WIELKI UMYSŁ WIELKIE SERCE – MERZEL DENNIS GENPO

Książkę dziwnym trafem odkryłem w swojej biblioteczce. Leżała zapewne od lat czekając, aż będę na nią gotowy. Jestem przekonany, że przekaz wiedzy, który mam doświadczać w aktualnym momencie, zawsze wraz ze sprzyjającymi siłami dociera do mnie w odpowiedniej chwili. Po prostu przyszedł czas na zgłębienie zupełnie innego spojrzenia. Na terapeutyczną pracę ze samym sobą, w rezultacie transformację swojej osobowości.

Autor książki przedstawia nam wyjątkową metodę medytacji (autoterapii), która opiera się na wewnętrznym dialogu ze swoimi osobowościami (subosobowościami). Jak się okazuję, wszystkie nasze reakcje, emocje, uczucia, są wypadkową mechanizmu naszego umysłu. Możemy je w sobie identyfikować, odpowiednio je nazywać, następnie podejmować z nimi dialog, w rezultacie zawierać wewnętrzne porozumienia. Dzięki temu zaczynamy znacząco wpływać na nasze zachowania, co też wpływa na poszerzanie naszej świadomości. Przedstawiona metoda wydaję się być bardzo intrygująca, jak wynika z opisów skuteczna, zasadna, a przede wszystkim sensowna.

Książka wydana 10 lat temu i jak do tej pory metoda w niej zawarta jeszcze mało znana. Nie mniej jednak, zaczyna z pozytywnym skutkiem funkcjonować w psychoterapii. Określana jako IFS – Internal Family Systems, (SWR – System Wewnętrznej Rodziny). Prekursorem metody w Polsce Jest Michał Pasterski, jeśli ktoś nie zna, warto poszperać. Jak dla mnie wyjątkowy człowiek, wyjątkowy mentor w rozwoju osobistym. Doskonale i w szczegółach w prowadza w tajniki tej wyjątkowej metody terapeutycznej. W swojej ofercie posiada również ciekawe i na prawdę dostępne na każdą kieszeń szkolenia dotyczące rozwoju osobistego, z których sam bardzo chętnie korzystam.

Ja złapałem bakcyla i wchodzę w ten temat głębiej, czuję, że jest to dobry kierunek w autoterapii. Polecam ci tą książkę, chociaż może być trudno ją zdobyć. Warto się postarać, gdyż możesz odkryć w sobie coś zupełnie niesamowitego. Dostrzeżesz, że na twoje życiowe decyzje wpływa sztab twoich wewnętrznych osobowości, które w swojej staranności, dbając o ciebie, niestety dzięki ekstremalnemu zaangażowaniu, często blokują twoje prawdziwe potencjały, choćby postrzegając je za zagrożenie dla twojego życia.

OD WYDAWCY:

Big Mind korzysta z technik psychologii Gestalt (Voice Dialogue) oraz teoretycznej bazy psychologii głębi, która zakłada, że w każdym człowieku istnieje co najmniej kilka osobowości. Technika opiera się na ćwiczeniu świadomości, przejmując metody dialogu z głosami (Voice Dialogue) stworzonej przez H. i S. Stone`ów, ale sytuuje proces w przestrzeni buddyjskiej, pomiędzy perspektywą relatywną i absolutną. Ideą procesu Big Maind jest wywoływanie i przenoszenie głosów do pełnej świadomości, przez co przestają nami rządzić, a ich zadania mogą być realizowane w zdrowy i sprzyjający sposób. Uczestnik procesu utożsamia się z kolejnymi głosami, po to, by lepiej je poznać zarówno intelektualnie, jak i emocjonalnie.

Do książki dołączona jest płyta z zapisem sesji Big Mind prowadzonych przez Małgorzatę Braunek i Genpo Roshiego.

Dzięki opracowanej przez Genpo Merzela praktyce Big Mind – każdy z nas – bez względu na wiarę i wyznanie lub ich brak – może doświadczyć mądrości, wolności i radości przebudzonego umysłu”.

Wojciech Eichelberger

To wielkie odkrycie i wspaniała Książka – jeden z najbardziej znaczących zwiastunów rozpoczynającej się globalnej, ponad wyznaniowej, duchowej rewolucji”.

Wojciech Eichelberger

„Byłem uczniem Roshiego Genpo. Dzięki jego wielkiemu sercu, jakie mi okazał i odkryciom z tej praktyki mogłem przestać zajmować się sobą, by oddać się miłości i pracy… Cieszę się, że polski Czytelnik za sprawą tej niezwykłej książki doświadczy – choćby przeczucia – integrującego „psychologiczną” i „absolutną” perspektywę Wielkiego Umysłu. Życzę Państwu inspirującej lektury”!

Jacek Santorski, psycholog biznesu, były terapeuta i wydawca

O AUTORZE:

Genpo Roshi, urodzony jako Dennis Paul Merzel w Brooklynie w stanie Nowy Jork, wychował sie w Południowej Kalifornii, gdzie był mistrzem pływackim i reprezentantem USA w wodnym polo. Uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Południowej Kalifornii i był przewodnikiem oraz nauczycielem, zanim został mnichem zen pod kierunkiem Mistrza Zen Taizana Maezumiego w 1973 roku.

Został drugim spadkobiercą Dharmy Roshiego Maezumiego w 1980. W rolu 1982 rozpoczął nauczanie w Europie i założył międzynarodową grupę o nazwie Sangha Kanzeon (Współczucie) z siedzibą w Salt Lake City w stanie Utah, z ośrodkami we Francji, Polsce, Belgii, Niemczech, Anglii, na Malcie i w Holandii. Otrzymał Inka (Mistrz Zen) od Roshiego Berniego Glassmana w 1996 roku, został tym samym jedną z niewielu osób z Zachodu, będących spadkobiercami linii przekazu zarówno w tradycji Zen Soto, jak i Rinzai.

Przez ostatnie kilka lat był głową Sanghi Białej Śliwy, międzynarodowej społeczności skupiającej wszystkich spadkobierców Dharmy Roshiego Maezumiego, ich spadkobierców oraz grup, które prowadzą. Mieszka w Salt Lake City ze swoją żoną, Stephanie Young Merzel. Jego syn Tai Merzel jest inżynierem lotnictwa i kosmonautyki, a córka Nicole Merzel studiuje matematykę na University of Puget Sound.

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.