„USPOKÓJ UMYSŁ, WTEDY PRZEMÓWI DUSZA.” – OTO 10 CYTATÓW, DZIĘKI KTÓRYM ZROZUMIESZ, DLACZEGO WARTO MEDYTOWAĆ

Medytacja to potężne narzędzie w naszym rozwoju. Czy znacie jakiegoś mistrza duchowego, który nie poleca praktyki medytacji? Ćwiczenie wyciszania umysłu, głębokiego odprężenia, trening uważności uwalnia nas z codziennego „autopilota”. Daje nowe, świeże spojrzenie na wszystko, co nas otacza. Do głosu dochodzi nasza intuicja. Potrafimy dokonywać lepszych dla siebie wyborów, wyborów, które nareszcie są nasze.

Nie można w kilku słowach przekazać tego, co codzienna medytacja potrafi zrobić z naszym życiem. Myślę, że nie można tego dobrze przekazać nawet w kilku książkach. Medytacja jest treningiem, trzeba sumiennie trenować aby były efekty, a te są bezcenne. Posłuchajcie kochani kilku słów mądrych ludzi o praktyce medytacji, a następnie: dobra muzyczka, świeczka, spokój… i lecimy w głąb siebie.

„Gdy tak po prostu siedzisz i obserwujesz, widzisz jak niespokojny jest twój umysł. Jeśli będziesz próbował go uciszać, to tylko pogorszy sprawę. W końcu jednak on się uspokoi sam, a ty dostrzeżesz subtelniejsze aspekty wielu spraw. To moment, gdy do głosu dochodzi twoja intuicja, widzisz sprawy jaśniej i jesteś bardziej obecny w rzeczywistości. Twój umysł zwalnia, a ty czujesz wielką przestrzeń każdej mijającej chwili. Rozumiesz wiele więcej niż przedtem. To umiejętność, którą musisz stale trenować.”

Steve Jobs

„Poprzez modlitwę rozmawiamy z Bogiem, przez medytację Bóg rozmawia z nami”

Edgar Cayce

„Zakończenie cierpienia jest początkiem mądrości. Wiedza jest zawsze w cieniu ignorancji. Medytacja to wolność od myśli i ruch w ekstazie prawdy. Medytacja to eksplozja inteligencji. ” 

Jiddu Krishnamurti

„Celem medytacji nie jest kontrolowanie twoich myśli, tylko niepozwalanie by twoje myśli kontrolowały Ciebie.” 

Autor nieznany

„Medytacja nie oznacza bierności. Wyciszony umysł pozwala podejmować inteligentne decyzje i działać we właściwym czasie. Bądź dynamiczny i odprężony.”

Sri Ravi Shankar

„Uczyńcie pokój wewnątrz was a nie będzie nikogo, kto by was pokonał oraz  nikogo kogo byście chcieli pokonać.”

Dan Millman

„Dusza zawsze wie co zrobić aby się uleczyć, celem jest wyciszenie umysłu.”

Caroline Myss

„Jeśli chcesz w życiu dokonywać właściwych wyborów, musisz wejść w kontakt w własną duszą. W ciszy słyszysz prawdę i poznajesz rozwiązania.”

Deepak Chopra

„Gdyby każdy ośmiolatek na Ziemi został nauczony medytacji, wyeliminowalibyśmy przemoc na świecie w ciągu jednego pokolenia.”

Dalajlama

Naturalnie warto podkreślić, że ta praktyka miała ogromny wpływ na ludzi na całym świecie więc nie sposób tutaj zmieścić wszystkich wartościowych wypowiedzi. Liczę, że tych kilka mocnych cytatów dodało Wam motywacji do działania, bo tak jak napisałem wcześniej, umysł jest jak mięsień, potrzebuje treningu.

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Niech światło Cię prowadzi. Namaste. Gaja-San

Podaj dalej!
komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *