MAŁOLAT ROZWIJAJ SIĘ!

Zacznę od tego, że jeżeli masz chęci, to już w tym momencie masz wszystko aby stać się kotem w swojej dziedzinie. Jeśli dodam do tego, że żyjesz w czasach gdzie cała potrzebna Ci wiedza jest na wyciągniecie ręki, masz możliwość stania się kotem znacznie szybciej niż inni. Co z tym zrobisz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

MAŁOLAT ROZWIJAJ SIĘ!

Ustal swoje priorytety

Zdaje sobie sprawę, że będąc nastolatkiem, wokół Ciebie czyha wiele pokus. Pragniesz odkrywać wiele nowych rzeczy które były dla Ciebie do tej pory nieznane. Melanże, imprezy itp. 
Wiele młodych osób jednak za bardzo wkręca się w te doświadczenia ostatecznie ostając przy tej łatwiejszej drodze.

Dlaczego tak się dzieję?

Prosta odpowiedź – bo to nie wymaga wysiłku. Łatwiej jest robić to co większość zwłaszcza w tym młodym wieku, czyli między innymi…

Łatwiej jest oglądać śmieszne filmiki na YouTube.

Łatwiej jest narzekać, niż działać.

Łatwiej jest odpalić piwko i siedzieć na ławce z ziomalami.

Łatwiej jest wyjść na imprezę i porobić się do nie przytomności.

O ile zdarzy Ci się wykonać jedną z powyższych czynności raz na jakiś czas to można uznać, że jest to jeszcze w porządku.  Oczywiście do czasu gdy nie pójdziesz tą z pozoru trudniejszą drogą.

Dlaczego?

Znowuż prosta odpowiedź – bo jeśli popłyniesz w zajawkę, będziesz miał na te wszystkie łatwe do wykonania misję po prostu wyjebane. Nie będziesz tego potrzebował. A wraz z Twoim rozwojem to co trudne będzie stawało się coraz łatwiejsze. Ogólnie stracisz takie odczucie – że coś jest trudne. Bardziej będziesz traktował te rzeczy jako wyzwanie. Tym będziesz się nakręcał każdego dnia. A więc gdy odkryjesz swoją zajawkę i popłyniesz w to bezgranicznie nie będziesz chciał marnować czasu na bezczynne siedzenie pod blokiem czy bieganie co chwile po imprezach. Będziesz chciał się stawać coraz lepszym w tym co robisz.

Wiedza na wyciągnięcie ręki

Zauważ, że w tych czasach czym byś nie chciał się zajmować, co byś nie chciał działać to z pomocą przychodzi internet. Dzisiaj masz tu praktycznie informacje na każdy temat, na każdą zajawkę. 
Jak robić to czy tamto? Od czego zacząć, gdy chcesz robić to i owo. Piękna sprawa. Warto wykorzystać tą moc by móc rozwinąć skrzydła.

Solidny fundament na przyszłość

Zważ również na to, że rozwijanie się w danej dziedzinie może mieć też ogromny wpływ na Twoje dalsze decyzje podejmowane w życiu. Kończysz szkołę i już wiesz co chcesz robić w życiu. 
Nie wybierasz studiów na siłę, by po roku dać sobie z tym spokój. Masz już zarys tego w jaki sposób chcesz pokierować swoje kolejne lata. Wiesz co Ci będzie potrzebne aby stać się jeszcze 
lepszym w tym co robisz.

Może na początek nie trafi Ci się praca powiązana z tym co chcesz robić, ale wiesz, że wytrwałość w działaniu daje Ci z każdym dniem coraz więcej możliwości na przyszłość, tak aby finalnie jednak robić to co się kocha i mieć z tego wynagrodzenie.

Wsłuchaj się w siebie. Na spokojnie poczuj co Ci w duszy gra i zacznij to robić a o narzekaniu i beznadziei nie będziesz miał zielonego pojęcia!

Sporty zimowe - wybierz na Ceneo

Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *