpliwieniem czekamy na album „Źródło”, który wzniesie kulturę Hip-Hop na niespotykany dotąd poziom. Jeśli nie słuchaliście, to posłuchajcie właśnie teraz. Dziękujemy Adam za wszystko co zrobiłeś i życzymy wszystkiego dobrego. ♥♥♥♥♥♥♥

Chciałbym również podziękować innym artystom, których nie byłem w stanie wymienić na tej króciutkiej liście. Dziękuję, że tworzycie wspaniałą muzykę, że spędzacie noce na pisaniu tekstów, że wylewacie pot na koncertach, że żyjecie w zgodzie z sobą i swoją pasją, że właśnie tym inspirujecie innych. Życzę wszystkim twórcom kreatywności i wytrwałości, a przede wszystkim wzrastającej świadomości i zasięgów by dzielić się nią ze wszystkimi ludźmi bo właśnie jej teraz potrzebujemy najbardziej.

Niech Światło Cię prowadzi. Gaja-San

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!
komentarzy 14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *