PRAWDZIWA WOLNOŚĆ – CZYM JEST I DLACZEGO JEJ POTRZEBUJEMY? OTO 10 CYTATÓW, DZIĘKI KTÓRYM ZROZUMIESZ PRAWDĘ O WOLNOŚCI

Wszyscy jej pragniemy ale w prawdzie niewielu jej doświadcza. W dzisiejszym świecie na praktycznie każdym poziomie doszukamy się elementów kontroli nad nami. Zaczynając od aspektów psychologicznych w naszych głowach a kończąc na globalnych, politycznych systemach niewolnictwa. Gdzie i kiedy ją utraciliśmy? Czy kiedykolwiek ją tak naprawdę mieliśmy? Co możemy zrobić by ją odzyskać? Oto 10 cytatów, które pomogą nam odnaleźć odpowiedzi na te pytania.

„Nie ma ludzi bardziej beznadziejnie zniewolonych niż ci, którzy myślą, że są wolni.”

J.W von Goethe

„To wielka tajemnica. Chociaż ludzkie serce tęskni za prawdą i tylko w niej znajduje wyzwolenie i ukojenie, pierwszą reakcją ludzi na prawdę są wrogość i strach.”

Anthony de Mello

„Jeśli boisz się głosić prawdę, już jesteś niewolnikiem.”

Henryk Pająk

„Wszystkie formy zmian spowodowanych przez wojny, rewolucje, reformacje, prawa i ideologie zawiodły całkowicie, jeśli wziąć po uwagę problem zmiany zasadniczej natury człowieka a tym samym społeczeństwa.”

Jiddu Krishnamurti

„Bądź odważny, bądź wolny od filozofii, proroków i świętych kłamstw. Wejdź głęboko w siebie i odkryj tajemnice swego ciała, umysłu i duszy. Wtedy dopiero będziesz wolny.”

Amit Ray

„Urodziłeś się wolny, ale żyjesz w kajdanach. I zaakceptowałeś te kajdany bardzo chętnie i radośnie, gdyż są zrobione ze złota. Kajdany władzy, prestiżu, powszechnego poważania – wszystkie są pokryte pięknymi kwiatami. I pragniesz ich więcej, coraz więcej, bo myślisz, że one cię zdobią; myślisz, że są celem życia i jego znaczeniem. Problem nie tkwi w tym, jak osiągnąć wolność. Wolność jest twoją wewnętrzną naturą. Nie musisz jej osiągać. Problem tkwi w tym, jak pozbyć się kajdan: przede wszystkim musisz rozpoznać i zrozumieć, że kajdany są kajdanami, a nie ozdobą.”

Osho

„Najpewniejsza oznaka duchowego rozwoju; chcesz mniej rzeczy a więcej wolności.”

Lisa Villa Prosen

„Wolność jest prawem wszystkich ludzi do wyrażania siebie, swoich myśli i wizji swego stylu życia: z dala od narzucania czegokolwiek przez innych. Wolność ma umożliwiać celebrowanie swej wyjątkowości bez zasad, regulacji, kpin i pogardy ze strony ludzi chcących narzucać swoje pomysły na życie całej reszcie.
Dopóki nie zaczniemy szanować prawa naszego i innych ludzi do bycia odmiennymi, dokonywania własnych wyborów i świadomego tworzenia własnej rzeczywistości wolnej od ograniczeń i nacisków, pozostaniemy w więzieniu, które sami sobie zbudowaliśmy.
Wciąż będziemy jednocześnie strażnikami i więźniami. A garstka ludzi z wyjątkowo nieprzyjemnym planem pracy wciąż będzie rządzić światem. Wybór, jak zwykle jest w naszych rękach. Możemy zaakceptować więzienie lub wyjść ku wolności. A wolność jest tylko jedną myśl stąd.”

David Icke – „Wolność” – przewodnik dla robotów

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

„Ptak jest bezpieczny w swoim gnieździe. Ale nie do tego służą jego skrzydła.”

Amit Ray

„Cały czas toczę walkę z samym sobą. Są we mnie dwie osobowości. Jedna pragnie żyć w pokoju a druga nie podda się dopóki nie odzyska wolności.”

Tupac Shakur

Niech Światło Cię prowadzi. Gaja-San

Podaj dalej!
Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *