7 KSIĄŻEK KTÓRE MIAŁY ZNACZĄCY WPŁYW NA ZMIANĘ MOJEJ PERCEPCJI

Kochani,  pewnie każdy z was „poszukiwaczy prawdy” posiada już swój zestaw ciekawych pozycji książkowych, które umieścił już w bibliotece swojego umysłu. Książek, które jak zestaw kluczy do bram serca chętnie bym ofiarował istotom, które tkwią jeszcze w ciemnościach tworzonych przez programy naszych umysłów.

Oczywiście każdy z nas posiada własny kod przebudzenia, nie mniej jednak każda z tych książek jest jak taki maleńki wytrych, który posiada zdolność rozpoznania mechanizmu zamka zamykającego dostęp do bram serca.

Mój drogi poszukiwaczu, z całego serca życzę ci abyś odnalazł swój własny klucz. Dlatego czytaj, słuchaj, odkrywaj. Zapewne trafisz jeszcze na wiele pułapek, zabrniesz w wiele zakamarków ale nie obawiaj się, to jest twoje doświadczenie. Poszukuj, czytaj.

Jednak na koniec dam ci jedną radę i oczywiście zrobisz z nią co zechcesz. Mianowicie, chodzi mi o to żebyś w poszukiwaniach nie ograniczał się do jednego autora, kołcza, przewodnika… Jak zwał tak zwał. Nie ograniczaj się ponieważ możesz popaść w fanatyzm a wtedy twoja percepcja nadal będzie ograniczona. Z całego serca ci życzę.  Rozwijaj się, poszukuj, czytaj. Właśnie po to byś stał się lepszą wersją siebie.

DIAGNOSTYKA KARMICZNA – MARJAN OGOREVC

Wielu czytelników opowiadało mi o nieprawdopodobnych przeżyciach po przeczytaniu tej książki: zauważali reakcję ciała, doznawali wstrząsów emocjonalnych i załamań, ożywały traumatyczne wspomnienia, dawno zapomniane przykre doświadczenia… Dlatego proponuję, aby przed rozpoczęciem lektury przygotować dla siebie spokojne miejsce oraz zdać sobie sprawę z aktualnego stanu emocjonalnego i ewentualnych problemów psychicznych. Ponieważ nieuświadomione problemy czy też kurczowe trzymanie się przesądów, stereotypów, głębokie przywiązanie do dogmatów religijnych może spowodować niespodziewane reakcje i odrzucanie tej wiedzy. Co również jest dowodem na to, jak wiele nieuświadomionego znajduje się w ludzkiej psychice i wypływa na powierzchnię przy lada okazji. Tego typu reakcje mogą nam pomóc uświadomić sobie, czy przeżyte w przeszłości tego typu doświadczenia są powodem naszych obecnych kłopotów.”

Marjan Ogorevc

COACHING TAO – MACIEJ BENNEWICZ

„Prawie sto procent tego, co uważamy za nas samych, to wzorce, konserwatyzm, automatyzmy.
Bronimy tego zażarcie, bo wydaje się nam, że to jedyne, co mamy
.”

Maciej Bennewicz

POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI – JOSEPH MURPHY

„W drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód, prócz tych, które sam wzniesiesz w myślach i w wyobraźni.”

Joseph Murphy

POTĘGA TERAŹNIEJSZOŚCI – ECKHART TOLLE

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.”

Eckhart Tolle

ŻYJ WEDŁUG WŁASNYCH ZASAD – CZYM JEST PRAWDZIWY BUNT? – OSHO

„Buntownik po prostu żyje chwilą, świadomie, bez potrzeby dominowania ani za życia, ani po śmierci. Nie ma w nim żądzy władzy. Jest badaczem duszy. Naukowcy kierowani wątpliwościami, sceptycyzmem, ciekawością badają świat – on kierowany tym samym prowadzi poszukiwania w głębi siebie. Nauka bada obiektywną rzeczywistość, buntownik – subiektywność. On nie potępia wątpliwości, nie potępia sceptycyzmu, nieposłuszeństwa, laickiego podejścia do rzeczywistości. Wchodzi do swojego wnętrza jak naukowiec.”

-Osho

PRZEBUDZENIE – ANTHONY DE MELLO

Jeśli szukasz silnych wrażeń i dreszczu emocji przygotuj się na depresję. Czy pragniesz zażycia swego narkotyku? Przygotuj się, że po jego zażyciu będziesz miał kaca.Ruch wahadła w jedną stronę pociąga za sobą ruch w przeciwną.”

Anthony de Mello

KSIĘGA EGO – OSHO

„Budda nigdy nie próbował rozwiązywać problemów, uważał bowiem, że problemy nigdy się nie kończą. Należy zająć się człowiekiem i pomóc mu wzrastać. W miarę wzrostu świadomości człowieka problemy same będą odpadać.”

– Osho

Nie numeruję  przedstawianych pozycji  ze względu na to, że nie ma tutaj lepszej czy gorszej, każda jest równie dobra. Każda wniesie w twoje życie pewien blask, takie światło którym po jakimś czasie to właśnie Ty przyświecisz drogę strudzonemu wędrowcowi.

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Kocham cię człowieku, Raffi

Zapraszam cię do prezentacji książek, które stały się bliskie mojemu sercu

Lubię czytać. Liczę na to, że też mi coś polecisz 🙂

Podaj dalej!
Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *