CHATA

Żyjąc w gąszczu interakcji łatwo osądzamy, żywimy urazy, nienawidzimy, i tak nosząc w sobie cały ten żal powoli oddalamy się od istnienia. Coraz to głębiej zakorzeniony ból powoduje, że stajemy się wrakami Boskiego piękna, które to w gąszczu niepowodzeń zostało odcięte od sedna istnienia.

Czasami w obliczu tragedii ciężko nam się pozbierać, próbując zrozumieć przyczyny zapędzamy się w zakamarki, które tworzy nasz umysł, nie chcąc się zbytnio z tym konfrontować. Włącza się system zabezpieczający. Umysł podejmuje działania obronne, odwraca naszą uwagę, podejmuje próbę rekompensaty straty.

W takich momentach zaczynamy oceniać, osądzać, racjonalizować, często szukamy zemsty w celu ukojenia bólu, jednak wszystkie te zachowania nie przynoszą zamierzonego rezultatu. Efekt jest wręcz odwrotny do zamiaru. Potęguje ból, frustrację, oraz głębokie rozdarcie, które izoluje nas od naszych emocji. Często stajemy się znieczuleni i z tą rozjuszoną ciągle drapaną raną próbujemy egzystować w cierpieniu wynikającym z żalu do całego świata oraz Boga.

„Żyć bez miłości to tak, jakby związać ptakowi skrzydła i pozbawić go możliwości fruwania.
Ból też potrafi spętać skrzydła i uniemożliwić latanie – …- I jeśli będą spętane przez długi czas, zapomnisz, że zostałeś stworzony do latania”.

William Paul Young – Chata

Chciałbym polecić ci film na który z resztą trafiłem dzięki waszym komentarzom, za co bardzo dziękuję. Tak jak kiedyś izolowałem się zatracając się w żalu, tak teraz aktywnie uczestniczę w tej społeczności, która każdego dnia wnosi coś ciekawego w moje życie.

Chata – Ekranizacja światowego bestsellera (ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy), który stał się literacką sensacją w kilkudziesięciu krajach świata, także w Polsce.

Ekranizacja stworzona jest w przestrzeni religii chrześcijańskiej. Ale nie jest moim zamiarem przekonywanie cię do konkretnego wyznania. Daleki jestem od tego, sam osobiście staram się być obserwatorem życia nie ograniczając się do konkretnego wyznania.

Przekaz naprawdę wiele może wnieść w twoje życie. Chodzi o pewną świadomość, która pozwala wyjść ponad pewne  ograniczenia. Daje możliwość wyjścia na krańce wszechświata i wglądu w dany problem już zupełnie z innej perspektywy. Ekranizacja przynosi nam pewne zrozumienie, mianowicie to, że nie jesteśmy w stanie dojść do zrozumienia patrząc z pozycji tylko i wyłącznie danego problemu,  musimy wznieść się ponad to, przyjąć odpowiednią perspektywę, spojrzeć oczyma prawdziwego istnienia, którym jest właśnie esencja miłości.

Bo czyż każdy człowiek czyniący zło nie był kiedyś, tak jak ty kiedyś byłeś bezbronnym dzieckiem, którego jedynym pragnieniem było pragnienie miłości. Tak naprawdę wszyscy ulepieni jesteśmy z jednej gliny, jednak każdy z nas otrzymuje inne wzorce, które następnie determinują nasze życie.


„-Mac, jeśli coś się liczy, wtedy wszystko się liczy- przerwała mu Sarayu – Ponieważ ty jesteś ważny, wszystko, co robisz, jest ważne. Za każdym razem, kiedy wybaczasz, świat się zmienia, za każdym razem, kiedy wkładasz w coś serce, świat się zmienia, każdy dobry uczynek, widoczny lub niewidoczny, jest spełnieniem moich celów i później już nic nie jest takie samo”.

liam Paul Young – Chata

Życzę ci miłego oglądania, chociaż nie koniecznie będzie ono miłe, ponieważ film niesie w sobie trudny przekaz który wzruszając mocno nasze wnętrza skłania do głębszych refleksji:

Zwiastun: Chata

Być może po obejrzeniu filmu będziesz już inaczej patrzył na swoje relację. Być może będziesz chciał coś sobie głębiej uświadomić, przebaczyć, pokochać. Wtedy możesz przejść do medytacji. Programy Rodziców Neutralizacja. Którą z całego serca ci polecam, ponieważ wniosła w moje życie pewne zrozumienie i teraz już inaczej spoglądam na swoje życie.

PROGRAMY RODZICÓW NEUTRALIZACJA

Kocham Cię Człowieku, Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Podaj dalej!
komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *