O SZTUCE MÓWIENIA AFIRMACJI

Wg Słownika Języka Polskiego PWN afirmacja, to potwierdzenie, aprobowanie czegoś, zgoda na coś, uznanie czegoś za dobre. Chcesz czy nie, każdego dnia stosujesz afirmacje. Najogólniej rzecz biorąc, afirmacja to stwierdzenie nt. siebie, innych lub świata.


Ze względu na to, czy to stwierdzenie dotyczy stanu pożądanego, czy niepożądanego, możemy mówić o afirmacjach pozytywnych i negatywnych.
Na pozytywne afirmacje składają się te, które dotyczą stanów, które chcemy osiągnąć. Negatywne afirmacje to te, które dotyczą stanów, które uważamy za niekorzystne, i których chcemy uniknąć. Dla przykładu, pozytywną afirmacją będzie „jestem zdrowy”, a negatywną „na pewno zachoruję”. Paradoksalnie, nie chcemy czegoś, ale mówimy, że to się stanie („na pewno się nie uda”).

Kreujesz swoją rzeczywistość po prostu myśląc, wypowiadając określone stwierdzenia. Choć mogą wydawać się niewinne, to wypowiadając je wpływasz na podświadomość swoją lub innych. Świadomie myśląc i mówiąc świadomie kreujesz swoje życie.

W większości publikacji nt. afirmacji spotkasz się ze zdaniem, że są to jedynie pozytywne twierdzenia, które celowo wprowadzamy do naszej Podświadomości. Dzięki temu chcemy zastąpić negatywne przekonania i wzorce zachowań pozytywnymi. Moim zdaniem, ponieważ jesteś tak stworzony lub stworzona, że każda Twoja myśl dąży do realizacji – cały czas afirmujesz swoje życie. Wyrażasz zgodę na swoje myśli – afirmujesz swoje życie – materializujesz swoje myśli.

Każdy, kto zaczyna interesować się tematem afirmacji dowiaduje się, że afirmacja powinna być….. – Fragment książki Paweł R. Stań

Powyżej przedstawiłem Ci fragment książki ” O sztuce mówienia afirmacji” Jest to krótki ale bardzo wymowny przewodnik opracowany przez Pawła, który wprowadzi cię w przestrzeń kreacji twojej rzeczywistości.

Jeśli jesteś zainteresowany tematem, zapraszam cię do ściągnięcia książki w formie pdf. Poniżej link z dostępem.

O sztuce mówienia afirmacji – Paweł R. Stań

Rozwijaj się, Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *