FIZYKA KWANTOWA W PIGUŁCE – NAJLEPSZE NAUKOWE CYTATY, KTÓRE POMOGĄ CI ZROZUMIEĆ OTACZAJĄCĄ CIĘ RZECZYWISTOŚĆ

Cała idea fizyki kwantowej zupełnie niepotrzebnie budzi w ludziach mieszane uczucia. Już samo słowo „fizyka” przypomina nam szkolne przeprawy z tym niezrozumiałym przedmiotem, a co dopiero „kwantowa”? W rzeczywistości to, czym zajmuje się ta nauka jest esencją prostoty tego świata. Pokazuje nam, że wszystko w nim ma swoje miejsce, między innymi My.

Nie wyobrażam sobie teraz patrzeć na świat bez znajomości zagadnień tej nowej nauki. Wcześniej człowiek był nic nie znaczącym bytem w ogromnym, niekończącym się wszechświecie. Jak taka mała jednostka może mieć wpływ na tak wielki, twardy, materialny świat? Otóż może, pod warunkiem, że nie jest on wcale taki twardy i materialny jak nas uczono. To nie jest artykuł w którym opiszę zagadnienia z fizyki kwantowej, nie będę również tłumaczył jak z naukowej perspektywy działa wszechświat. Pozwólcie moi drodzy, że dzisiaj zrobią to za mnie dużo mądrzejsze osoby, których nie trzeba nikomu przedstawiać.  Zaczynamy.

„Jako człowiek, który poświęcił całe swoje życie na najbardziej zdroworozsądkową naukę – studia nad atomem, mogę Was zapewnić jako rezultat moich badań, że w istocie… nie ma czegoś takiego jak materia.
Materia w takim sensie w jakim ją postrzegamy wywodzi się i istnieje jedynie dzięki sile, która wprawia cząstki w drgania i trzyma ten malutki układ słoneczny w całości. Musimy przyjąć, że za tą siłą kryje się inteligentny i świadomy umysł. Ten umysł jest macierzą całej materii i całego wszechświata.”

Max Planck

„Wszystko jest energią. Wszystko. Dostrój się do częstotliwości tego, czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to rzeczywistością. Nie może być inaczej.  To nie filozofia, to fizyka”. 

Albert Einstein

„To, co w przeszłości nazywaliśmy mistycznym, to w większości przypadków sytuacje, w których ktoś nauczył się wykorzystywać naturalne mechanizmy fizyki kwantowej w określonym celu.”

Aleksander Lloyd

„Mój mózg to tylko odbiornik. We wszechświecie znajduje się Rdzeń z którego otrzymujemy wiedzę, siłę, inspiracje. Nie wnikałem w tajemnice tego rdzenia ale wiem, że on istnieje.”

Nikola Tesla

„Wszyscy byliśmy w błędzie. To, co nazywamy „materią” jest w rzeczywistości energią, której wibracja została spowolniona do poziomu odbieranego przez nasze zmysły.”

Albert Einstein

„Jeśli chcesz zrozumieć wszechświat, zacznij myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji.”

Nikola Tesla

„Wszystko, co uważamy za duchowe lub metafizyczne, w rzeczywistości jest tylko fizyką, której jeszcze nie rozumiemy.”

Nassim Haramein

„Tak samo, jak człowiek żyje w ciele obejmującego wszystko stworzenia, tak żyją komórki w jego ciele. Są one prawdziwymi „poddanymi”, „słuchają” jego myśli, uczuć, emocji i czekają (czasami przez całe życie) na jego mądre „instrukcje”.
Każda molekuła, każdy atom, posiada własną świadomość.
Rozwój świadomości człowieka przenosi się również na wszystkie poziomy jego ciała, oraz na wszystkie elementy świata i planetarną świadomość. Rozwój własnej świadomości prowadzi do rozwoju kolektywnej świadomości i zmiany całego świata.”

Stan Tenen

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

„Dzień, w którym nauka zacznie badać zjawiska niefizyczne, osiągnie większy postęp w ciągu jednej dekady niż we wszystkich poprzednich wiekach swojego istnienia.”

Nikola Tesla

„Ziemia nie jest stała. Składa się z cząsteczek i atomów, maleńkich wszechświatów wypełnionych przestrzenią. To miejsce tajemnic, światła i magii, jeśli tylko otworzysz oczy.”

Dan Millman

Cytaty pochodzą z własnej bazy, którą wypełniałem latami. Wiele innych zostało pominiętych by zmieścić się w przyzwoitej do czytania liczbie. Które waszym zdaniem zostały pominięte? Które zasługują na wyróżnienie w tym artykule?

Namaste. Gaja-San

Podaj dalej!
komentarzy 11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *