PEŁNY POTENCJAŁ ODKODOWANEGO UMYSŁU – ZBIGNIEW K. MARZEC

Nasze umysły mogą przysporzyć nam tyle samo smutków, trosk, niepokoi, strachów, co radości, śmiechu, odwagi, i wiele, wiele innych. Dzięki umysłom możemy tworzyć, odkrywać, rozwijać się, ale możemy tez, niszczyć, dręczyć, znęcać się, zabijać. Skoro tak wiele od niego zależy, to dlaczego tak mało poświęcamy czasu na prace z własnym umysłem?

Nasz umysł, pod wpływem pewnych destruktywnych bodźców, okoliczności życiowych, może doprowadzić nas do tego, że nasze życie staje się przysłowiowym piekłem. Powoduje to ,że brak nam wtedy chęci do życia, wszystko idzie jak po grudzie, w rezultacie pewne mechanizmy doprowadzają nas do skrajnych depresji z których wielu nie widząc już wyjścia, często targając się na swoje życie. To tak samo jak pod wpływem innych konstruktywnych bodźców, może doprowadzić nas do szczytów naszych możliwości. W rezultacie obfitości, pełni zdrowia, samorealizacji.

Jak to jest, że jedni są radośni, pełni życia a inni stają się wrakami pod naporem własnej egzystencji? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Myślę, że warto się nad tym pokłonić. Można by rzec, że stajemy się tym, czym się karmimy. Pominę tu pożywienie, które też jest bardzo ważne. Skupmy się głównie na bodźcach w formie energii, wibracji, informacji. Jakimi na co dzień się faszerujemy.

Przecież nie raz, dałeś się pochłonąć sytuacji, która pobudzając w tobie negatywne emocje, pozbawia cię esencji życia. Mało tego, z pełną determinacją oddajesz się jej, zasilając ją własną energią np. złości, frustracji. Często hejtując, dajesz upust złości, która i tak w tobie narasta jeszcze bardziej. Być może już czas aby zastanowić się nad tym, co Ci to daje, jaka jest z tego korzyść. Być może powoli dojdziesz do tego, że jedyne co z tego masz to utratę energii a w rezultacie obniżenie nastroju.

Jest takie przysłowie:

„Kto z kim przystaje, Takim się staje”

No i słusznie, być może warto by było odciąć się od negatywnych wibracji, po to by skupić się na tych pozytywnych. I tu kłania się wiedza zawarta w książce, którą chciałbym ci polecić. Autor przedstawia mechanizmy umysłu odpowiedzialne za sferę tzw. kognitywnego myślenia i wyobraźni. Co daje szerszy pogląd na nasze funkcjonowanie, zwraca uwagę na rzeczy, które być może, nigdy nie przyszły by ci do głowy, a mają zasadniczy wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Przyniesie szersze zrozumienie mechanizmów myślowych, które mają ogromną moc i znacząco wpływają na Twoje życie.

Pamiętaj Każda ogromna zmiana zaczyna się od tej małej.

„Umysł jest kreatorem wszystkiego. Dlatego też Ty powinieneś go pokierować i ustawić w kierunku tworzenia tego, co dobre. Jeśli uczepisz się i mocno przytwierdzisz się do pewnej obranej myśli, to ta myśl w porównaniu z twoją dynamiczną siłą woli w efekcie końcowym przyjmie konkretną rzeczywistą i namacalną formę. Kiedy ty będziesz w stanie zatrudnić swoją siłę woli zawsze tylko dla konstruktywnych celów, staniesz się sternikiem i zarządcą twojego przeznaczenia”.

ZBIGNIEW K. MARZEC

PEŁNY POTENCJAŁ ODKODOWANEGO UMYSŁU

Od wydawcy:

W książce Pełny potencjał odkodowanego umysłu autor przedstawia mechanizmy odpowiedzialne za sferę tzw. kognitywnego myślenia i wyobraźni. To co od wieków było niezrozumiałe i okryte tajemnicą, tu nareszcie nabiera realności i kształtów. Zbigniew K. Marzec opisuje metody uaktywnienia w pełni możliwości naszego mózgu tak, aby stał się naszym sprzymierzeńcem na drodze życia. Książka zawiera instrukcje jak obudzić ukryty potencjał tak, aby: życie stało się obfite w osiągnięcia, przemienić niemoc w siłę, usunąć chorobę, poczuć się dobrze z samym sobą.

O Autorze:

Zbigniew K. Marzec mieszkał od ponad 32 lat w USA, okres młodości spędził w klasztorze pod okiem w pełni zrealizowanego nauczyciela duchowego Śri Chinmoya. W Nowym Jorku prowadził praktykę terapeutyczną zwaną Terapia osiągania celów. Obecnie mieszka w Polsce i prowadzi zajęcia motywacyjne, terapię indywidualną skupioną na uruchamianiu własnego potencjału. Jego pracy przyświeca altruizm i chęć pomocy w rozwoju na drodze każdego człowieka poszukującego sensu życia.

Uważa, że poprzez wyciszenie i medytację można odnaleźć drogę do harmonii i balansu, drogę do tego co tak naprawdę niefortunnie zgubiliśmy, spokój, sens życia i wiary w siebie.

Rozwijaj się, Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *