PRZEBUDZENIE – ANTHONY DE MELLO

Nie mam już żadnych wątpliwości co do iluzji które w sobie noszę. Które budowałem latami jak wielką fortecę swojego nieomylnego umysłu. Już nie mam żadnych złudzeń w stosunku do siebie i do społeczeństwa w jakim funkcjonuję. Żyje w więzieniu w którym się urodziłem, sumiennie wzmacniając kraty  których nie widziałem. Granice strachu które jak potężny nieugięty wartownik strzegły iluzji mojej wolności.

„Ludzie nie żyją, większość z was nie żyje, jedynie podtrzymujecie swe ciało przy życiu. To jednak nie jest życie, ale wegetacja. Nie żyjecie tak naprawdę, dopóki nie będzie wam obojętne, czy jesteście żywi czy umarli. Dopiero wtedy żyjecie. Kiedy jesteście gotowi utracić życie – zaczniecie żyć. Ale jeśli zaczniecie chronić swe życie, jesteście martwi.”

Anthony De Mello

I coś ci powiem. Jeśli jeszcze tego nie dostrzegasz, rozejrzyj się dookoła i zobacz. Uwarunkowania, oczekiwania, wymagania, zadowolenie, niezadowolenie, systemy wartości, religie,….. niekończąca lista schematów na której czele stoi Strach jako naczelnik tego więzienia.  Nie łudź się, nikt cię stąd  nie wypuści, nie ma takiej możliwości. Nikt nie posiada klucza do tej potężnej bramy którą nieświadomie sam wykuwałeś latami. Jednak jest jeszcze nadzieja. Nadzieją jest  klucz, który istnieje i nosisz go w sobie. Jednak na razie jest poza twoim zasięgiem, ponieważ ukryty jest w twoim sercu.

I każdy może się do niego dostać. Jednak nie ma innego sposobu niż przebudzenie. Jest to jedyna droga do odkrycia potęgi serca. A żeby tam dotrzeć zacznij porzucać iluzję. Jedną po drugiej. Nie przejmuj się zrzuć pierwsze trzy a zobaczysz, że za czwartą się już nie obejrzysz ponieważ odzyskasz prawdziwy dar jakim jest sens istnienia. Który objawia się w niezmąconym kontakcie z rzeczywistością. I jest to początek drogi ponieważ pozbywając się ostatniej iluzji doświadczysz oświecenia.

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniej

Anthony De Mello – Przebudzenie

W miarę jak coraz mniej i mniej identyfikować się będziesz ze swoim ja, zapewnisz sobie coraz lepszy kontakt ze wszystkim i ze wszystkimi. A wiesz dlaczego? Ponieważ przestajesz się bać, ze ktoś cię zrani, że nie będzie cię lubił. Nie będziesz pragnął wywierać na nikim dobrego wrażenia. Czy potrafisz wyobrazić sobie ulgę polegająca na tym, że poczujesz się uwolniony od tego wewnętrznego przymusu? Cóż za ulga! Wreszcie szczęście!

Anthony De Mello

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Od Wydawcy

„Przebudzenie” jest zbiorem rekolekcji wygłoszonych przez Anthony’ego de Mello, których sam nie zdążył zredagować. Dokonał tego jego współpracownik i spadkobierca, J. Francis Stroud. Do tego wydania książki dołączono oficjalny dokument watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, wskazujący na rozbieżności niektórych twierdzeń O. A. de Mello z podstawowymi prawdami chrześcijańskimi.

Wizerunek Anthony De Mello

O Autorze

Anthony de Mello urodził się 4 września 1931 roku w Bombaju. Był hinduskim jezuitą, a także filozofem, przewodnikiem duchowym i psychoterapeutą. Sam określał się jako „chrześcijanina Wschodu”, a jego miłośnicy mówili o nim „mistrz modlitwy”.

Napisał wiele khonysiążek poświęconych modlitwie i mistycyzmowi, a jego filozofia łączyła mistykę europejską z tą z Dalekiego Wschodu. Nowatorskie metody modlitwy oraz ćwiczenia duchowe wykorzystujące elementy psychoanalizy i psychoterapii zyskały popularność na całym świecie. Duchowa nauka, którą De Mello zawarł w swoich dziełach opiera się na trzech fundamentalnych założeniach: poznaniu, przebudzeniu oraz świadomości, które, jego zdaniem, są drogą do szczęścia, miłości oraz oświecenia. Myślą przewodnią, która mu towarzyszyła były słowa: „Niczego się nie wyrzekać, do niczego się nie przywiązywać”.

Autor studiował filozofię w Hiszpanii, by wrócić do Indii. W Punie odbył studia teologiczne. Znany między innymi jako autor książek takich, jak „Śpiew ptaka”, „Wahadło”, „Minuta mądrości”, czy też „Modlitwa żaby”.

De Mello zmarł 2 czerwca 1987 roku w Nowym Jorku.

Kocham cię Człowieku, Raffi

Fragment o autorze zaczerpnięty ze strony Empik

Sprawdź gdzie możesz kupić najtaniej

Anthony De Mello – Przebudzenie

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *