6 POMOCNIKÓW Z KTÓRYMI WARTO IŚĆ PRZEZ ŻYCIE

Nie ma jakiejś idealnej instrukcji czy też recepty na to aby stać się szczęśliwym człowiekiem, ale na pewno istnieją takie rzeczy które znacząca potrafią wpłynąć na jakość Twojego życia. Chcę Cię zapoznać z moimi osobistymi pomocnikami, którzy dbają o to abym się dobrze czuł z samym sobą i po prostu cieszył życiem. Nie przedłużając, przedstawiam Ci sześciu pomocników, którzy towarzyszą mi w życiu.

Zdrowe jedzonko

Wiem, że w dzisiejszych czasach hasło – ” zdrowe jedzenie ” ma wiele imion. Tutaj chodzi mi głównie o to abyś odrzucił jak najwięcej tzw. ” śmieciowego jedzenia „.

Zainteresował się tematem oczyszczania organizmu i zaczął traktować swoje ciało niczym świątynie, do której nie chcesz wpuszczać żadnych brudów.

Myślę, że jest to absolutna podstawa do tego aby nasz organizm odzyskał zdrowie. A jak wiadome w zdrowym ciele – zdrowy duch. Kto z nas nie chciał by się utożsamiać z tym hasełkiem? Zatem nie ma sensu zapychanie się kolejnym kebsem na ostro. Zamiast tego postaw na wartościowe produkty.

Aktywność fizyczna

Wszelaki rodzaj treningu, aktywności fizycznej. Sportów jest tyle, że każdy może coś fajnego dla siebie wynaleźć.

A po co to komu? Co tu dużo pisać… endorfinki robią pozytywną robotę na głowie. Nic tylko ćwiczyć i wzmacniać swoje ciało, aby i umysł mógł czerpać z tego swoje profity.

Poszerzanie wiedzy

Książki czy też artykuły, które będą mogły wnieść dużo motywacji. Książki potrafią niebywale pobudzić wyobraźnię jak i poszerzyć nam spojrzenie na różne sprawy. Dać kopa do działania. Dlatego czytanie to mega przydatna sprawa, która nas rozwija. Staraj się włączyć to do swojego życia, a sam się przekonasz.

No chyba, że wolisz w wolnej chwili odpalić YouTube? Pewnie, że tak. Tam też znajdziesz mnóstwo ciekawych rzeczy, które mogą pozytywnie na Ciebie wpłynąć. Żyjemy w takich czasach, że cała wiedza jest dostępna praktycznie na wyciągnięcie ręki. Klikasz i masz, także jeśli taka forma zdobywania wiedzy jest Ci bliższa to proszę bardzo.

„Każdy musi odkryć swą własną drogę.”

Jonathan Caroll

Pasja

Świetna sprawa taką mieć. Robisz to co kochasz – malujesz, tańczysz lub sklejasz modele – nie ważne. Najważniejsze, że wtedy oddajesz się w pełni TU i TERAZ i to jest piękne. Poprzez wykonywanie tego czym jesteś zajarany na maksa dajesz radość swojej duszy.

Las

Ten motyw uwielbiam bardzo – wybrać się do lasu, podładować baterie i zapomnieć o całej tej gonitwie. Poczuć siebie. Dlatego jak najczęściej brataj się z naturą. Chodź na boso, przytulaj się do drzew. Nie ma co się wstydzić.

Wewnętrzna cisza

Pielęgnuj ciszę w sobie. Medytuj – i nie mówię tu o konieczności siedzenia w bezczynności po turecku itd. Po prostu zagłębiaj się w siebie w każdej wolnej chwili czy też podczas każdej zwykłej czynności. Nawet myjąc gary możesz mieć pełen czadzik w głowie jak i na całym ciele.

Podsumowując… myślę, że wpuszczenie tych sześciu pomocników do swego życia, każdemu wyjdzie na dobre. Ba, nawet pojawienie się tylko jednego z nich na pewno wniesie coś dobrego. To co? Którego pomocnika werbujesz do siebie?


Podaj dalej!
komentarzy 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *