NOWA ZIEMIA – ECKHART TOLLE

Autor bestsellerowej „Potęgi teraźniejszości” zdecydowanie zwiększa kaliber i uderza w sedno ludzkich problemów na skalę globalną. „Nowa Ziemia” jest przeniesieniem uzdrawiania jednostki na uzdrawianie całej ludzkości. Eckhart Tolle uważam bowiem, że jeśli wystarczająca liczba ludzi, za pomocą psychologicznej, duchowej pracy nad sobą, jest w stanie dokonać nieodwracalnych procesów ewolucyjnych na naszej planecie. Dać początek czegoś nowemu, tytułowej „Nowej Ziemi.”

„Nową Ziemię” można nazwać kontynuacją „Potęgi teraźniejszości”. Eckhart Tolle w dalszym ciągu skupia się na obłędzie, który jest skutkiem ludzkiego ego. Bez odpowiedniej pracy nad sobą, nasze życie determinują mechanizmy kształtujące się w nas od niemal początku życia. Dysfunkcyjna część z nich, napędzana przez szalony system tworzy bardzo toksyczne środowisko na planecie na której żyjemy. Dopóki człowiek nie wyrwie się z tych mechanizmów, dopóty nigdy nie odzyska prawdziwej wolności i pociągany ich sznureczkami będzie częścią niekończącego się teatrzyku, który z każdym dniem zbliża się do globalnej katastrofy. Wszyscy jesteśmy jednością i jako jedność jesteśmy odpowiedzialni za los naszej planety. Gdyby każdy z nas naprawdę skupił się na własnym wnętrzu i pracował nad jego uzdrowieniem, efektem zewnętrznym takiej reakcji łańcuchowej byłby całkowicie nowy świat, o jakim nie śniliśmy. Myślę, że to jest główne przesłanie autora. Czy może być coś bardziej ważnego dla nas wszystkich? Bardzo gorąco polecamy tą pozycję.

NOWA ZIEMIA – ECKHART TOLLE – SPRAWDŹ GDZIE NAJTANIEJ

Ostre kryzysy i dysfunkcje społeczne zawsze poprzedzają postęp ewolucyjny lub wzrost świadomości, albo są z nimi zbieżne. Wszystkie formy życia potrzebują przeszkód i wyzwań, aby mogły ewoluować.
W przypadku ego, większość wyzwań na jakie napotyka to stworzone przez siebie nieświadome wzorce zachowań. Ostatecznie ego sprowadza swój własny upadek.
W tym sensie może być uznawane za niezbędny zwiastun następnego etapu ewolucji człowieka, którym jest przebudzenie świadomości. Obecnie jesteśmy we wczesnym stadium tego procesu przebudzenia ale następuje jego przyspieszenie.
Jeśli czytasz te słowa już jesteś istotną częścią tego procesu.”

Eckhart Tolle – Nowa Ziemia
          Od wydawcy                   

To, czego dowiesz się z tej inspirującej książki może stać się milowym krokiem na drodze ku szczęściu. Poznasz mechanizmy swego świata wewnętrznego i zobaczysz co jest przyczyną problemów, na które napotykasz w życiu. Rozróżniając to, co trwałe od tego, co czasowe, uwarunkowane sytuacją i nabytymi poglądami, otworzysz sobie pole wyboru, z czym chcesz utożsamiać swoje życie. Autor zachęca: „nie tkwij do końca życia w pułapce uwarunkowań z przeszłości, które ukształtowały twoja osobowość, i pozwól, aby twoje życie przekształciło się od wewnątrz, jedynie siłą twojej świadomości.”

Nasza planeta i ludzkość – mówi dalej – pilnie potrzebują przebudowy świadomości, duchowego przebudzenia. Bez tego tylko utrwalimy chorobę z przeszłości, którą tak dobitnie widać w historii XX wieku, lub co najwyżej będziemy leczyć same objawy tej choroby, a nie jej przyczyny. Tą chorobą jest zbiorowa dysfunkcja egotycznego umysłu.”

Szczęśliwi ludzie tworzą lepszy świat – to właśnie autor pragnie wspomóc. Gdy każdy zrobi choć drobny krok ku zrozumieniu, co decyduje o poczuciu szczęścia, nasze życie zacznie się zmieniać. Zaczniemy tworzyć NOWĄ ZIEMIĘ – ziemię ludzi bardziej świadomych celu istnienia i głębszych powiązań w funkcjonowaniu świata.

NOWA ZIEMIA – ECKHART TOLLE – SPRAWDŹ GDZIE NAJTANIEJ
O Autorze

Eckhart Tolle (Ulrich Leonard Tölle) urodzony 16 lutego 1948 roku w Niemczech) jest współczesnym nauczycielem duchowym i autorem książek i wykładów z dziedziny duchowości. Nie jest związany z żadną konkretną religią ani tradycją.

W wieku 22 lat rozpoczął studia na Uniwersytecie Londyńskim gdzie studiował filozofię, psychologię i literaturę. Po otrzymaniu tytułu licencjata otrzymał ofertę studiów doktoranckich na Uniwersytecie Cambridge (przyjęty w 1977 r.).

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Do 1977 roku żył w ciągłym niepokoju, z napadami depresji, którym towarzyszyły myśli samobójcze. Kilka dni po swoich 29 urodzinach, ogarnięty bezgraniczną zgrozą, przeszedł głęboką duchową przemianę świadomości. Po kilku latach „w stanie niezmąconego głębokiego spokoju” został nauczycielem duchowym, skutecznie pomagającym ludziom z ich wewnętrznymi problemami.

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *