9 PIĘKNYCH CYTATÓW Z „MAŁEGO KSIĘCIA”

„Mały Książę” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego to tylko pozorna lektura przeznaczona dla dzieci. Od samego początku przekaz zawarty w książce miał trafiać do dorosłych. Fabuła zawiera bowiem wiele wątków psychologicznych dotyczących życia w świecie dorosłych. Poznajcie dziewięć pięknych cytatów z tej klasyki światowej literatury. 

Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.”

Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące. Zdecydowałeś się odejść, to idź.

Ludzie… wpadają w wartki prąd czasu, nie pamiętając już, czego szukają. Machając gorączkowo rękami, kręcąc się w kółko… To nie ma sensu.

Wziął poważnie słowa bez znaczenia i stał się bardzo nieszczęśliwy.

„Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeżeli opowiadacie im o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze. Nigdy nie usłyszycie:, „Jaki jest dźwięk jego głosu? W co lubi się bawić? Czy zbiera motyle?” Oni spytają was: „Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile waży? Ile zarabia jego ojciec?” Wówczas dopiero sądzą, że coś wiedzą o waszym przyjacielu. Jeżeli mówicie dorosłym: „Widziałem piękny dom z czerwonej cegły, z pelargoniami w oknach i gołębiami na dachu” – nie potrafią sobie wyobrazić tego domu. Trzeba im powiedzieć: „Widziałem dom za sto tysięcy franków”. Wtedy krzykną: „Jaki to piękny dom!”

Zamiast tępić zło, lepiej szerzyć dobro.

„Śmiech jest dla życia jak studnia na pustyni.

„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”

Podaj dalej!
Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *