RADYKALNE WYBACZANIE – COLIN TIPPING

Jeśli myślisz, że jesteś zwykłym człekiem z krwi i kości stąpającym po tym łez padole, możesz już sobie odpuścić i nie czytać dalej. Chyba, że chcesz otworzyć się na nową perspektywę a nawet wystarczy, że chcesz dać sobie szansę zupełnie nowego spojrzenia. Przecież właśnie na tym polega rozwój świadomości, chociażby na otwartości, na zupełnie nową perspektywę. 

Radykalne Wybaczanie to naprawdę ciekawe odkrycie. Osobiście jestem w procesie pracy z przebaczeniem, zapewne spotkanie z książką Colina Tippinga a raczej z metodą terapeutyczną jaką jest właśnie Radykalne Wybaczanie nie było przypadkowe. Jak wiemy nie ma przypadków, przecież generujemy reakcję otoczenia na nasze potrzeby. Tak to właśnie w moich rękach znalazła się Książka „Radykalne Wybaczanie”

Być może dla kogoś na początku drogi w przestrzeni rozwoju duchowego, przyjęcie perspektywy stosowanej przez autora może być trudne do zaakceptowania. Dlatego też zalecam otwartość w podróży poprzez proponowaną przestrzeń. Tylko wtedy dajesz sobie możliwość zmiany. Przecież wszystko zależy od interpretacji umysłu. Tak jak Twoje mechanizmy myślowe mogą doprowadzić Ciebie do obłędu, tak zmiana postrzegania może odmienić Twoje życie, uwolnić nagromadzoną negatywną energię, w rezultacie doprowadzić do uzdrowienia.

A jakby tak w swojej głowie, zupełnie poprzewracać wszystko do góry nogami?

Czasem możesz mieć wrażenie, że ktoś robi Ci na złość, ktoś się na ciebie złości, drażni Cię. Czasem robi ci pod górkę tak jakby miał jakiś cel w sabotażu twoich prostych czynności. Być może masz wrażenie, że większość Twojego otoczenia jest jakby przeciw Tobie. Czasem trudność w relacji a czasem masa trudności a Ty w centrum tych zdarzeń.

Ktoś o mnie plotkuje, stawia mnie w złym świetle, wszystko mi utrudnia, nie lubi mnie, nie akceptuje, poświęca mi zbyt mało uwagi. Czuję się pominięty, ignorowany, samotny. Bądź odwrotnie. Jest nachalny, absorbujący, nie daje mi żyć, ogranicza moją przestrzeń.

Czy nie masz czasem wrażenia, że Twoje życie jakby z przeniewierza się wobec ciebie? Jakby w Twoim otoczeniu wszyscy zmówili się tak, aby zrobić Ci na złość?

Nasze życiowe trudności, relacje, problemy, mogą okazać się wyzwalające a nawet zbawienne w naszej życiowej misji zrozumienia oraz akceptacji samych siebie. Jak się okazuje, jeśli posiadamy w sobie brak akceptacji na jakikolwiek element naszego życia, wszyscy wokół zaczynają funkcjonować w taki sposób aby zwrócić nam na to uwagę. Będą nas szturchać, tykać, popychać, dopóty nie dostrzeżemy i nie rozwiążemy konfliktu w sobie. A w tym pomóc nam może właśnie Radykalne Wybaczanie. Oczywiście wszystko dzieje się na nieświadomym poziomie, tak jakby ktoś z wyższego poziomu zarządzał całą naszą życiową sytuacją.

O tym właśnie Radykalne wybaczanie.

Autor proponuje, dla wielu zapewne zaskakujące rozwiązanie, mianowicie zupełną zmianę perspektywy patrzenia na otaczającą nas przestrzeń. Daje nam propozycję wyjścia z pozycji ofiary i potraktowania naszych życiowych partnerów jako przewodników duchowych, którzy w prawdzie sprawiają wrażenie naszych wrogów a tak naprawdę robią wszystko, by pomóc nam uzdrowić swoje wnętrze. Co za tym idzie, nasze relacje. Aby pomóc powrócić nam do upragnionej życiowej harmonii.

Collin przedstawia również szereg naprawdę prostych narzędzi, które mogą pomóc zmienić Ci perspektywę postrzegania własnej rzeczywistości, co z kolei wpłynie na zmianę twojej energii, skutecznie wpływając na otaczający Cię świat. Taka recepta na uwolnienie się od wielu życiowych problemów.

Przed Tobą sprawdzona koncepcja Radykalnego Wybaczania. Dzięki swojej otwartości, Twoje życie się zmieni.

Kliknij i zobacz gdzie kupisz najtaniej

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Od Wydawcy:

Wybaczenie krzywd jest trudną drogą, prowadzi jednak do oczyszczenia i zaakceptowania siebie. Czy potrafisz zrozumieć motywy kierujące innymi ludźmi?

Każdy doznał kiedyś niesprawiedliwości w swoim życiu. Niejednokrotnie były to głębokie rany, zadane przez obcych ludzi, nauczycieli, przyjaciół czy nawet najbliższą rodzinę. Ta skaza towarzyszy nam przez całe życie, budząc uczucie niepokoju, lęku, będąc źródłem różnego rodzaju fobii oraz stresu, który może prowadzić do poważnych chorób. To poczucie krzywdy potrafi zakłócić spokój i uniemożliwić prowadzenie szczęśliwej egzystencji, wolnej od zmartwień.

Żeby oczyścić się z negatywnych emocji, burzących porządek codzienności, wystarczy jedynie wybaczyć. Wybaczenie to nie może jednak być powierzchowne ani fałszywe – musi być w pełni szczere, dogłębne, prowadzące do zrozumienia drugiej osoby, przyjęcia na chwilę jej punktu widzenia i zaakceptowania wyborów, które doprowadziły do naszej krzywdy. Choć nie jest to łatwe do osiągnięcia, to z pomocą właściwej analizy na pewno jest możliwe.

Colin Tipping w swoim poradniku dokładnie opisuje, czym jest prawdziwe wybaczenie. Uczy czytelników, w jaki sposób dojrzeć logikę i sens w postępowaniu innych ludzi, zrozumieć ich wybory i motywy. Autor zamieścił w książce kwestionariusz, pomagający w przeprowadzeniu samodzielnej analizy i zrozumieniu własnych niepokojów. Pozbycie się ich prowadzi do duchowego wyzwolenia i poprawy jakości życia.

Autor poradników psychologicznych, Colin Tipping, pomaga ludziom w zrozumieniu ludzkiej psychiki. Tworzy książki, w których zamieszcza cenne wskazówki i porady, mające na celu poprawę życia i osiągnięcie harmonii. „Radykalne wybaczanie” jest bestsellerem, którego zadaniem jest wsparcie w codziennym funkcjonowaniu. Oprócz pomocy innym, Colin Tipping twierdzi, że równie ważne jest wybaczenie samemu sobie, co przedstawił w książce „Radykalne samowybaczanie”. Trzecim poradnikiem napisanym przez autora, jest „Radykalna manifestacja marzeń”, opisująca metody prowadzenia szczęśliwego życia i osiągania wyznaczonych celów.

O Autorze:

Colin Tipping urodził się w 1941 roku w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Ukończył Middlesex University, a następnie wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Wraz z żoną założył fundację pomagającą osobom chorym na raka. Następnie postanowił zagłębić się w tematy wybaczania i dzięki własnym obserwacjom i wyciąganym wnioskom stworzył „The Radical Forgiveness Institute” w USA.

Autor zauważył, że wielu ludzi boryka się z głęboko chowanymi urazami wobec innych, co źle wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Zaproponował metodę Radykalnego Wybaczania, która dokładnie została opisana w książce „Radykalne wybaczanie”. Stała się ona bestsellerem na całym świecie. Oprócz przebaczania krzywd innym ludziom, Colin Tipping proponuje również program ćwiczeń opartych na samowybaczaniu, w pozycji „Radykalne samowybaczanie”.

Trzecią książką autora jest „Radykalna manifestacja marzeń”, mówiąca o sztuce osiągania szczęścia i zdobywaniu celów. Radykalne Wybaczanie spotkało się z bardzo dobrym odbiorem przez Czytelników, a zestaw proponowanych przez niego ćwiczeń nazywany jest „Metodą Tippinga”.

Możesz sprawić by twoje życie stało się lepsze. Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *