MOJA UWAGA MOJĄ ENERGIĄ

Jak się czujesz? Czymś się martwisz ? Może tym, że na świecie jest tyle zła, cierpienia? A może tym, że mało zarabiasz ? Może tą niesprawiedliwością jaka panuje na świecie, albo w twoim otoczeniu? Jak ci się w ogóle żyje? Czy jesteś szczęśliwy, zdrowy? Czy się stresujesz, czy nie brak ci pewności siebie? Czy jesteś zagubiony, a może masz wrażenie, że jakoś tak nie do końca pasujesz do tego świata?? Jak w ogóle twoje zdrowie psychiczne?

No jak jest u Ciebie? A może po prostu… Jak się masz mój przyjacielu?

No właśnie, bo kiedy bym się nie zapytał, każdy mi odpowiada. Mam się dobrze, wszystko u mnie w porządku, jakoś leci, albo jakoś się żyje….. Z resztą sam tak odpowiadałem ale to było kiedyś, teraz zwracam uwagę na wypowiadane słowa. No i właśnie, co oznacza słowo JAKOŚ ??

Jakoś się żyje. Z jednej strony ŻYCIE a z drugiej strony JAKOŚ. Słowo JAKOŚ oznacza z definicji, że intensywność danego zjawiska jest tak niewielka, że w ogóle ciężko w odniesieniu np. do życia przedstawić jego jakość. Wiem że odpowiadając, większość z nas nie zastanawia się nad znaczeniem takiego zwrotu. I ja również kiedyś nie zwracałem na to kompletnej uwagi. I tu właśnie sedno przekazu, który chciałbym Ci zakomunikować.

Twoja Energia Podąża Za Twoją Uwagą

Jakbym ci powiedział, że twoje myśli mają ogromną moc? A wypowiadane słowa moc mają jeszcze większą. Jakbym powiedział ci, że to właśnie twoje myśli i słowa kreują twoją rzeczywistość? No właśnie, ale jest coś jeszcze, jeszcze jeden element, który determinuje twoje życie.  Twoje Czyny, które są wypadkową twoich myśli i słów płynących od ciebie. Cała reszta, czyli twoje otoczenie to tylko odbicie energii którą kreujesz i wysyłasz. I co ty na to?

Myśl, słowo, czyn – taka święta trójca

To właśnie jest twoje oręże. Oręże, które odpowiednio i świadomie zarządzane, może uczynić twoje życie pięknym, i zarazem zarządzane nieświadomie, może je znacznie utrudnić. Twoja nieświadomość powoduje to, że twoje życie determinują pewne mechanizmy, nawyki, głęboko zakorzenione w twojej podświadomości. I chciał nie chciał, twój umysł jako pan i władca utwierdza cię w przekonaniu, że masz nad wszystkim kontrolę.

Jednak tą że kontrolę już dawno utraciłeś na rzecz swojej źle zaprogramowanej podświadomości. Ale o tym już pisałem w poprzednich artykułach. Dlatego w tym momencie chciałbym abyśmy skupili się na naszej świadomości, bo to właśnie ona jest kluczem do naszego życiowego sukcesu. Właśnie  dzięki niej będziemy zmieniać zapisy wcześniej wspomnianej podświadomości.

Teraz chciałbym żebyś zastanowił się przez chwilę, w jakim miejscu jesteś. Oceń swoje otoczenie, np. wygląd pomieszczenia w którym się znajdujesz, wygląd ścian, umeblowania. Pomyśl na co poświęcasz swój wolny czas, może oglądasz telewizję, słuchasz muzyki, czytasz książki, zastanów się nad ich tematyką, zastanów się nad twoimi zainteresowaniami. Co lubisz robić. Pomyśl, co tak naprawdę wypełnia twój czas i zarazem co z tych rzeczy wypływa z głębi twojego serca,  a co jest tylko twoim przyzwyczajeniem. Coś być może wynika po prostu z lenistwa – nie oceniam, lenistwo jest naturalnym mechanizmem umysłu, też bywam leniwy.

Skup się na sobie i zrób sobie taką analizę swoich czynności i zachowań. Zastanów się w jakim kierunku podąża twoja uwaga. Jak ukierunkowane są twoje zainteresowania. Zatop się w tym wszystkim. W otoczeniu dostrzeżesz siebie. Być może nigdy wcześniej nie patrzyłeś na to w ten sposób.

Zatop się w tym i zastanów się, czy wizja twojego szczęśliwego życia jest zgodna z tym jak funkcjonujesz na co dzień. Zakładam że nie do końca. Moje założenie wynika z tego że inaczej nie było by cię na tym blogu. Ale już szukasz, zacząłeś podążać za swoim sercem, wiem ponieważ też idę tą drogą i właśnie na niej się spotykamy.

Na początku ocena sytuacji może sprawiać ci pewne problemy, dlatego też nie zrażaj się, zacznij powoli. Zatrzymuj się czasem i pomyśl, co cię męczy, denerwuje, zastanów się czy to jest twoje, czy też oddałeś swoją uwagę tej drażniącej cię sytuacji.

Kluczem do sukcesu jest umiejętność obserwacji samego siebie, ponieważ właśnie dzięki temu możesz coś wychwycić a potem nad tym popracować, żeby to zmienić. I na tym to właśnie wszystko polega i oczywiście czyta się łatwo, ale trudniej wdrożyć to w życie. Dlatego też przed tobą trening uważności i skupienia.

A więc jeśli uważasz, że twoje życie nie do końca toczy się w zgodzie z tobą, to zacznij zmieniać swoje codzienne działania. Na początek niech to będą małe zmiany które z czasem poprowadzą cię do większych zmian. Pamiętaj Twoje życie jest skutkiem a Ty jesteś przyczyną. I nie bądź już więźniem okoliczności, Weź sprawy w swoje ręce.

Jeśli się złościsz, to ty się złościsz. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to ty jesteś nieszczęśliwy. Nikt cię do tego nie zmusza. Nikt nie może cię rozzłościć, dopóki sam nie zdecydujesz, że będziesz się złościł. Wtedy każdy może się przydać jako ekran, na który możesz przenosić swoje myśli. Nikt nie może uczynić cię nieszczęśliwym, chyba że ty sam tak zadecydujesz. Wtedy cały świat pomaga ci tkwić w nieszczęściu. To nie druga osoba, lecz twoja jaźń jest piekłem.

Osho

Zmień swoją uwagę nie poświęcaj jej już na masę negatywnych informacji które np. media serwują nam wszem i wobec odetnij się od tego. Nie zamartwiaj się już całym światem, rób po prostu to na co masz wpływ. Tylko tak możesz komuś pomóc i tylko tak możesz uratować czyjś świat.

Masz wpływ na zmianę samego siebie i zmianę swojego życia i wierz mi zmieniając swoją energię zmienisz energię innych w swoim otoczeniu i tak właśnie możesz zmieniać świat. Zatem weź to oręże, które już posiadasz i  ucz się jak świadomie z niego korzystać. Po jakimś czasie przekonasz się jak to działa, bo nic nie dzieje się bez twojego wpływu. I za pewien czas zapytam. Jak się masz.  Wież mi to już nie będzie „Jakoś”. Tylko Jakość twojego życia znacznie się zmieni, ponieważ zmieni się twoja energia. Pamiętaj, że Twoja energia podąża za twoją uwagą.

Kocham cię człowieku, Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Powyższy art. stanowi polemikę nad ludzkim zachowaniem. Polemika oparta jest o zdobytą wiedzę oraz o osobiste doświadczenia życiowe. Umiejętność obserwacji samego siebie pozwala mi lepiej ocenić kierunek. Co przekłada się na przepracowywanie programów i stopniowe wprowadzanie zmian. Ma to ogromny wpływ na mnie i moje otoczenie. Jeśli ktoś po przeczytaniu artykułu czuję że z nim to nie rezonuje najlepiej to puścić, zrozumienie przyjdzie z czasem.


Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *