DOŚWIADCZAJ W ODCZUWANIU JEDNOŚCI

Często siadam na trawie pod starym dębem, dobrze się tam czuję. Lubię te letnie popołudnia, kiedy łagodnie za drzewami zachodzi słońce a promienie przebijają się między liśćmi gęsto porośniętych drzew. Słyszę ten wyjątkowy szum, reakcję liści na tańczący w nich wiatr. Jest to wyjątkowy dźwięk, który koi moje zmysły. Do tego śpiew ptaków, taka muzyka zagrana smyczkiem Boga. Energia starego drzewa przeszywa mnie mądrością i doświadczeniem a muzyka koi moje ciało, moja dusza śpiewa, słońce napawa mnie życiodajną energią. Myślę sobie wtedy, że to wyjątkowy dar, znaleźć się w takich okolicznościach.

To właśnie ta chwila, chwila w tu i teraz

A czy ty potrafisz to dostrzec? Ile takich okoliczności potrafisz sobie zaoferować? Zatrzymaj się na chwilę, nie oceniaj, nie analizuj, tylko czuj. Poczuj energię która Cię otacza, tylko w niej zobaczysz kim w tym momencie jesteś.

Może usiądźmy pod starym dębem razem, porozmawiajmy – może odpowiesz, przecież nie mamy ze sobą nic wspólnego, o czym niby mielibyśmy rozmawiać?

Poczuj Jedność

Usiądź na chwilę. Poczuj swoje otoczenie. Wycisz umysł, odrzuć schematy, to one powodują rozdzielenie. Poczuj jedność z otoczeniem, poczuj jedność z samym sobą, wtedy poczujesz też jedność z drugim człowiekiem. Zrozumiesz, że jesteśmy tacy sami i pragniemy tego samego. Wszyscy dążymy do równowagi która przez egotyczne podziały została w nas zachwiana.

jak sie wejsc w tu i teraz?

Punkt widzenia to tylko nasza interpretacja oparta na naszych doświadczeniach. Musisz zrozumieć, że zróżnicowane patrzenie na stare drzewo nie zmieni starego drzewa. Drzewo cały czas pozostanie starym drzewem.

To stare drzewo nie ocenia, ono już wiele widziało i doświadczyło. Stary Dąb zna już te twarde poglądy które po kilku latach zostały zapomniane albo całkowicie zmienione. Ono Ci powie, że wszystko jest względne, że nie warto się upierać, obstawać przy swoim i być zadufanym w sobie. Powie Ci szanuj bliźniego, on też ma prawo do swoich poglądów, też opiera je na swoich doświadczeniach. Od niego się dowiesz, że nie jesteś w niczym lepszy ani gorszy. Tylko się wczuj i posłuchaj a stary dąb wszystko Ci o Tobie powie.

Kocham cię człowieku, Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Od autora

Powyższy art. stanowi polemikę nad ludzkim zachowaniem. Polemika oparta jest o zdobytą wiedzę oraz o osobiste doświadczenia życiowe, jeśli ktoś po przeczytaniu artykułu czuję się urażony to trafił w sedno. Warto wtedy zajrzeć w głąb siebie i przeanalizować to uczucie, być może to początek świadomego widzenia 


Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *