WSZYSTKO ZA ŻYCIE

Jest to jeden z nielicznych filmów o świadomości do którego tak często wracam. Każda sekunda filmu przepełniona jest energią, która porusza we mnie każdą emocję. Dla mnie jest jak esencja motywacji do zmiany.

Film oparty jest na faktach. Opisuje życie Christophera McCandlessa, który to rezygnując z wygodnego życia, wyrusza na wyprawę ku radości Duszy.

Jak sam twierdzi:

„Moim zdaniem, powinieneś radykalnie zmienić swój sposób życia i zacząć odważnie robić rzeczy, o których przedtem nawet nie myślałeś; albo wahałeś się, czy spróbować. Tak wielu ludzi jest nieszczęśliwych, a jednak nie podejmują żadnej próby, by to zmienić, ponieważ przywykli do życia w pewności, konformizmie i konserwatyzmie, co może dawać poczucie spokoju umysłu, ale w rzeczywistości nie ma rzeczy bardziej niszczącej dla spokojnego ducha niż pewna przyszłość. Podstawą życia ducha ludzkiego jest jego pasja przyrody. Radość życia przychodzi z nowymi doświadczeniami, a zatem nie ma większej radości niż mieć wciąż zmieniający się horyzont, każdego dnia inny, i nowe słońce.”

Christopher McCandless

Ekranizacja ukazuje jak wiele może nam dać wyjście ze strefy komfortu. Pokazuje jak obciążające mogą być przyzwyczajenia, dogmaty, do czego prowadzi nas konserwatyzm, konsumpcjonizm. Uświadamia nas jak wiele życia nas omija, przepływa obok niezauważane. Pozbycie się wszystkiego co tak naprawdę tylko nas zakotwicza, daje nam możliwość doświadczania pełnią siebie.

Mylisz się, sądząc że Radość rodzi się tylko lub głównie ze stosunków międzyludzkich. Bóg umieścił ją wokół nas. Jest we wszystkim, w czymkolwiek, czego możemy doznawać. Musimy tylko mieć odwagę zwrócić się przeciwko przyzwyczajeniom i oddać się życiu niekonwencjonalnemu.”

Christopher McCandless

Alexander Supertramp (Aleksander Super włóczęga), bo takie właśnie nazwisko przybrał w podróży, jest moim super bohaterem. Uważam, że każdy z nas może się czegoś od niego nauczyć. Tak jak każdy z nas jest uczestnikiem swojej życiowej podróży.

Sam Christopher na końcu swojej samotnej podróży doszedł do wniosku, że:

Szczęście jest autentyczne tylko wtedy, gdy się nim dzielisz.

Christopher McCandless

Dlatego warto żebyś zerknął na przetarte już szlaki świadomości. Ponieważ mogą nam znacznie ułatwić podróż. Niech służą nam jak mapa która wytycza drogę ku przebudzeniu.

„Kiedy wybaczasz, kochasz, a kiedy kochasz, spływa na ciebie światło Boga.”

Christopher McCandless

Wszystko za życie (oryg. Into the Wild) – amerykański film z 2007 roku w reżyserii Seana Penna na podstawie powieści Wszystko za życie autorstwa Jona Krakauera nominowany do nagrody Złotego Globu oraz Oscara

Zobacz trailer:

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Kocham cię Człowieku, Raffi

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *