KLUCZ DO TWOJEGO ROZWOJU ZAWARTY W TWOJEJ PSYCHICE – NAJLEPSZE PSYCHOLOGICZNE CYTATY, KTÓRE POMOGĄ CI W BUDOWANIU ŚWIADOMEGO ŻYCIA

Rozwój osobisty, budowanie lepszej wersji siebie czy rozwój duchowego potencjału, podnoszenie wibracji. To wszystko nie wydarzy się bez podstawowej wiedzy o psychologii. Wiedza ta jest ściśle powiązana z rozwojem świadomości i daje nam wgląd w siebie bez którego nie ruszymy miejsca. Temat ludzkiej psychiki był badany na przestrzeni dziejów i z tych badań, rozważań można wyciągnąć bardzo wiele uniwersalnych prawd, które pomogą nam w życiu. Oto kilka wybranych wypowiedzi, które moim zdaniem świetnie oddają temat psychologii w naszym rozwoju.

Nasza przeszłość, otoczenie tworzą w nas warunkowania, którymi ostatecznie się stajemy. Jesteśmy tym o czym myślimy. Ale skąd tak naprawdę się biorą nasze myśli, przekonania? Właśnie z naszej psychiki. Wiedza o świadomości, podświadomości, naszych programach, ukrytych emocjach jest fundamentalna w naszym życiu. System edukacji oczywiści nawet nie wspomniał o tym wszystkim, więc musimy często wziąć sprawy w swoje ręce. Poniżej znajdziemy jedynie przeczytane przez nas słowa mądrych ludzi. Same słowa nie są w stanie nam w niczym pomóc ale dokładne ich przeanalizowanie, zapamiętanie i przypominanie ich sobie w skrajnych momentach jest w stanie rozpocząć w nas zmianę, której tak bardzo oczekujemy. Czytajmy je zatem ze zrozumieniem, z uwagą, niech popłyną do naszej podświadomości a w odpowiednich momentach mogą być bardzo cenną pomocą.

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

C G. Jung

„Co sobie uświadamiasz, to też kontrolujesz; to czego sobie nie uświadamiasz, kontroluje ciebie. Zawsze jesteśmy niewolnikami tego, czego sobie nie uświadamiamy. Jeśli coś sobie uświadomisz, uwolnisz się od tego. To coś jest oczywiście nadal w tobie, jednak nie stanowi dla ciebie przeszkody. Nie kontroluje cię, nie zniewala. I na tym polega podstawowa różnica.”

Anthony de Mello – Przebudzenie

„Zdolność świadomego umysłu do nadpisywania zachowań, które są zaprogramowane w podświadomości jest podstawą wolnej woli.”

Bruce Lipton – Biologia Przekonań

„Jeśli się złościsz, to ty się złościsz. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to ty jesteś nieszczęśliwy. Nikt cię do tego nie zmusza. Nikt nie może cię rozzłościć, dopóki sam nie zdecydujesz, że będziesz się złościł. Wtedy każdy może się przydać jako ekran, na który możesz przenosić swoje myśli. Nikt nie może uczynić cię nieszczęśliwym, chyba że ty sam tak zadecydujesz. Wtedy cały świat pomaga ci tkwić w nieszczęściu. To nie druga osoba, lecz twoja jaźń jest piekłem.”


Osho – Radość. Poczucie szczęścia, które masz w sobie

„Nie szukaj zdrowia psychicznego. Szukaj rozwoju a znajdziesz jedno i drugie”

Kazimierz Dąbrowski

„Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy niż kłamstwa.”

F. Nietzsche

„Emocje są naturalną ludzką cechą, formą wyrażania siebie. Czasami właściwą rzeczą jest okazanie lęku, żalu czy gniewu – ale energia powinna być kierowana całkowicie na zewnątrz, a nie zatrzymywana w sobie. Emocje powinny być wyrażone w pełni i silnie, a potem powinny zniknąć bez śladu.”

Dan Millman – Droga miłującego pokój wojownika

„Poczucie winy jest złym uczuciem. Trzeba go unikać jak samego diabła. Kiedy czujesz się winny to nienawidzisz nie swoje grzechy lecz samego siebie.”

Anthony de Mello – Przebudzenie

„Poznanie swojej mrocznej strony jest najlepszą metodą do radzenia sobie z mroczną stroną innych.”

C.G. Jung

„Szczęście jest naszym naturalnym stanem. Szczęście jest naturalnym stanem małych dzieci, do których królestwo należy, dopóki nie zostaną zanieczyszczone i skażone głupotą społeczeństwa i kultury. Aby osiągnąć szczęście, nie musisz nic robić, ponieważ szczęścia nie można zdobyć. Czy ktoś wie dlaczego? Ponieważ już go mamy. Jak zdobyć to, co już masz? Więc dlaczego tego nie doświadczysz? Ponieważ musisz coś upuścić. Musisz zrzucić iluzje. Nie musisz niczego dodawać, aby być szczęśliwym; musisz coś upuścić. Życie jest łatwe, życie jest wspaniałe. To tylko trudne dla twoich złudzeń, twoich ambicji, twojej chciwości, twoich pragnień. Czy wiesz, skąd pochodzą te rzeczy? Od zidentyfikowania wszystkich rodzajów etykiet!

Anthony de Mello – Świadomość: rozmowy z mistrzami.

„Umysł to wspaniały sługa ale niebezpieczny władca.”

Osho

„Problemy zdrowotne mają źródło w przekonaniach tkwiących w naszej podświadomości. Ponieważ podświadomość jest milion razy silniejsza od świadomości, szanse na życie takie jakie pragniesz bez uprzedniej zmiany przekonań wynoszą milion do jednego.”

Bruce Lipton – Biologia Przekonań

„Nie zmieniło się nic oprócz mojego nastawienia. Dlatego zmieniło się wszystko.”

Anthony de Mello

„Nasze przekonania o tym kim jesteśmy i o tym kim możemy być dokładnie określają kim jesteśmy.”

Anthony Robbins

Wiedząc to wszystko należy pamiętać, że…

„Nasze największe bitwy tkwią głęboko w naszej psychice, gdy stajemy w obliczu strachu, niepewności i zwątpienia w siebie. Ci wewnętrzni przeciwnicy stanowią o wiele większe zagrożenie dla naszego życia i naszego dobrobytu niż zewnętrzne trudności codziennego życia.
Bądź miły, bo wszyscy, których spotykasz, walczą ciężko.”

Dan Millman – Droga miłującego pokój wojownika

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

A więc do sedna…

„Zanieczyszczenie kuli ziemskiej jest jedynie zewnętrznym odbiciem wewnętrznych skażeń psychicznych, tego, że miliony nieświadomych jednostek nie biorą odpowiedzialności za własną przestrzeń wewnętrzną.”

Eckhart Tolle – Nowa Ziemia

Więc wszystko czego potrzebujesz jest już w Tobie. Uświadom To Sobie.

Namaste. Gaja-San

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *