MOMENT DO KTÓREGO CZĘSTO NIE DOPROWADZAMY – CISZA

Niepozorna, przez wielu ignorowana, wyparta z życia. A to często z jej pomocą człowiek potrafi dojść do rozwiązania problemu, który na co dzień zapętla się w jego głowie. Wczucie się w nią z pewnością potrafi wprowadzić również spokój na duszy. Czemu więc tak wielu ludzi nie korzysta z potencjału jaki płynie z ciszy?

Spokój ducha

Wkręcenie się w oddech sprawia, że odprężamy ciało i duszę co za tym idzie uspokajamy swoje myśli. Potrafimy się skupić na sobie aby móc wysłuchać tych myśli, które płyną z głębi serca. Tych które wydobywając się odczuwamy na całym ciele.

Doskonałym narzędziem dzięki któremu możemy doprowadzić do takich stanów jest medytacja. Już parę minut potrafi wyciszyć.

Odbieranie wskazówek

Cisza to coś pięknego, coś co potrafi doprowadzić Cię do najdalszych głębin spojrzenia na daną sprawę. Potrafi wydobyć z Ciebie pokłady myśli które leżały gdzieś na dnie i czekały tylko na wydobycie.

Cisza to przestrzeń jaką dajesz aby mogła zabłysnąć kreacja stworzona przez Twoją świadomość. „Boskie myśli” jakie do Ciebie napływają okazują się być pomocne w tworzeniu swojego życia by na co dzień żyć w zgodzie z samym sobą. Uzyskujesz odpowiedzi na pytania które same nasuwają się aby poprawić jakość swojego życia.

To właśnie dzięki temu, że jaram się kiedy przebywam w ciszy z samym sobą, potrafię wyłuskać to co w tej chwili dla mnie jest najcenniejsze. Sztuką pozostaje tylko realizacja tych rzeczy.

Zatem odbieranie wskazówek które pomogą pokonać różne wyzwania w często zabieganym życiu to chyba taka podstawowa rzecz jaką oferuję mi cisza.

Taki szybki reset; przesiew informacji i wyciągnięcie puenty danego okresu który można liczyć właśnie od ciszy do ciszy. Takie poukładanie danego okresu życia. Rozwinięcie perspektywy na rożne sprawy i wyciągnięcie wniosków. Podsumowanie które rozwija.

Realizacja planu

Gdy na spokojnie dopuszczę daną myśl, uwierzę w nią, poczuję serduchem wtedy ma duży potencjał aby zadziałać. Gdy połączę rozkminę z działaniem często materializuje się finalny plan danej myśli.

Cisza zywiolem budujacym wielkie mysli

„Cisza jest żywiołem, w którym formują się rzeczy wielkie.”

Thomas Carlyle

Dlatego tak ważny jest kontakt z samym sobą. Wyciszenie się aby móc usłyszeć w sobie dobry plan na działanie w misji zwanej życie.

Natura

Zapewne hasło – natura jeszcze wielokrotnie będzie umieszczane przez nas w różnych artykułach, ale bądźmy szczerzy… nie sposób wymienić lepszej miejscówy na zaczęrpnięcie ciszy jak otoczenie wypełnione naturalną energią.

Lasy, parki, góry i cała pozostała naturalna część ziemi to cudowne miejsca w których możesz poczuć ciszę i teraźniejszość w niej zawartą.

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤


Podaj dalej!
komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *