THE SHIFT (PRZEMIANA) – DR WAYNE DYER

Żyjący w zgiełku codzienności, zatraceni w dorosłości, daleko poza młodzieńczymi ideami, pasjami, talentami. Oddaleni od życia w pełni. Pochłonięci, zaabsorbowani w poświęceniu siebie dla kogoś, czegoś. W trwającym biegu,  w pogoni za sławą, spełnieniem, bogactwem, często powielający schematy egzystencjalnej karuzeli życia. W rezultacie wszyscy mocno zagubieni w głębi czujący wspólną potrzebę błogości, potrzebę powrotu do dawno utraconej równowagi.

Doskonale znany mi stan, stan niedowartościowanego Ego, w którym potrzeba stała się esencją życia. Kreując postawę wiecznego niezadowolenia, prowadzącą do trudnych emocji, z którymi nie do końca mamy ochotę się mierzyć.

Czy można wyrwać się, ze zgiełku konsumpcyjnej gonitwy? Czy możliwym jest doznanie stanu błogości, ukojenia, radości, obfitości za życia już na stałe? Na te i na wiele innych pytań możesz uzyskać odpowiedź w ekranizacji The Shift w którym głównym bohaterem jest dr Wayne Dyer.

Wayne W. Dyer urodził się 10 maja 1940 w Detroit. Zmarł 29 sierpnia 2015 w Hrabstwie Maui na Hawajach. Jest znanym na całym świecie pisarzem i trenerem rozwoju osobistego. Jego pierwsza książka o samodoskonaleniu „Pokochaj siebie” (tytuł oryginału: Your Erroneous Zones) jest jedną z najlepiej sprzedających się książek wszech czasów: wydana 1 sierpnia 1976 roku sprzedała się w około 35 milionach egzemplarzy, i przez 64 tygodnie znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Sam film zrobiony w formie dokumentu z przeplatanymi wątkami sytuacyjnymi, opartymi o relację w związku zawodowym, partnerskim, oraz rodzinnym. Z przedstawionym zarysem przemiany osobowości, które pozwalają odkryć swoje głęboko osadzone i dawno zapomniane prawdziwe potrzeby. W rezultacie pozwala uwolnić się od schematów i spojrzeć na życie z innej perspektywy. Do tego wywiad z Dr. Waynem. Przewodnikiem duchowym wyjaśniającym piękno własnej przemiany, prowadzącej do uwolnienia z ograniczeń. Jak sam to określa, uwolnienia od fałszywego Ja – Ego. Które odpowiada za większość ludzkich udręk. Dzięki tej mądrości możemy dostrzec, że wszystko czego poszukujemy, mamy już w sobie i możemy sięgnąć po to w każdej chwili.

Szczerze polecam Ci tę projekcję, gdyż wiele może wnieść w Twoje życie. Każda przekazana mądrość jest jak ziarno, które po pewnym czasie w Tobie wykiełkuje wydając owoce obfitości. Czerp z tego i dziel się tym z innymi. Dzięki temu jako ludzkość możemy wzrastać.

I tego właśnie Ci życzę. Raffi

Jeśli chcesz, możesz dać wyraz swojej wdzięczności stawiając nam kawę.❤

Film Dostępny na You Tobe. Słaba jakość i czasem brak napisów, ale da się obejrzeć. Ważne by uchwycić sens. Miłego oglądania.

Podaj dalej!
komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *