PRZEKAZ OD GENIUSZA WSZECH CZASÓW – CZYLI TOP 10 NAJLEPSZYCH CYTATÓW NIKOLA TESLI

Myślę, że tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Słowo „geniusz” to zdecydowanie za mało biorąc pod uwagę nie tylko osiągnięcia ale również zamiary jakie miał Nikola Tesla dla świata. Choć żył 100 lat temu to wyprzedzał swoje czasy co najmniej o 500 lat.


Człowiek, którego zahipnotyzowała elektryczność, dzięki czemu oświecił świat spowity dotychczas tlącym się płomieniem lampy naftowej, zapoczątkowując tym samym prawdziwą elektryczną rewolucję na skalę światową. Trudno sobie wyobrazić jak wyglądałby świat bez jego odkryć. A jeszcze trudniej jest wyobrazić sobie, jakby ten świat wyglądał, gdyby wszystkie pomysły tego serbskiego naukowca zostały wcielone w życie, gdyby spotkał na swojej drodze więcej przyjaciół niż wrogów i gdyby więcej ludzi żyjących w jego epoce go rozumiało. Bo warto wiedzieć, że większość wynalazków Tesli była futurystyczna, nawet dziś wiele z nich wydaje nam się nierealnych, zbyt odległych.

Ludzi mówili o nim: Ma oczy wizjonera, jasnowidza. Przyjaciele znali jego predyspozycje do przewidywania.Najważniejszą rzeczą, która współcześnie szokuje, to ogromna liczba oryginalnych pomysłów, tworzonych przez Teslę z niewytłumaczalną łatwością..

Jak już wspomnieliśmy Tesla miał więcej wrogów niż przyjaciół i dlatego większość jego wypowiedzi podobnie jak projektów została również ocenzurowana. Jednak te, które przetrwały do dziś niosą nam światło i świadomość Tesli.

Oto 10 najlepszych cytatów geniusza wszech czasów.

10. „Nie martwi mnie to, że ukradli moje pomysły. Martwi mnie to, że nie mieli swoich własnych.”

9. „W dniu, w którym nauka zacznie badać zjawiska niefizyczne, osiągnie większy postęp w ciągu jednej dekady niż we wszystkich poprzednich wiekach swojego istnienia.”

8. „Zdecydowana większość ludzi nigdy nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się wewnątrz nich, a miliony padają ofiarami chorób i umierają przedwcześnie właśnie z tego powodu.”

7. „Potrzebujemy teraz bliższego kontaktu i lepszego zrozumienia między jednostkami i społecznościami na całej ziemi, a także wyeliminowania egoizmu i dumy, które są zawsze skłonne pogrążyć świat w pierwotnym barbarzyństwie i walkach.
Pokój może przyjść tylko naturalnie jako konsekwencja powszechnego oświecenia i połączenia ras, a my wciąż jesteśmy daleko od tej błogiej realizacji”.

6. „Przebywaj w samotności. Oto sekret innowacji. Przebywaj w samotności. Wtedy rodzą się najlepsze pomysły.”

5. „Ciężko jest dać nieograniczoną energię, ograniczonym umysłom.”

4. „Niech przyszłość powie prawdę  i oceni każdego według jego pracy i osiągnięć. Teraźniejszość należy do nich, przyszłość jest moja.”

3. „Mój mózg to tylko odbiornik, we wszechświecie znajduje się Rdzeń, z którego otrzymujemy wiedzę, siłę, inspiracje. Nie wnikałem w tajemnice tego rdzenia ale wiem, że On istnieje.”

2. „Jesteśmy jednością. Tylko ego, przekonania i strach próbują nas rozdzielić”

1. „Jeśli chcesz zrozumieć Wszechświat, zacznij myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji.”

Pragnę jedynie dodać, że lista jest oczywiście stworzona przeze mnie z bazy cytatów do których udało mi się dotrzeć. Czy waszym zdaniem pominąłem coś istotnego? Który z cytatów znalazłby się na pierwszym miejscu waszym zdaniem?

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Źródła:
https://przeslanie.blogspot.com ,
https://www.reo.pl
www.goodreads.com

Podaj dalej!
komentarze 22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.