PIĘKNO LUDZKIEJ DUSZY – OSHO

Jak kubeł zimnej wody, który nie pozostawia na mnie suchej nitki. Za każdym razem jak myślę że już uporałem się z wieloma zagadnieniami. Osho wyciąga ze mnie wszelkie ukryte pozostałości, mrzonki, złudzenia, nieświadome programy stają się świadome dzięki jego mądrości, z każdą jej dawką staję się pełniejszy, lżejszy i silniejszy.

„Musisz przejść transformację i tylko ty możesz to zrobić. Z wyjątkiem Ciebie nikt inny nie może ta dotrzeć. To właśnie piękno ludzkiej duszy: jest ona absolutnie niedostępna dla nikogo. Nikt nie może dotknąć Twojego wnętrza”.

– Osho

Jednak ostrzegam cię. Osho nie owija w bawełnę. Jest bardzo bezpośredni. Jeśli jeszcze jesteś na etapie w którym można urazić twoje uczucia, lepiej sobie odpuść. Być może to jeszcze nie ten czas. Tak naprawdę sedno twojej zmiany tkwi w twojej otwartości. Bez tego ani rusz w drodze do duchowego wyzwolenia. Jeśli pozbędziesz się złudzeń, wtedy odkryjesz Piękno swojej duszy.

Na Wschodzie opowiadamy sobie historię o tym, jak ciemność pojawiła się przed obliczem Boga ze łzami  w oczach i skarżyła się na światło: „ Nie zrobiłam światłu niczego złego. Nawet nigdy go nie spotkałam, ono wcześniej czy później dociera do mnie, a ja muszę uciekać. Jestem już tym naprawdę zmęczona i chcę, żebyś coś z tym zrobił. Dlaczego nieustannie mnie ściga”? Bóg wezwał Światło i zapytał, dlaczego ciągle ściga ciemność. Co złego ciemność mu zrobiła? A światło mu odpowiedziało. „Kto to jest ciemność? Nigdy jej nie spotkałem. Proszę przedstaw mi ją”. Bóg rozejrzał się dookoła, żeby odnaleźć ciemność, ale jej tam nie było. Od tamtego czasu usiłuje oz zorganizować jakieś spotkanie, jakąś rozmowę, jakieś negocjację. Jednak, mimo iż wszystkie religie twierdzą, że Bug jest wszechmogący, w tym przypadku nie udało mu się. Nie był w stanie przedstawić światłu ciemności, bo w danej chwili może istnieć tylko jedno z nich. Powód jest bardzo prosty: ciemność nie istnieje, jest ona jedynie brakiem światła. Jeśli światło jest obecne, nie może być jednocześnie nieobecne. To kwestia która pozostanie nierozwiązana. Ta opowieść ma naprawdę wielkie znaczenie; mówi wiele na temat ciebie i błogość. Ego jest niczym innym jak tylko brakiem poczucia błogości. Im bardziej egoistyczny jest człowiek, tym więcej jest w nim lęku, cierpienia, biedy, ciemności. Jego życie jest piekłem. Nie ma innego piekła niż życie w ego. Nie ma innego nieba niż życie poza ego.

Fragment Książki

Osho przytaczając przypowieść odniósł się do poczucia błogości. Sam twierdzi, że nie ma innej możliwości, że aby doznać pełnego poczucia błogostanu trzeba w pełni wyzbyć się ego. Nie ma innej opcji, ponieważ jedno nie może istnieć przy drugim. Na To zagadnienie jak i na szereg innych Osho udziela sensownych odpowiedzi. Jak np:

Czy idea Boga jest potrzebna ludziom? Jak rozwijać Świadomość? Jak pielęgnować miłość?

Dlatego też zapraszam cię do wkraczania na wyższe poziomy świadomości. Jestem przekonany, że tak jak mnie, tak i Tobie ta wiedza wniesie wiele zmian. Wystarczy, że pozbędziesz się złudzeń a twoje spojrzenie nabierze klarowności. Wtedy pozbędziesz się większości problemów, które twój umysł nieustannie tworzy. Powoli zaczniesz funkcjonować w swojej prawdziwej istocie. Zaczniesz żyć pełniej ponieważ mądrość Osho jest kochanym pomocnikiem na drodze mojej transformacji.

Od wydawcy:

Cykl „Prawdziwe życie” to manifest bezcennego daru indywidualności – zarówno wolności, jak i odpowiedzialności związanej z życiem w zgodzie z własnym światłem, wolnym od pojęć i ideologii narzuconych przez innych – niezależnie od tego, czy są to rodzice, nauczyciele, księża lub politycy.

Wyzwanie polega na tym, aby nie brać niczego za pewnik, nie pozostawiać niezbadanego żadnego tematu tabu. Odważnie wkroczyć w nieznane, nie mając pojęcia, co się stanie: z kreatywnością i wrażliwością, ale bez przyjętej ideologii.

Osho porusza odwiecznie nurtujące ludzkość kwestie – istotę wiary w Boga, sens współczucia, co się dzieje, gdy umieramy. Dzieli się historiami z własnego życia, wnosi nowe spostrzeżenia do starych przypowieści oraz tworzy nową, bardziej autentyczną narrację o tym, co my, ludzie, robimy na tej planecie i dlaczego tu jesteśmy.

Osho mówi: „Musisz przejść transformację i tylko ty możesz to zrobić. Z wyjątkiem ciebie nikt inny nie może tam dotrzeć. To właśnie piękno ludzkiej duszy: jest ona absolutnie niedostępna dla nikogo. Nikt nie może dotknąć twojego wnętrza”.

Wizerunek Osho

O Autorze:

OSHO – Charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwanie sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.

Rozwijaj się, Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *